Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

Zoom'un efektleri (Bendeki MS70-cdr G3 de de ayni algoritmalar var) Digitech den bi tık daha iyi diyebilirim. Neye gore iyi derseniz Tremelo efektinden ornek vermek gerekirse Digitech deki tonu degistiriyor ama 70cdr da oyle birsey hissetmedim. Kisiye gore degisir ama G3 alirsaniz efekt pedalina ihtiyaciniz olacagini sanmiyorum. 70cdr icin poor mans Eventide deniyor ben de ayni fikirdeyim.
Bir de Digitech de iki modulasyon efektini (cok gerekir mi tartisilir) ayni anda kullanmıyorsunuz

Alınan Beğeni: EMM
Zoom'un efektleri (Bendeki MS70-cdr G3 de de ayni algoritmalar var) Digitech den bi tık daha iyi diyebilirim. Neye gore iyi derseniz Tremelo efektinden ornek vermek gerekirse Digitech deki tonu degistiriyor ama 70cdr da oyle birsey hissetmedim. Kisiye gore degisir ama G3 alirsaniz efekt pedalina ihtiyaciniz olacagini sanmiyorum. 70cdr icin poor mans Eventide deniyor ben de ayni fikirdeyim.
Bir de Digitech de iki modulasyon efektini (cok gerekir mi tartisilir) ayni anda kullanmıyorsunuz
Sirasiyla G3, MS50, MS70CDR kullandim. Su an Eventide ModFactor kullaniyorum. MS70‘in Eventide‘dan asagi kalir bir yani yok gercekten. Fiyatina göre saka gibi bir alet, herhangi bir Digitech de karsisinda duramaz bu üclünün.

MS70‘i tekrar alip True Bypass modu yapasim var...

MS70CDR öneririm tabiki, G3 önermemle ayni sebepten. Ayni algoritmalar var bu processor ailesinde ve bence cok basarili.

MS70CDR‘de chorus, delay, reverb, pitch shifter, tremolo, flanger, phaser, vibrato, compressor, equalizer efektleri var. Ampli modellemeleri ya da drive yok bu alette.

G3‘te ise ekstra ampli modellemeleri, drive pedallari vs. var.

Tabi MS70CDR‘de olup G3‘de olmayan bir kac tane chorus-delay vs. efektleri var.

Pedal olarak:

Drive: Eger ampliden drive almiyorsaniz, istediginiz ekole göre overdrive/distortion/fuzz pedali alabilirsiniz.

Wah: Wah seviyorsaniz yine ayni sekilde wah alabilirsiniz.

Compressor: Bu da mümkün. Ben clean partisyonlarda kullanmayi seviyorum.

Reverb: Bence her tarzda olmazsa olmazdir, kullanmayan da var. Ampliden ya da pedaldan...

Delay: Benim icin olmazsa olmazdir.

Chorus: Benim icin olmazsa olmazdir.

Tuner: Pedal formunda, sahne icin ve benim icin olmazsa olmazdir.

Bunlar kisisel görüslerdir, zevke göre degisir. Eger ne pedal alacaginiza emin degilseniz, Zoom‘un yukaridaki pedallarindan biriyle baslayin. Sonra efektleri ögrenip kavradiktan sonra bunlari tek pedal olarak da alabilirsiniz.

Bu arada bu Zoom‘larda dahili tuner var, eger setup‘ta MS serisi ya da G serisi bir ürün varsa tuner‘a ekstra gerek yok.

@JohnFrusciante

Ben sizin yerinizde olsam:

Boss SD-1 -> Zoom G3 seklinde mütevazi bir setupla baslarim. G3 üzerindeki efektleri ayarlarim, ögrenirim. Sonra da tek pedallara bakarim.

Son düzenleme:
Hocam araya atlıyorum kusura bakmayın. Sizce Zoom G3 üzerinde gelenden hazır modellemeler iyi mi ? Yoksa kurcalamak mı lazım güzel tonlar elde edebilmek için ? Şimdiden teşekkürler.

Hocam araya atlıyorum kusura bakmayın. Sizce Zoom G3 üzerinde gelenden hazır modellemeler iyi mi ? Yoksa kurcalamak mı lazım güzel tonlar elde edebilmek için ? Şimdiden teşekkürler.
Ben acikcasi aldigim hicbir aletin hazir presetlerini begenmiyorum. Strymon ve Eventide‘da bile öyle. Biraz oynamam gerekiyor. Ama bunlar zevk isi, dogrusu yanlisi pek olmuyor.

Bu arada G3 icin Youtube‘da Oziel Zinho‘nun videolarini mutlaka izleyin. O epey knob tweaking yapiyor ve cok iyi bir gitarist, cok iyi tonlar yakaliyor. Ayarlari da paylasiyor.

MS70CDR öneririm tabiki, G3 önermemle ayni sebepten. Ayni algoritmalar var bu processor ailesinde ve bence cok basarili.

MS70CDR‘de chorus, delay, reverb, pitch shifter, tremolo, flanger, phaser, vibrato, compressor, equalizer efektleri var. Ampli modellemeleri ya da drive yok bu alette.

G3‘te ise ekstra ampli modellemeleri, drive pedallari vs. var.

Tabi MS70CDR‘de olup G3‘de olmayan bir kac tane chorus-delay vs. efektleri var.

Pedal olarak:

Drive: Eger ampliden drive almiyorsaniz, istediginiz ekole göre overdrive/distortion/fuzz pedali alabilirsiniz.

Wah: Wah seviyorsaniz yine ayni sekilde wah alabilirsiniz.

Compressor: Bu da mümkün. Ben clean partisyonlarda kullanmayi seviyorum.

Reverb: Bence her tarzda olmazsa olmazdir, kullanmayan da var. Ampliden ya da pedaldan...

Delay: Benim icin olmazsa olmazdir.

Chorus: Benim icin olmazsa olmazdir.

Tuner: Pedal formunda, sahne icin ve benim icin olmazsa olmazdir.

Bunlar kisisel görüslerdir, zevke göre degisir. Eger ne pedal alacaginiza emin degilseniz, Zoom‘un yukaridaki pedallarindan biriyle baslayin. Sonra efektleri ögrenip kavradiktan sonra bunlari tek pedal olarak da alabilirsiniz.

Bu arada bu Zoom‘larda dahili tuner var, eger setup‘ta MS serisi ya da G serisi bir ürün varsa tuner‘a ekstra gerek yok.

Ben sizin yerinizde olsam:

Boss SD-1 -> Zoom G3 seklinde mütevazi bir setupla baslarim. G3 üzerindeki efektleri ayarlarim, ögrenirim. Sonra da tek pedallara bakarim.
Boss SD-1 ve zoom g3 ikisini almamı öneriyorsunuz yanlış anlamadıysam. Zoom g3 yerine alternatif öneriniz var mı ? Biraz bakındım bulması problem gibi

Şu modelleme için über süper genelleme yapayım. Axe fx yada Kemperiniz belki biraz Helix'iniz yoksa diğer processorlerden modelleme beklentinizi bence bir kenara birakınız. İyi ton yakalanır mı yakalanır (yapan yapıyor) o ayrı konu ama o iyi ton ciğerci dükkanındaki Mesa/soldano/randall ciğeri değildir malesef. ;). O yüzden processor tarifi; processorden clean ton analog drive/distortion pedallarıyla beslenir gerisi ahçının parmaklarındadır (y)

Merhabalar, su aralar overdrive pedali arayisi icerisindeyim. Mxr gd-ot ve ibanez ton ve sustain olarak cok hosuma gidiyor ancak biraz pahalilar. Bu tarz onerebileceginiz daha uygun fiyatli alternatifler nelerdir? (Tarz olarak rock caliyorum).

Merhabalar, su aralar overdrive pedali arayisi icerisindeyim. Mxr gd-ot ve ibanez ton ve sustain olarak cok hosuma gidiyor ancak biraz pahalilar. Bu tarz onerebileceginiz daha uygun fiyatli alternatifler nelerdir? (Tarz olarak rock caliyorum).
belkide en fazla analog pedal çeşidi drive pedallarında vardır herhalde :) ben olsam sevdiğim bir tanesinin mspozitron klonunu alırım en ucuz ve mantıklı çözüm bu sanki...youtube da çok videosu var bir şekilde ikinci el piyasası da var hatta...fulltone ocd, suhr riot, mxr, ts9, maxon falan hepsinden yapıyordu bildiğim kadarıyla...

Merhaba,
Su an ilan sayfasında satılan suhr riot var, esas earth quaker devices dunes var (bunların satıcıları ben değilim) .
Bence paraya kıyın earth quaker devices dunes alın.
Ben o aletin büyük ağabeyi diye geçen palisades modelini kullanıyorum, aynı devre topografyası özellikleri biraz faha fazla falan filan, tube screamer tarzı over drive seven herkese dunes ve palisades’i öneririm.
Yok ben iyice orijinal bir şey bakınıyorum derseniz hemen gidin Rock Fabrik Effects Aqualung alın. Diğer ikisinden çok farklı bir fiyatı yok ama bence karakteri farklı.
Umarım yardımcı olmuştur, esenlikler dilerim.

Merhabalar, Mxr ZW 44 vs Boss Od 3 konusunda fikriniz nedir? Hi gain olarak marshall amfinin drive channel ini kullaniyorum ancak alternatif bir ton istiyorum. Boss Od 3 tonlarinin daha parlak oldugunu dusunuyorum ancak buna karsilik ZW 44 tonu hakkinda hic bir fikrim yok. Siz bu pedallar hakkinda ne dusunuyorsunuz, rock muzik icin hangisini tercih ederdiniz ?

Boss OD3 gerçekten çok başarılı. Eğer orta seviye gain'li tonlar arayışı var ise birebir karşılar kafadan. Bas frekansı biraz yüksek ama crunch vari tonlar için tam isabet. Amfi dostu bir yapısı var, Marshall ve Fender gibi iki farklı karakterdeki amfi ile çok güzel anlaştı gerçekten. Boost olarak da kullanmaya uygun yapıda alet. Enteresan bir pedal özetle. MXR'ı ise bilmiyorum.

Merhaba,
Mxr zw44 arayışınız için biraz spesifik kaçabilir. Boss od3 ten evvel Eqd dunes a bakın derim. Bu sitede birisi satıyodu geçen hafta yeni ilana çıktı galiba. Ayrıca sahibindende de gördüm. Ha derseniz ki tubescreamer platformlu od pedalı tercih etmiyorum o zaman bir diyeceğim yok. Yine de intermetten bir bakmanızı öneririm dunes a
Esenlikler.

Merhaba. Marshall AVT50X amplim var. Gitar olarak da Gibson Les Paul ve Gibson SG kullanıyorum. Metal hariç çoğu tarz ile ilgiliyim. Bu aralar amplim için Tube Screamer tarzı bir pedal arayışı içerisindeyim. Digitech Bad Monkey, Ibanez TS Mini, MXR Gt Od, Boss SD-1, EHX East River Drive gibi pedallar ilk başta fiyat / performans olarak ilgimi çekti. Özellikle Digitech Bad Monkey'i çok merak ediyorum. Yanılmıyorsam Çin üretimi bir pedal. Bu nedenle gain'e veya volume'e yüklenildiğinde dip gürültüsü, çamurlşma vs. gibi sorunlar oluyor mu?