Problem Çözüldü

'Müzik Aletleri ve Ekipmanları' forumunda z_berepe tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar öncelikle merhaba,

  Konuda bahsi geçen amfiyi 2.el olarak edindim.İlk sahibi sadece evde kullanmış ve gayet temiz bakmış.Alırken fark edemedim canımı sıkan bir konu var.Amfi clean drive1 Drive 2 olarak 3 kanaldan oluşuyor.Drive kanalları lambalı,clean kanalı transistörlü.Özellikle clean yani en sevdiğim kanalda reverb kapalı iken bile tonun altında derinden gelen drivelı ve reverblu bir ses alıyorum.Çok sinir bozucu bir ses.Hışırtıyla karışık bir ses.Amfi üstündeki tüm varyasyonları denedim ama yine sonuç aynı.Gitardan ve kablodan mı diye 2 farklı gitar ve 3 farklı kablo ile denedim hiçbir şey değişmedi.Gitardan olmadığını yalın olarak amfinin returnunden girerek anladım gayet sessiz ve temiz bir şekilde gitarın sesini alıyorum.Bir kaç arkadaşa danıştım sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.Ve Ankara dasıkıntımı çozebilecek bir yer tavsiye etmenizi istiyorum.Hevesim kursağımda kaldı.Teşekkur
   
 2. İnternette araştırdım, benzer bir sorunla karşılaşan yabancı bile yok sanırım. Ben de ürünün şemasını inceledim şimdi (İncelediğim şema LV300; ama LV200 ile büyük benzerlik gösteriyordur diye tahmin ediyorum). Neyse. Denemenizi istediğim bir şey var:
  Şemadan anladığım kadarıyla Clean Reverb ve Drive Reverb ayarları var. Bunlarla oynadığınızda sonuçta değişme oluyor mu?

  Eğer değişme oluyorsa kanal geçişleri esnasında ses giriş/çıkışlarını kapatan FET ler (Q4, Q5, Q6, Q7, Q8 ve Q9) sorunlu veya yeterince iyi sürülemiyor demektir. Bu durumda sizin elle yapabileceğiniz bir şey yok.
   
 3. İlginiz için teşekkürler.İki kanalında reverb potlarıyla oynasam bile sonuç yine aynı.O ses yine geliyor,reverbin açılıp kapanmasında problem yok.
   
 4. Panmüzik eraya gösterebilirsin. Sıkıntını çözecektir
   
 5. Power katın sağlam, pre katının sağlam olup olmadığını anlamak için send den başka bir ampliye yollaman gerekiyor. Eğer pre katında da sıkıntı yoksa efekt loop da sıkıntı var. Benzer bir durumla karşılaşmıştım. Drive kanalında patlayan bir ses var mı? Video çekebilme imkanın var ise daha iyi fikir ediniriz.
   
 6. Başka bir amfiye derken amfinin sendinden diğer amfinin returnune mi gireceğim.Drive katınsa patlayan Bir ses yok sadece dediğim gibi artdan tonla birlikte hışırtılı reverbli gibi bir ses alıyorum backgraund olarak.
   
 7. Evet aynen kendi amplinin pre katı başka amplinin power katını kullanacaksın.
   
 8. Amfi üstündeki tüm çıkışları denedim.Ses kartım olmadığı için amfinin çıkışlarından bilgisayarımın line in girişine bağlantı yaptım.Ses sistemimde dinleme yaptım.Sırasıyla,
  1-Kulaklık çıkışında problem yok.Gayet temiz ses alıyorum.
  2.Cahilliğimi mazur görün amfinin harici hoparlor çıkışından çıkış yaptım ses alamadım.Amfinin kendisinden ses geliyordu.Emperdans mevzuu yüksek ihtimalle.
  3.Daha öncede söylediğim gibi gitarı direk amfi returne bağladım sorunsuz gayet temiz ses aldım.
  4.Amfi sendden yine pc ye ses yolladım ses alamadım.Amfinin kendisinden ses geliyordu.
  Amfinin arka tarafının gorseli...
  C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC_0551_zps8zub1rmd.jpg C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC_0551_zps8zub1rmd.jpg
   
 9. Power sağlam, kulaklıkla düzgün ses aldığına göre pre de sağlam, efekt loop ta sıkıntı var gibi ama bakmak veya şemayı görmek lazım kesin konuşabilmek için. 2 numaralı eylemi bir da gerçekleştirme o zaman power da gidebilir :D
   
 10. Yarım çıkıyor.
   
 11. Son düzenleme: 22 Ocak 2016

 12. Sorunla ilgili çektiğim video.Reverp potları tamamen kapalı.
   

Bu Sayfayı Paylaş