Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

DarkLegacy demiş ki:
antbalci demiş ki:
tüm resimlerin toplam boyutu 192 kb, yazı da 2kb. bu mu problem ?

Hayır, elbette değil. Ama pedallarla ilgili her başlıkta bu ilanı yazmanız doğru değil. Gerçi moderatörler farklı düşünebilir, onu bilemem.
Problem başlıkta ''pedal'' yazan heryere bu mesajı yazman hocam.. Başlıkta ''(Sorunlar)'' diyor.. Ne alakası var pedalborad la...

merhaba,
benim şöyle bir adaptör problemim var. öncelikle digitech rp250 prosesörüm ve boss ds1 pedalım var. bu sabah rp250'nin adaptörünü, bu ds1'e uymaz mı ki diyerekten ds1'e taktım. ds1 çalışmadı. neyse uymuyo heralde dedim, evden çıktım. şimdi geldim, adaptörü prosesöre taktım ve prosesör açılmadı. sanırım adaptörü bozdum.
rp250'nin adaptörünün üstünde şunlar yazıyor
input: 230V ~ 50Hz 20W
output: 9V ~ 1.3A

elektrik olaylarından pek anlamıyorum. ben şimdi yarın addplus'ın falan çoklu adaptörlerinden alırsam hem prosesörde hem ds1'de kullanabilir miyim? yoksa bunların çektikleri elektrik farklı da, onun için farklı adaptörler mi almalıyım. bir de istanbul'da avrupa yakası'nda mümkünse bakırköy değilse taksim civarında nerden bulabilirim uygun adaptörleri?

digitech adaptorler oyle
amperleri fazla olmasına rağmen anlamadığım şekilde bozuluyor,

nasıl tamir edildiğini kısaca anlatayım
adaptor muhtemelen yapıstırma olan adaptorlerden
kutusunu kırmadan bi şekilde çekiç düz tornavida bi şekilde aç,

ardından içinde sigorta goreceksin(silindirik cam iki ucu metal,

o cam ı kırmadan dikkatli bi şekilde siindirin uçlarındaki metalleri kısa bi kablo ile birbirine değmesini sağla dilersen imkanın varsa lehimle, ama dediğim gibi incecik bi kablo işini gorecektir,
sonra aynen açtığıon gibi adaptoıru kapat, adaptorun çalısacaktrır,

adaptorun sigortası atıyor neden bilemiyorum ama tamiri budur, ;)

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana,

bu arada,
çoklu adaptorler digitech pedalları çalıstırmıyor, artı eksi mevzusu da olabilir başka bi konu da olabilir , ama sen digitech adaptoru soylediğim yontemle tamir ettikten sonra "yıldırım" marka regüleli 2 ma adaptorleren alırsan işini fazlasıyla gorur, 10 pedal bağlarsın dilersen , ama digitech i yine ayrı adaptorle kullanmak kaydı ile ,

nerden mii biliyorum ?
whammy sahibiyim, ve whammy eziyetlerinden sadece bi tanesi başka adaptorle çalısmaması ,
:)bende yıldırım marka adaptor kullanyıorum bütün pedallar problemsiz çalısıyor whammy çalısmıyor , hem digitech urunleri yüksek amper çekiyorlar eklemeyi unutmayım ,

kolay gelsin,

fat-strat demiş ki:
Pod2.0 için ankara'da nerede adaptör yaptırabilirim ? direk adres ve referans olabiliyorsanız ? lütfen konya sokak demeyiniz, onu biliyorum :)
ankarada kıvılcım muzikte var ama pahalı geldi bana 30 € istiyolar, hemde orjinal olduğuınu düşünmüyorum ama pod için adaptor kıvılcım muzik dısında orda var, ama pod 9 v olduktan ve amperi yettikten sonra pek de problem çıkartmıyor,
konya sokak ucuz olduğu için soylemişlerdir yoksa 1000mA herhangi bi elektrikciden aldığın adaptor yetecektir,

lotion demiş ki:
digitech adaptorler oyle

o cam ı kırmadan dikkatli bi şekilde siindirin uçlarındaki metalleri kısa bi kablo ile birbirine değmesini sağla dilersen imkanın varsa lehimle, ama dediğim gibi incecik bi kablo işini gorecektir,

çok teşekkürler yardımınız için de benim elimde ne lehim, ne de herhangi bir kablo var :oops: ama bahsettiğiniz olayı anladım. ufak bi sorun. yarın evin yakınındaki bir elektrikçiyle işimi rahatça görebilirim herhalde. çok teşekkürler tekrardan...

lotion demiş ki:
digitech adaptorler oyle

abi şimdi geldim elektrikçiden. aynen senin dediğin gibi yaptı. 5 dk ya sürdü ya sürmedi. çok teşekkürler tekrardan :D

Arkadaşlar bende digitech rp200a var. Podlar kendiliğinden çıldırıyor. Tane b100k pod var. Volume gain amfi model. Örneğin 1 den 100 e kadar değer atıyorsa benimki çıldırıo 85te iken gain mesela; 84 83 82 81 80 79 85 86 87 gibi hızlı bir şekilde kendiliğinden değer değiştiriyor. Ben podu çevirmediğim halde. Sanki biri gaing yada volume podunu sağa sola deli gibi çeviriyormuş gibi. İstanbulda arkadaşta şuan prosesör bir yere götürmüş adamlar bakmışlar devreleri gitmiş demişler geri vermişler. Ne yapacaz yokmu bu işlerin ustadı kimse göndereyim ona yapsın :S

Arkadaşlar ben de 2 aydır internette pedal araştırıyordum. En sonunda dayanamadım, bugün gittim 2. el rp150 aldım. Belki çok cahilce olacak ama bu alet nasıl açılıyor? Açma kapama işlemini nasıl yapıyoruz? Dükkandaki adam da bilmiyordu. Hatta gitti gitarın jackını hoparlör girişine taktı, 'abi dur' demeye kalmadı, cihaz açıkken jackı çekti ötekine taktı. Neyse bişekilde çalıştırdı:). Aleti anlamasamda tuşları falan çalışıyor. Efektlere de geçiyor. Yalnız şu efektlerin yazılı olduğu göstergelerin olduğu ön panel, (ince plexi gibi malzeme) sol köşeden oynuyor, sanki yapıştırma gibi ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada dükkandaki eleman, jackları, adaptörü falan direk söküp öyle kapadı aleti inşallah birşey olmamıştır. Jack almayı da unuttum, yarın alıp deneyecem. Ama şu açma kapama olayını bi zahmet biri tarif etse. Valla belki siz gülüyorsunuz ama benim için çok büyük bir sorun.

squall5 demiş ki:
digitech prosesorlerde kapatma olayı yok:D nasıl bir düşünce bilmiyorum ama yok işte. takıyorsun fişe açılıyor çıkarıyorsun kapanıyor.

Anaaa! Yahu iyide fişten bir anda çekince voltaj düşmesi olmaz mı? Çok ilginç, yapan adamlar zaten üzerine tuş koymakta erinmiş. Hiç değilse 1 tane on/off koysalarmış. Bu arada dükkandaki elemanında günahını almışım:) Çok sağol kardeş cevap için...

valla haklısın bende anlamadım voltaj işini. hatta ilk fişten çıkarmalarım biraz zor oldu hafif korkuyla falan birde pros benim değildi aha bişey oldu aha olacak diye panikliyodum:D

Geri