Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

benimde aklımdan o geçiyodu 1.sorumun cevabı olarak ama...
peki ya 2. sorum?
mesela digitech bad monkey deneyen var mı?
bd-2 veya blues breaker yada...

KaRaBaSH demiş ki:
http://www.robertkeeley.com/ büyük gitaristlerin modifiyecisi bu. öyle 20 ytl ile falan olacak iş değil onlar.

Burada var öyle biri Atilla abi kendisi gitar ve alakalı şeylerin elektroniklerinden izmirde en iyi anlayan kişi buradaki en büyük gitar mağzaları bile herhangi bir sorunda ona giderler bende kendisini tanırım 20Ytl olmasının nedenide Atilla abinin çok kazık sokma meraklısı olmamasından dolayı olabilir tabi ki önerilen insan Atilla abi ise çünki izmirde birtek o yapıyor diye biliyorum analog pedal modifiyesi.

Örnek ben geçen gün gittim potanslarımı değiştirttim parasını verdim verdikten sonra bana istersen 5 milyonu veriyim sana paran kalmadıysa cebinde gibi bir iyilik yapmıştı ama ben sağol Atilla abi diyip almamıştım.Daha önce gittiğimde de bir keresinde bana sap ayarının nasıl yapılcağını öğretmişti ki bunun için gidip para verme demişti ve o da almamıştı, yani kendisi iyi bir insandır 20Ytl diosada modifiye için inanırım ve dinlediğim kadarıyla onun yaptığı modifiye DS-1'i gerçekten hoş olmuştu.

Merhaba Arkadaşlar

Blues'la ilgileniyorum. Çok iyi sayılmam ama fena değilim. Bir adet Epiphone Les Paul gitarım var. Gitarı aldıktan sonra hiç prosesor almadan direk BOSS BD-2 (blues driver) aldım. Gayet de memnunum seslerinden ama belli bi zaman geçince daha zengin daha güzel sesler aramaya başladı kulağım. Delay, reverb, phaser, wah, compressor... bir sürü harika aletler var ama bende peşin para yok. Bu durumda iki seceneğim var. Ya kredi kartıyla 150 ytl'lik bi pedal alıcam taksitle ya da pedalımı ve amfimi satıp para yapıcam(amfim ibanez ibz-g 10 watt Japonya'dan getirdim Türkiye'de yok. drive yerine boost var. ayıca ahşap gövde. talibi var mı? :) ) Elime geçen parayla da vamp-2 gibi güzel oldugunu düşündüğüm bi processor alıp, evdeki küçük fender amfimle yola devam edicem. İkincisini yapmayı istiyorum bol ses ve efekt seceneğim olsun diye ama pedalımdaki sesleri onda bulur muyum bilmiyorum. Yani elbette bulamam da siteden dinlediğim kadarıyla fena diil aletin sesleri. Amfi simulatoru falan başarılı sanki.

Kafam biraz karıştı. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok iyi oalcak arkadaşlar. Yerimde olsaydınız ne yapardınız? Şİmdiden hepinize cok teşekkürler.

biraz kas, en azından pod 2.0 al. v-ampten daha sağlam bir alet. tonal olarak az fark var ama, mekanik sağlamlık, dayanıklılık konusunda pod çok daha iyi.

perdesiz demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar

Blues'la ilgileniyorum. Çok iyi sayılmam ama fena değilim. Bir adet Epiphone Les Paul gitarım var. Gitarı aldıktan sonra hiç prosesor almadan direk BOSS BD-2 (blues driver) aldım. Gayet de memnunum seslerinden ama belli bi zaman geçince daha zengin daha güzel sesler aramaya başladı kulağım. Delay, reverb, phaser, wah, compressor... bir sürü harika aletler var ama bende peşin para yok. Bu durumda iki seceneğim var. Ya kredi kartıyla 150 ytl'lik bi pedal alıcam taksitle ya da pedalımı ve amfimi satıp para yapıcam(amfim ibanez ibz-g 10 watt Japonya'dan getirdim Türkiye'de yok. drive yerine boost var. ayıca ahşap gövde. talibi var mı? :) ) Elime geçen parayla da vamp-2 gibi güzel oldugunu düşündüğüm bi processor alıp, evdeki küçük fender amfimle yola devam edicem. İkincisini yapmayı istiyorum bol ses ve efekt seceneğim olsun diye ama pedalımdaki sesleri onda bulur muyum bilmiyorum. Yani elbette bulamam da siteden dinlediğim kadarıyla fena diil aletin sesleri. Amfi simulatoru falan başarılı sanki.

Kafam biraz karıştı. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok iyi oalcak arkadaşlar. Yerimde olsaydınız ne yapardınız? Şİmdiden hepinize cok teşekkürler.

abi getire getire japonyadan 10 wattlık amfimi getirdin :)

:D:D abi sorma valla ya gittiğim yerde bi ucuz o vardı :) boss'lar falan hep aynı para. bi ibanez gitarlar ucuzdu ona da ihtiyacım yok. :) aslında bi artcore falan fena olmazdı da işte... herşeyin başı para :p sen onu bırak da ne diyosun ne alıym bi onu söyle? :)

sat gitarı amfiyi, üstüne de madem kredi kartı var avans çek. bunları yapabilirim diyorsun.
250 dolara pod2 bulunabiliyor merak etme, 2. el olarak bulunuyor.
ekipman işi çılgınlıktır. çılgın ol :)

abicim merabalar.boss me30 düştü bitane ama dip gürültüsü yapmakla karalanmış bikere:D şimdi ne önerirsiniz.boss me30 nası bi alettir o fiyatlara başka neler bulabilirim?ya tabi bişe bulamam onu biliyorum da analogları da dahil ediyorum işin içine artık mecburen:D bu arada progressive yapıyoruz yani sert tonlara ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim;)

perdesiz demiş ki:
arkadaşalr benim soru kaynadı arada gidicem G2 u1 alacam. ya bişi söleyin bi yol gösterin kıymetli turkrock sakinleri. :)

digitech gnx serisi baya ii , ufak amfilerle çok uyumlu.ucuz veya 2.el bulabilirsen al derim.gnx1 piayasada uygun rakamlara var.vamp tan falan çok daha güzel tonları var.ikisini kullanmış biri olarak söylüyorum.tabi para olayın iyiyse pod yada boss gt8 öneririm.yada drive küsel bi peavy amfi alabiirsin.30 wattlık bi peavy kullanmıştım drivelarındaki tad hala damağımda :)sonra yavaş yavaş analog dizersin.

halilpazarlama demiş ki:
digitech gnx serisi baya ii , ufak amfilerle çok uyumlu.ucuz veya 2.el bulabilirsen al derim.gnx1 piayasada uygun rakamlara var.vamp tan falan çok daha güzel tonları var.ikisini kullanmış biri olarak söylüyorum.tabi para olayın iyiyse pod yada boss gt8 öneririm.yada drive küsel bi peavy amfi alabiirsin.30 wattlık bi peavy kullanmıştım drivelarındaki tad hala damağımda :)sonra yavaş yavaş analog dizersin.

eyvallah abi. vamp daha iyi gibi geldi araştırdığım ve seslerini dinlediğim akdarıyla. amfi simulatörleri falan da cok ya. ama pedal sayısıyla gnx daha guzel. bi arkadaş pod ve vamp tonları arasında büyük fark yok demişti ama sen ne dersin? param ksııtlı bu arada :(

podun modeline bağlı tabi yani bi pod xt live la vamp2 falan kıyaslanamaz bile.gnx1 in tonları analoğa çok daha yakın vamptan.hem foot olayı var yani.wah pedalı var ayrıyetten.vamp kadar çeşit ton yok ama adam gibi kullanacağın tonlar var.bence ikis kıyaslanmaz bile bir yerlerden bulursan kaçırma.mesela ben boss gt8 kullanıyorum çok uğraştırıcı ve pro bi alet ama gnx kullanmış biri olarak verilen parayı geri veren bi alet.eski bi alet olduğu için 2.elini bulabilirsin.vamp daha oyuncak gibi bi alet.açınca ışıkları falan yanıyor disko gibin :)

Geri