Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.
Eğer alt yapılara davul vs yazmaksa amacınız; ezdrummer + midi klavye kullanabilirsiniz. Duruma göre bass piyano vs partisyonlarıda yazılabilir. Kullanım alanı daha geniş oluyor.

Zoom g3 düşünenler için yazıyorum,

evde basit kayıtlar için veya pratik yapmak için idealdir fakat stüdyoda büyük bir anfiye taktığınızda, performans anında garip bir loop/ çınlama oluşuyor ve saçma sapan bir takım sesler ortaya çıkıyor. her ikisini de yapmak istiyorsanız başka bir klon deneyin derim. line6 floor pod plus fena değildir. Yılların Grubu Deicide'ın kullandığını görünce biraz şok geçirmedim değil.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.
Delay ve Reverb. Mooer'in bu işi aynı anda yapan mini bir pedalı var, Echoverb. Ben bunun atası olan Boss RV-3'ü tesadüfen bir saz üstadından satın aldım. Alet artık üretilmiyor. Bulursanız hiç tereddüt etmeyin. TC 'nin mini Flashback'i güzel. Telefondan ünlü sanatçıların delay tonlarını manyetik yolu ile transfer edebiliyorsunuz, Aynı şekilde çalışan Reverb ve chorus pedalı var. Mooer Reecho 'a iyidir, pratiktir.
İkinci el Boss DD3 ve bütçe sıkıntısı yok ise DD-7 evladiyelik olur.

Merhaba.
Arkadaşlar BOSS GT100 elektro gitar prosesörü almak istiyorum.Ancak bu prosesörü nasıl bir amfiyle kullanmam gerektiğini bilmiyorum.Prosesörden verim alabilmek için yani kaliteli ses alabilmek için hangi amfiyi önerirsiniz?Amfide send - return girişi bulunmalı mı,yoksa amfiyi clean kanalda tutup prosesörü inputtan bağlamak yeterli midir?Amfinin lambalı veya transistörlü olmasının önemi var mıdır?
Amatörüm,başlangıç safhasındayım.Yardımlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.Çok teşekkür ederim.

@Alper94
Boss serisi prossesörlerin amfi performansları rezalettir. Nedenini şöyle izah edeyim, 4 kablo metodu ile yani send-return mantığında çalıştırmak istediğinizde amfinizin preamp katını olduğu gibi dijital işlemcilere indirir ve ona Ad/da çevrimi uygular. Bu noktada çevrimin başarılı olduğunu söylemm çok zor. Kullandığım amfiye direk gitarı girdiğinde ve 4 kablo metodu ile prossesörle girdiğin sade gitarın (yani by-pass modunda ) karşılaştırması arasında dünya kadar fark olur. Oysa olmaması gerekir. Çevrim için kullandığı işlemci kalitesi ile ilgili en az bir Tc.Electronic kadar başarılı değiller malesef.

İlla ki Boss serisi bir prossesör kullanmak istiyorum diyorsanız, bu nedenle amfi kullanmanızın, amfi karakterinizi anlamsızlaştıracağı için bir anlamı yok. En iyi performans ve modelleme gerçekliği açısından FRFR 12" stage monitor kullanmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
@Alper94
Boss serisi prossesörlerin anfi performansları rezalettir. Nedenini şöyle izah edeyim, 4 kablo metodu ile yani send-return mantığında çalıştırmak istediğinizde amfinizin preamp katını olduğu gibi dijital işlemcilere indirir ve ona Ad/da çevrimi uygular. Bu noktada çevrimin başarılı olduğunu söylemm çok zor. Kullandığım amfiye direk gitarı girdiğinde ve 4 kablo metodu ile prossesörle girdiğin sade gitarın (yani by-pass modunda ) karşılaştırması arasında dünya kadar fark olur. Oysa olmaması gerekir. Boss amfinizdeki preamfi katınızın bütün özelliğini öldürür. Bu da o çevrim için kullandığı işlemci kalitesi ile ilgili ve bu konuda Tc.Electronic kadar başarılı değiller malesef.

İlla ki Boss serisi bir prossesör kullanmak istiyorum diyorsanız, bu nedenle amfi kullanmanızın bir anlamı yok. en iyi performans ve modelleme gerçekliği açısından FRFR 12" stage monitor kullanmanızı tavsiye ederim.
Hocam çok teşekkür ederim.Peki siz bir prosesör markası önerebilirmisiniz?Başka hangi alternatifler olabilir?

Neden prossesör arayışı içindesiniz? Amfi de kullanabildiğinize göre bence bütçenizi birleştirerek iyi kalite bir amfiye yatırın.
Hocam ben size işin esasını anlatayım.
İnternet'ten araştırma yaparak kendime elektro gitar ve amfi aldım. Gitarım LTD H-51 (Sap ve köprüde çift manyetikli single manyetik yok.) ve amfim Laney LX20R(Transistörlü). Daha sonra amfi beni tatmin etmediği için yine İnternet'teki olumlu Türkçe ve İngilizce yorumları okuyarak metal müzik için Electro - Harmonix Metal Muff high gain distortion pedal aldım. Amfiyi clean kanalda tutarak pedalı inputtan bağladım.Ancak sonuç çok kötü. Çamur gibi bir ses verdi. Hiç verim alamadım.

Ekipmanımdan gönlüm geçti.Şu sıralar BOSS GT100 Prosesörü inceliyorum.Boss GT100 ile alakalı soruma cevap vermiştiniz.

Peki bana bir amfi markası modeli önerebilirmisiniz?

İnternet'ten araştırma yaparak kendime elektro gitar ve amfi aldım. Gitarım LTD H-51 (Sap ve köprüde çift manyetikli single manyetik yok.) ve amfim Laney LX20R(Transistörlü). Daha sonra amfi beni tatmin etmediği için yine İnternet'teki olumlu Türkçe ve İngilizce yorumları okuyarak metal müzik için Electro - Harmonix Metal Muff high gain distortion pedal aldım. Amfiyi clean kanalda tutarak pedalı inputtan bağladım.Ancak sonuç çok kötü. Çamur gibi bir ses verdi. Hiç verim alamadım.

Ekipmanımdan gönlüm geçti.Şu sıralar BOSS GT100 Prosesörü inceliyorum.Boss GT100 ile alakalı soruma cevap vermiştiniz.

Ev için boss katana, blackstar id tvp ya da metal müzik için yamaha trh10x bakabilirsiniz. Prosesorden daha iyi sonuç alırsınız şahsi fikrim.

Bu aşamada kesinlikle pedallar ile yolunuza devam edin. Prossesörler işin çok ileri safhalarıdır, sizin yeterli seviyede ekipman ve stompbox tecrübeniz ise yok.
Amfi ve pedallar ile nasıl ton üretebileceğinizi kavramadan prossesöre geçerseniz hiç bir zaman kendi tonunuzu nasıl üretebileceğinizi, kontrol edebileceğinizi öğrenemezsiniz. Kayıtlı presetler iyi duyulabilir fakat onlar ile de gitar çalınmaz.

Muff sert tonlar için en ideal pedallrdn biridir amfinizin boyutu küçük 8", 12" speaker olsa daha iyi olabilirdi fakat anladığım dakarıyla sizin pedal ve amfi gainlerini dengeleyememe sorununuz var. Farklı bir amfi kullansanız aynı sonuca ulaşırdınız. Muhtemelen pedal volumunuzu gitarınızın volumunu yükseltecek seviyede ayarlıyorsunuz. Bu durumda ses elbette çamurlaşır.
Olması gereken : amfi de önce clean kanalınızda ses seviyenizi ayarlayın. pedalı açtığınız anda Distortionlu ses aynı seviyede olsun.
Diğer husus, gain bu pedallarda eğer clean kanala girdiyseniz köklenmez, en fazla %50 - %70 seviyelerinde tutun.
Daha sert ve sustainli tonlar için pedalı amfinizdeki drive kanalına girmeniz gerekiyor. amfinizden %30-%50 arası gainli bir ton ve ses seviyesi ayarladıktan sonra pedal distortionunu biraz daha fazlasına ayarlayıp, yine padal açık ve kapalı iken aynı ses seviyesinde olacak şekilde setleyin

şu iki videoyu izleyin. OD/dist seviyesi ayarlanması konusunda faydası olacaktır.

Selamlar , arkadaşlar aranıza yeni katıldım 10 yıldır gitar çalıyorum ama akustik üzerine yoğunlaşmıştım. Elektro gitar çalıyordum ama Roland Micro Cube amfim yeterli geliyordu.
Size naçizene sorum şu ben daha parlak sesleri daha rahat veren bir amfie geçmek istiyorum. Ama müzisyen arkadaşlarım amfi yerine processor almamı onuda Micro cube e takmamı söylediler. Bu ne kadar mantıklı bilmiyrum. Bu aralar iksinden birini seçeceğim bana bir görüş bir öneri verenlere şimdiden teşekkürler. Amfi olarakda Blackstar TVP-15 düşünüyorum,doğru bir karar mıdır yoksa direk Blackstar HTR-5 mi almalıyım ?