Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba,
Sizin icin dusunebildigim en mantikli cozum, cok iyi bir distortion pedali almaniz ve amfinizin effects loopundan dogrudan power amp katina baglayarak pedali preamp yerine kullanmaniz.
Mesela Empress Heavy, KSR distortion pedali vb.
Ne yazik ki ucuz cozumler degil
Fx loop yok ise bir alternatif cozum dusunemedim.
Esenlikler dilerim.

Merhaba,
Sizin icin dusunebildigim en mantikli cozum, cok iyi bir distortion pedali almaniz ve amfinizin effects loopundan dogrudan power amp katina baglayarak pedali preamp yerine kullanmaniz.
Mesela Empress Heavy, KSR distortion pedali vb.
Ne yazik ki ucuz cozumler degil
Fx loop yok ise bir alternatif cozum dusunemedim.
Esenlikler dilerim.
Merhaba, teşekkür ederim fakat biraz pahalı ve bulamayacağım cinsten öneriler olmuş. Benim amfiden daha pahalı bu cihazlar :)

En sonunda yeni bir prosesör almaya karar verdim. Bu sefer amirallerden almak istiyorum. Ay şöyle mi olsaydı 2000 daha verip Kemper mi alsaydım muhabbetlerine girmeden kafam rahat yaşamak istiyorum. Sahne falan almıyorum. Evde kendi başına çalan bir adamım bu yüzden switch sayısı, exp pedalı gibi dertlerim yok.

Dünya kadar kayıt dinledim. Karşılaştırma videoları da baya izledim. Line 6 Helix'in kullananı çok ama Line 6'in amfi modellemelerini cidden sevmiyorum. Neural Dsp Quad Cortex ile FM3 arasındayım. FM3 tam istediğim organik tonları sağlıyor. Ancak Neural'in kullanışı çok basit ve iyi duruyor. Bir yandan da Kemper dürtüyor. Ama bildiğim kadarıyla teknolojisi baya eskidi.
Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

En sonunda yeni bir prosesör almaya karar verdim. Bu sefer amirallerden almak istiyorum. Ay şöyle mi olsaydı 2000 daha verip Kemper mi alsaydım muhabbetlerine girmeden kafam rahat yaşamak istiyorum. Sahne falan almıyorum. Evde kendi başına çalan bir adamım bu yüzden switch sayısı, exp pedalı gibi dertlerim yok.

Dünya kadar kayıt dinledim. Karşılaştırma videoları da baya izledim. Line 6 Helix'in kullananı çok ama Line 6'in amfi modellemelerini cidden sevmiyorum. Neural Dsp Quad Cortex ile FM3 arasındayım. FM3 tam istediğim organik tonları sağlıyor. Ancak Neural'in kullanışı çok basit ve iyi duruyor. Bir yandan da Kemper dürtüyor. Ama bildiğim kadarıyla teknolojisi baya eskidi.
Expression pedal ve çok fazla tuşa ihtiyacınız yoksa Headrush Gigboard tavsiye ederim. Tam bir fiyat-performans ürünü. Tonları da gayet kaliteli ve organik.
Ben Headrush'dan çok memnunum.

Bir arkadaşım Neural kullanıyor ve oldukça memnun. Ben de Kemper sevenlerdenim fakat teknoloji olarak eskidi gibi geliyor bana da. Aletin albenisi oldukça yüksek ama sadece head almak ile iş bitmiyor, tek tek diğer ekipmanları da alında daha iyi bir konfor alanı sunuyor o yüzden bence Neural diyorum.

Dostum Helix sevmiyorsan ki son güncellemelerden sonra oldukça iyileşti, Boss GX 100 modeline bakabilirsin. Zaten sesin %50'si IR dosyaları olmuş durumda, IR loader'lı prosesör aldığın sürece çok da birşey farketmez ses olarak, yani o kadar fiyatlara çıkmanıza gerek yok. Hatta efektler için Boss GT1 (eski model), amfi modellemesi için mooer preamp x2 ve cab modellemesi için Mooer cab x2 alarak da bunu çözebilirsiniz. Mooer pedallar AliExpress'ten ucuza geliyor. Bu yazdıklarım fiyat performans açısından hack gibi birşey.

Expression pedal ve çok fazla tuşa ihtiyacınız yoksa Headrush Gigboard tavsiye ederim. Tam bir fiyat-performans ürünü. Tonları da gayet kaliteli ve organik.
Ben Headrush'dan çok memnunum.
Ben de araştırma içerisindeyim.Tek model bulabildim şimdilik.

Bunu alsak bir de ses işini hallettik mi tamamdır o iş :D

Bas gitar için prosesör önerebilir misiniz. Sahne için kullanacağım ama profesyonel değilim. Rock-punk-pop-soul gibi bir çok janrada kullanmak istiyorum. Wah pedalı olursa daha iyi olur. Bütçem düşük tam bir rakam vermeyeyim ama öğrenciyim.

Geri