Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Arkadaslar ben herseyımı satıp lambalı amfi almak istesem 2.el alıcam tabi ne onerırsınız yani fiyat- performans acısından yorum yapabılırmısınız .aklımda
marka ve urunlerı hakkında bılgı olusması acısından.

misal 800ytl 2.el alınacak en ii lambalı amfi
yada 700 e filan falan..

sinan3002 demiş ki:
Arkadaslar ben herseyımı satıp lambalı amfi almak istesem 2.el alıcam tabi ne onerırsınız yani fiyat- performans acısından yorum yapabılırmısınız .aklımda
marka ve urunlerı hakkında bılgı olusması acısından.

misal 800ytl 2.el alınacak en ii lambalı amfi
yada 700 e filan falan..

Yapacağın müzik tarzına göre, yakalamak veya yaklaşmak istediğin tona göre değişecektir.

Ben metalciyim, alltube (hem pre, hem de power amp katında lamba) istiyorum dersen sıfırı 1000 ytl civarında olan randall rg50tc'yi öneririm. 2. elini senin de bütçene uygun olan 700-800 lire civarında bulabilirsin.

Kolay gelsin.
dms

yapacagım tarz gotich metal bu yuzden de sert tonları olmalı ama son derece kararsızım evde ampteq LG15r var ucuz diye baslangıc icin almıstım.. acaba ona adam gibi setup mu kursam analoglardan olusan yada direk kasıp lambalı amfi mi alsam daha sonra ilerledikce pedal alırım..aslında ilk amacım
evde pratik yaparken en azından sevdigim tonlara ulasmak yani zevk almak.
tellere basınca seslerın karısmaması vs..

Arkadaşın dediği gibi rg50tc bütçene göre tam aradığın amfi. 15watt amfiye 3-4 pedal dizince dip gürültüsü cart curt bir sürü şey oluyor. rg50tc çok esnek bir amfi değil ama sert tonlar için gayet uygun.
bir de jcm2000 dsl 401 var forumda satışta ona da bir bak istersen.

RG50TC'yle beraber tonuna esneklik katmak için effects loopa ekleyeceğin bir equalizer'ı her daim aklında bulundurmalısın.

Amfiden alacağın tonu koyulaştırmak veya "açmak" için sihir gibi aletler bunlar.

muratar demiş ki:
Fender FM 210 R mg50 marshall hangısı daha ıyı?
Ben fender fm212R(ÇOK MERAK EDİLEN AMFİLERDEN :D )kullanıcısıyım tonları lambasız bir amfi olmasına rağmen hiç sırıtmıyor bu arada 210 u çok kullandım asağı yukarı ayniler tatmin edici amfidir memnun kalırsın fakat ağırlar marshall mgler hakkında bir bilgim yok git tünele ara dene diyorum :p :LOL:

sinan3002 demiş ki:
yapacagım tarz gotich metal bu yuzden de sert tonları olmalı ama son derece kararsızım evde ampteq LG15r var ucuz diye baslangıc icin almıstım.. acaba ona adam gibi setup mu kursam analoglardan olusan yada direk kasıp lambalı amfi mi alsam daha sonra ilerledikce pedal alırım..aslında ilk amacım
evde pratik yaparken en azından sevdigim tonlara ulasmak yani zevk almak.
tellere basınca seslerın karısmaması vs..

blues veya hard rock tonlarını almak analog sistemlerde zor olmuyor.Misal fender bj + TS9 çoğu şeyi çalmanız için yeterli oluyor.Ama sert müzik yapacaklar için aynı şeyi söyleyemem.Piyasada metal adını kullanan bir çok pedal var ama bunlardan adam gibi ton almak çok zor.Eğer slayer overkill tarzı gümbür gümbür dist istiyorsanız mesa jcm2000 tarzı bir amfiye sahip olmanız gerek.Diğer sistemlerde de kısmen iyi tonlar yakalanabilsede amfisiz olmuyor.Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz kaliteli bir prosesör almak daha faydalı kanımca.Tabi bunlar tercih meselesi mg15e mt2 bağlayıp güzel ton aldığınız söyleyenler var.Ama küçük hacimli amfiler ne olursa olsun pes sesleri iyi yansıtmıyor.

RG50TC + eq aklıma yattı walla :) hatta mxr 10 band eq ile ii ce cosar bu amfi heralde.tabi en onemlisi para para para..

jcm2000 cok pahalı dıye bılıyorum belkı ılerde artık RG50TC yi satar fılan üstüne ilave alırım da daha erken zaten benim icin.

25-30 watt lık bir amfi arıyorum.Rock-blues çalıyorum.blues a falan iyi gidebilcek bir amfi arıyorum.3 tane amfi arasında kaldım blues a gider mi amfiler bilmiyorum ama yazayım.
--Tech 21 Trademark 30W
--Line 6 Spider III 30
--Fender Champion 110 (25 watt)

Bunlardan hangisi daha uyumlu olur ya da başka bir amfi mi önerirsiniz bu türler(30 wattlar) çerçevesinde.

15 wattlık peavey blazer 158 amfi kullanıyorum hatta amfiyi alım satım forumunda flareos(yanlış yazmıyosam:S) nickli arkadaştan satın almıştım. Gitarım da maun gövdeye emg 81 60 takılı el yapımı bi gitar yani baya iyi distortion vermesi gerekiyor. Ancak son bikaç gündür amfiden distortion tonu alamıyorum gain'i sonuna kadar açıyorum yine de garip clean ve distortion arası hafif clean'e kaçan bir ton geliyor.
Ne yapmam gerekiyor? Amfinin işi bitmişmidir tamir edilebilirmi? Bu bana kaça patlar? Yeni bir amfi almak dahamı ucuza gelir?
Şimdiden teşekkürler

critica demiş ki:
25-30 watt lık bir amfi arıyorum.Rock-blues çalıyorum.blues a falan iyi gidebilcek bir amfi arıyorum.3 tane amfi arasında kaldım blues a gider mi amfiler bilmiyorum ama yazayım.
--Tech 21 Trademark 30W
--Line 6 Spider III 30

Bunlardan hangisi daha uyumlu olur ya da başka bir amfi mi önerirsiniz bu türler(30 wattlar) çerçevesinde.

düşünmeden tech21 tm30 :D

halilpazarlama demiş ki:
critica demiş ki:
--Tech 21 Trademark 30W
--Line 6 Spider III 30

düşünmeden tech21 tm30 :D

tabikide tm 30 ;)

Ibanez tbx 150h kafa+IS412-CA kabin sizce bu setup nasıldır?Şuan elimde mg100dfx var ama seneye jcm2000+1960 almayı planlıyorum şuan para biriktiriyorum,fiyatları malum 5000ytl felan.Oyuzden hem kafa kabin amfileri tanımak için hemde fiyatı ucuz geldiğinden dolayı bir tanışayım istedim kafa kabin amfilerle.Elimde analog setup var zaten.Acaba bu kafa kabinle nasıl bir ton yakalarım?Mesa boogie v-twin pedal,whammy4,rv-5,tr-2,ge-7,cs-3,crybaby 535q ve dd-7 var pedal olarak da.Yorumları bekliyorum bu arada bu kafa+kabinin fiyatı 800 ytl civarı bir para.

bence mg serisi dahil ibanezin tb serisi fenderin fm serisi hiç biri para verilecek amfiler değil.ister kafa kabin olsun ister kombo.yer işgalinden başka birşey değil.arkadaşım mg100hd kullanmasına rağmen amfiyi satıp avt50 almaya karar vermişti.bence hiç masraf etme tb serisi kullanmış biri olarak hiç memnun kalmadım head olanında farklı olacağını zannetmiyorum.

nekrofil_andac demiş ki:
Ibanez tbx 150h kafa+IS412-CA kabin sizce bu setup nasıldır?Şuan elimde mg100dfx var ama seneye jcm2000+1960 almayı planlıyorum şuan para biriktiriyorum,fiyatları malum 5000ytl felan.Oyuzden hem kafa kabin amfileri tanımak için hemde fiyatı ucuz geldiğinden dolayı bir tanışayım istedim kafa kabin amfilerle.Elimde analog setup var zaten.Acaba bu kafa kabinle nasıl bir ton yakalarım?Mesa boogie v-twin pedal,whammy4,rv-5,tr-2,ge-7,cs-3,crybaby 535q ve dd-7 var pedal olarak da.Yorumları bekliyorum bu arada bu kafa+kabinin fiyatı 800 ytl civarı bir para.
Halilpazarlamaya katılıyorum ben TBX150H ve yine onun için üretilmiş 4x12 kabin kullanıyorum amfi oldukça kullanışlı Marshall mg lere kıyasla daha karakterli ve yırtıcı bi sesi var ama avt alman daha mantıklı olur özellikle 2. el bi avt50 alırsan maddende kendini zorlamamış olursun zaten o kafa kabin amfileri kullanarak tsl100 e hazırlık yapamazsın bence avt al rahat rahat kullan derim foruma sıkça geliyo 2. elleri ve avt lerle ilgili pek çok yazı var forumda bi aratırsan ben bütün olumlu yorumlara katılıyorum avt ve vs lerle ilgili.

tunca şimdi hem çok guzel anlatmışşın amfiyi hemde avt al demişsin :)ben avtleri yarı lambalı olduğu için sıcak bulmuyorum.Belkide zamanında çalıştığımız studyonun amfisinden dir.ordada avt vardı sanırsam ama tonlar berbattı.Zaten bu gidişle 2.el bi jcm2000 alıcam çunku fiyatları abartı değil 2.ellerin.

Geri