Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bir pedal için mi 800 TL? Yeterli bir bütçe. Söylediğim her hangi bir pedalı alabilirsiniz. Cmat Mods ayrıca bağımsız bir de boost seçeneği sunuyor tercih edilebilir. Cidden çok iyi bir pedal tek pişmanlığım :) Gerçi ben TS 808 boost için kullanılyorum çok da pişman değilim ama baştan sizin tipte bir setup kuracak olsam alacağım ilk pedal olurdu. Compress ve açık switchi var. 3 band EQ ve bağımsız booster. Hiç düşünmeyin alın derim :) Bulamazsanız Yurtdışından alabilirsiniz. Biraz iddialı olacak ama epey TS 808 tipli pedal denemiş biri olarak söyleyeyim ki bu fiyat aralığında en iyisi bence

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,Line6 pod hd300 almayı düşünüyorum da bir soru var aklımda;örneğin bir patch'i kullanırken drive'ı ya da delay'i istediğimiz sırada kapayıp açabiliyor muyuz stompbox tarzı şarkının ortasında?

Bir pedal için mi 800 TL? Yeterli bir bütçe. Söylediğim her hangi bir pedalı alabilirsiniz. Cmat Mods ayrıca bağımsız bir de boost seçeneği sunuyor tercih edilebilir. Cidden çok iyi bir pedal tek pişmanlığım :) Gerçi ben TS 808 boost için kullanılyorum çok da pişman değilim ama baştan sizin tipte bir setup kuracak olsam alacağım ilk pedal olurdu. Compress ve açık switchi var. 3 band EQ ve bağımsız booster. Hiç düşünmeyin alın derim :) Bulamazsanız Yurtdışından alabilirsiniz. Biraz iddialı olacak ama epey TS 808 tipli pedal denemiş biri olarak söyleyeyim ki bu fiyat aralığında en iyisi bence

Çok tesekkürler dinleyecegim fakat birkac gun musait degilim dinlemek icin. Dinledikten sonra goruslerimi de yazarim.

Arkadaşlar merhaba,Line6 pod hd300 almayı düşünüyorum da bir soru var aklımda;örneğin bir patch'i kullanırken drive'ı ya da delay'i istediğimiz sırada kapayıp açabiliyor muyuz stompbox tarzı şarkının ortasında?
Şöyle oluyor. Footcontroller var resmine bakarsanız orada, mod amp fx1 fx2 ve fx3 yazıyor. Mod kısmında 3 tane modumuz var. Ya loop özelliğini açacaksınız, footcontroller loop kontrol edecek ya bank kısmını açacaksınız, footcontroller bankalar arası geçiş yapacak ya da fx leri kontrol edeceksiniz. Yani sizin sorduğunuz.

Fx1 de drive veya compressor pedalları falan oluyor. Fx2 flanger gibi fx3 de delay var. Detaylı bakarsınız ona hatırlamıyorum. Yani şarkıda delay açıp kapatabilirsiniz.

Şöyle oluyor. Footcontroller var resmine bakarsanız orada, mod amp fx1 fx2 ve fx3 yazıyor. Mod kısmında 3 tane modumuz var. Ya loop özelliğini açacaksınız, footcontroller loop kontrol edecek ya bank kısmını açacaksınız, footcontroller bankalar arası geçiş yapacak ya da fx leri kontrol edeceksiniz. Yani sizin sorduğunuz.

Fx1 de drive veya compressor pedalları falan oluyor. Fx2 flanger gibi fx3 de delay var. Detaylı bakarsınız ona hatırlamıyorum. Yani şarkıda delay açıp kapatabilirsiniz.
Biliyorum bakmıştım onlara da bu özelliği göremedim sağolun

Merhaba, iyi bir amfi alana kadar idarelik kullanacağım bir prosesör arıyorum. 1x12 kabini olan bir amfiye bağlayacağım ve arada da bilgisayardan kayıt almak için kullanacağım prosesörü. Özellikle şunu araştır dediğiniz var mı ?
Bugün iyi bir boss gt8 alma fırsatı doğdu, ucuz bir fiyata buldum.
Boss un eski gt serisi işimi görür mü yoksa illa me gibi yeni serilere mi bakmak lazımdır, yorumlarınız var mıdır bu konuda ?

:) o zaman şöyle diyeyim, gitar alacaktım o da iptal oldu. Şuan 2000 lira param var, bir tane de satılacak gitar var bütçe için 3000 diyebiliriz. Bu paraya içime sinen bir amfi bulamadım şahsen. 1700 liraya combo gigmaster 15 alsam az gelecekmiş gibi geliyor. Zorlayıp mesaya girsem o da olmaz gibi. En azından bir prosesör alırsam kurcalayacağım birşey olur, ton mon işine girerim kayıt almak da daha kolay olur gibi geldi. Yani prosesörü cebe indireyim, kalan paraya Orange Micro Dark düşünüyorum. Amfiyi dğeiştirince de kullanabileceğim pedalları da şimdiden alıcam. Mesela bi eq, ms shakti, ts9 falan şimdiden alayim diyorum. Prosesörü sevmezsem amfiyi kullanırım, amfiyi sevmezsem shaktiden drive alırım gibi.
Bu hafta bir gün do re de orange deneyeceğim her şey ondan sonra şekillenecek sanırım.

hocam bu two notes ne oluyor tam olarak, DI box nedir ne işe yarar gibi sorulara güzel cevaplarınız var mıdır :)
Basitce head ile kabin arasina giren bi alet. PC ye girilmesi istendiginde uzerindeki kabin simulasyonu kullaniliyor. Asil kabin devre disi kaliyor. Sahne icin de ayni durum gecerli. Sahnenin setup i mixer ve PA se ortalikta amfi yoksa preamp pedalindan + efeklerden sonra di box la mixer e gidebiliyorsunuz

Zoom G3Xn. Muhteşem bi cihaz. Sahnede 4000 liralık setupın vermediği soundu veriyor, hem de hafif ve oldukça kullanışlı bi arayüzü var. Şu aralar konuştuğum herkese şiddetle öneriyorum. Zoom'u aldım alalı Mesa'yı küstürdüm. İnternette baya detaylı tanıtımları var. Çağlar abi de bi video çekmiş bununla ilgili. İlgisini çeken herkesi araştırmaya davet ediyorum.

Not: Zoom G3Xn'i Yaşatma Derneği

Basitce head ile kabin arasina giren bi alet. PC ye girilmesi istendiginde uzerindeki kabin simulasyonu kullaniliyor. Asil kabin devre disi kaliyor. Sahne icin de ayni durum gecerli. Sahnenin setup i mixer ve PA se ortalikta amfi yoksa preamp pedalindan + efeklerden sonra di box la mixer e gidebiliyorsunuz
Bu arada bunu processorlar yapiyor zaten. Ben de onun icin kullaniyorum misal PA varsa processoru ekliyorum sinyalin sonuna oradan mixere sahnenin amfisi varsa (ki pek olmuyor) processorsuz direkt amfiye

Zoom G3Xn. Muhteşem bi cihaz. Sahnede 4000 liralık setupın vermediği soundu veriyor, hem de hafif ve oldukça kullanışlı bi arayüzü var. Şu aralar konuştuğum herkese şiddetle öneriyorum. Zoom'u aldım alalı Mesa'yı küstürdüm. İnternette baya detaylı tanıtımları var. Çağlar abi de bi video çekmiş bununla ilgili. İlgisini çeken herkesi araştırmaya davet ediyorum.

Not: Zoom G3Xn'i Yaşatma Derneği
Drive tonlarina birsey diyemeyecegim ama ben ms-70cdr kullaniyorum efektler icin poor mans eventide hesabi ve acikcasi efektler digitech rp360 dan daha iyi Cok anlamamakla beraber en azindan tremelo efekti tonu degistirmiyor. Delayler filan zaten herkesin bahsettigi gibi orjinallere cok yakin

@berdin123 gönülde belirli bir ton yoksa bütçe sınırsız bile olsa amfi önermiyorum.

Bi arkadaşımda mark V, jcm2000, hotrod deluxe ve bir dünya pedal var. Beklenmedik olduğu için yazıyorum dist. tonları için pedalarıyla beraber en çok Fender'i kullanıyor, ben ziyaretine gittiğimde ise gitarı ds1'le jcm2000'e bağlamayı tercih ediyorum...

Yani kaliteli ama sevdiğin tınıda değilse alacağın amfi satmak zorunda kalırsın, cebindeki paranın bir kısmını şimdiden balkonda yak en azından koşturmamış/amfi hammallığı yapmamış olursun :)

Kayıt tecrübesi, fx öğrenmek, gece çalışabilmek prosesörün yaptığı güzel şeyler. Aklına yatarsa ve zoom seviyorsan g5n almalısın çünkü g3n'de seskartı özelliği yok. Zamanı geldiğinde amfini alır, prosesörü looptan kullanırsın (reverb, delay) veya bilgisayarınla kullanmaya devam edersin.

Digitech rp14d adındaki prosesör hakkında ne düşünüyorsunuz,üst model prosesörlerle değil o fiyat segmentindeki prosesörlere oranla iyi midir nasıldır,arıtdan aynı şeyleri boss me-6 içimde soruyorum

Geri