Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.
Eğer alt yapılara davul vs yazmaksa amacınız; ezdrummer + midi klavye kullanabilirsiniz. Duruma göre bass piyano vs partisyonlarıda yazılabilir. Kullanım alanı daha geniş oluyor.

Zoom g3 düşünenler için yazıyorum,

evde basit kayıtlar için veya pratik yapmak için idealdir fakat stüdyoda büyük bir anfiye taktığınızda, performans anında garip bir loop/ çınlama oluşuyor ve saçma sapan bir takım sesler ortaya çıkıyor. her ikisini de yapmak istiyorsanız başka bir klon deneyin derim. line6 floor pod plus fena değildir. Yılların Grubu Deicide'ın kullandığını görünce biraz şok geçirmedim değil.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.
Delay ve Reverb. Mooer'in bu işi aynı anda yapan mini bir pedalı var, Echoverb. Ben bunun atası olan Boss RV-3'ü tesadüfen bir saz üstadından satın aldım. Alet artık üretilmiyor. Bulursanız hiç tereddüt etmeyin. TC 'nin mini Flashback'i güzel. Telefondan ünlü sanatçıların delay tonlarını manyetik yolu ile transfer edebiliyorsunuz, Aynı şekilde çalışan Reverb ve chorus pedalı var. Mooer Reecho 'a iyidir, pratiktir.
İkinci el Boss DD3 ve bütçe sıkıntısı yok ise DD-7 evladiyelik olur.