Tel Kopartanlar Buraya :)

'Müzik - Genel' forumunda koccan9 tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. bugün ince mi telini fazla gerdim ve fırlayıp parmağımı kesti(sadece bir haftadır gitar çalıyorum,bi göz kararı akort yapayım dedim).sizin anılarınız ne?
   
 2. Kulak kararı tamam, oluyor da göz kararı akort yapmak... :D
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 3. sonuç,sol si ve ince mi ye çok abanılmayacak :D
   
 4. Onun gerginliği zamanla anlarsınız. :D
   
 5. Kardeşimin gitarı akord cihazıyla akord ederken si ya da mi hatırlamıyorum, elimde kaldı. Sonra gittim yedek telleri aldım, yeri gelmişken değiştireyim dedim. Ama teller çok gergin, notalar yalan yanlış ama ben hala sıkıyorum çünkü nota yanlış gözüküyor.
  Sonra aynı tel yine gitti doğal olarak. Şöyle bi dinledim yanlış. Akord cihazına baktım, yanlış hatırlamıyorsam bemol seçeneği açık kalmış. Üstüne bir de bilmiyorsan bırak, ben kendim yaparım lafı yedik, sanki tel değiştiriyormuş gibi :D
  Tabi ben akord aletine bir daha bulaşmadım.


  Lise zamanlarımda klasik gitarın tellerini değiştiriyorum. Tabi o zaman akord cihazı yok, telefonu açıp la sesi alıyoruz, la telini akord edip diğer tellere geçiyoruz. Bilgisayar masam kapının yanında. İnce mi teli akordlarkan sıyrıldı köprüden çıktı, önce avcumu kırbaçladı sonra kapıyı kırbaçlayıp boyayı kaldırdı.
  Ondan sonra güzel gözükecekmiş, köprüde iz bırakacakmış umursamadan uç kısmı 2-3 kez katlamadan tel takmadım. Onda da her seferinde gerginlik had safhada, yüzü saklamalar, ha çıktı ha çıkacak, kırbaçı yiyeceğiz diye düşünmeler. Psikolojimi bozdu resmen.
  Klasik gitarın sürekli kopan re teline de ayrıca kılım.
   
 6. Haftada iki sahne var, iki haftada minimum bir kez; bir günde max 3 kez kırıyorum. Hepsi ayrı bir anı. Ne gözüme girmediği kaldı, ne elime girmediği, ne fırlayıp çizmediği, ne tel kopunda gitarın d# de akordlu hale düşmediği :D
   
 7. Sakına gitar teline ateş yaklaştırmayın kopuyor :D
   

Bu Sayfayı Paylaş