Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

The_Answer demiş ki:
birde ben bişey soracağım...
DPDT switchli pedallarım var..ehx carl martin dunlop...bu pedalları eskiden boss pedallarımı bağladığım gibi send return fx looptan bağladım..ama amfi inanılmaz derecede switch sesini alıyor..mesela delayi bir açıyorum çaaaat,tremoloyu açıyorum küüüüt...en sonunda amfi patlayacak diye korktum ve fx looptan bağlamaktan vazgeçtim normal gitar gibi önden bağlıyorum..psikolojik bilmem ama nedense sanki fx looptan bağladığımdaki gibi verim alamıyorum gibi geliyor..nasıl bir çözüm bulabiliriz?

gerçi sıkıldım hepsini satıp bi floor pro. mu alsam acaba:D taşıması kolay bağlaması kolay,herşey var falan:D

"Popping" denen hadise... Bunun için devresel anlamda çözümler var ama okuduklarımın hepsi iyileştirme anlamında... Yani kesin çözüm, kökten yok etme falan değil...

Şu anki haliyle yapılabilecek iyileştirme: Mesela tremolo pedalını fx looptan önce bir yere koy. Sıralamada senin zevkini bozmayacağını sanıyorum. Bu şekilde loopta "pop" yapan pedal sayın azalmış olur...

Bence şu anki ekipmanınla devam et, değiştirmeyi aklından bile geçirme... ;)

yok zaten şimdilik öle önden bağladım hepsini çünkü şarkı içinde değiştirmek gibi bişey mümkün değil..hani şarkıyı komple onla çalcaksam en başta açarsam açarım şarkı içinde değiştirince davulcu korkudan bagetleri düşürüyor:D

neyse önden bağladım kötüde değil,belkide hislerim psikolojiktir:D

arkadaşlar açtığım başlık kilitlendiği için soruyu burda sormanın daha iyi olabileceğini düşündüm.analog pedal seti toplamak istiyorum ve uzun süredir internette siteleri takip ediyorum.ancak bu boost olayını bi çok konuda konuşulmasına rağmen çözemedim.mesela bi ds2 bide overdirive bi pedalımız olduğunu varsaysak.boost etmek için pedal sırası gitardan anfiye nasıl olur.hangisi hangisini boost etmiş olur.boost etmek için pedal ayarları nasıl olmalı.wah compressor gibi pedallar bu sıralamada nerdedir.bi türlü çözemedim.yardımlarınızı bekliorum.şimdiden saolun.

Perfectionist ya ben o başlıkta fx loop var demiştim sen onun üzerine anlatmıştın, iyi de anlatmışsın. şimdi baktım ki fx loop yok onunla ilgili cevap da bulamadım o forumda bi yardımcı olursan tekrar cok sevinirim

elimdeki ekipman sansamp gt2,dod fx70c(distortion),ibanez ts9,crybaby gcb 95,tc electronics g sharp,marshall mg 100 heavy,power,thrash türlerinde çalıyorum dizilim nasıl olmalı?

Bende bi digitech rp80 var.Bi tane metal-zone alıp distortionlar için onu kullanmayı düşünüyorum.İkisini birden bağlasam, digitechin efektlerden pre-ampten falan yararlansam, olurmu öle?Ne şekilde bağlamam gerekir?

ses kötü çıkar. kalitesi düşer. metal zone sinek vızıltısına dahi dönüşebilir. analog pedallarla kullanılan prosesörler kaliteli olmalı.

Bende Boss BE-5 bir pedal var
5 Analog pedalın biraraya getirilmesi düşünülerek yapılmış bir pedal. Eğer yardımı olursa boss efektleri şu şekilde dizmiş pedal üzerinde,
bossbe-5.jpg

IN-->COMPPRESSOR/SUSTAINER--->OVERDRIVE/DISTORTION-->DIGITAL DELAY---->NOISE SUPPRESSOR--->CHORUS------>OUT

EagleEye demiş ki:
Bende bi digitech rp80 var.Bi tane metal-zone alıp distortionlar için onu kullanmayı düşünüyorum.İkisini birden bağlasam, digitechin efektlerden pre-ampten falan yararlansam, olurmu öle?Ne şekilde bağlamam gerekir?

Effects chain'i ayarlayamayacagindan verimli olmaz. Neyin neyden sonra gelecegini ayarlayamazsin yani. iyi processorlerde external pedallari amfilerdeki fx loop'lar gibi baglayabiliyoruz zaten, external send ve returnlerden. Sonra o setup'i processor'un icinde herhangi bir efekt diziliminde araya, istedigimiz yere sokabiliyoruz. Senin boyle bir sansin olmayacak, onun disinda negatif bir yani olacagini sanmiyorum.

serpentscream demiş ki:
elimdeki ekipman sansamp gt2,dod fx70c(distortion),ibanez ts9,crybaby gcb 95,tc electronics g sharp,marshall mg 100 heavy,power,thrash türlerinde çalıyorum dizilim nasıl olmalı?

gitar --> wah --> ts9 --> dod --> preamp --> gsharp --> marshall.
bence.
gsharp'i fx loopa da girebilirsin.

PhoibosApollon demiş ki:
EagleEye demiş ki:

Effects chain'i ayarlayamayacagindan verimli olmaz. Neyin neyden sonra gelecegini ayarlayamazsin yani. iyi processorlerde external pedallari amfilerdeki fx loop'lar gibi baglayabiliyoruz zaten, external send ve returnlerden. Sonra o setup'i processor'un icinde herhangi bir efekt diziliminde araya, istedigimiz yere sokabiliyoruz. Senin boyle bir sansin olmayacak, onun disinda negatif bir yani olacagini sanmiyorum.

apollon'cum, başka kötü yanı olacak. çünkü rp80'in frekans aralığı ve ses kalitesi (dönüştürme değerleri ayrıca) oldukça düşük. bu da analog pedalın sesini bir hayli bozacak bir durum.

KaRaBaSH demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
EagleEye demiş ki:

apollon'cum, başka kötü yanı olacak. çünkü rp80'in frekans aralığı ve ses kalitesi (dönüştürme değerleri ayrıca) oldukça düşük. bu da analog pedalın sesini bir hayli bozacak bir durum.

iki analog-digital converter ustuste binseydi o bahsettigin gecerli olabilirdi. metal-zone'dan ciktiktan sonra sinyal koselenmedigi icin bir sorun yaratacagini sanmiyorum.

Geri