Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Arkadaşlar ben de yeniyim ve tam bir Ac/Dc hayranıyım.Her albümleri var.Ve gitarım Gibson SG special....Ben Angusun gitarından çıkan sesin aynısını ya da benzerini elde etmek istiyorum.Amfide hangi ayarları yapmalıyım?

Arkadaşlar ben de yeniyim ve tam bir Ac/Dc hayranıyım.Her albümleri var.Ve gitarım Gibson SG special....Ben Angusun gitarından çıkan sesin aynısını ya da benzerini elde etmek istiyorum.Amfide hangi ayarları yapmalıyım?

mynecloen demiş ki:

Amfini yazmamissin. Ne tur bir amfi kullaniyorsun?
Yanlis degilsem Angus Gitar -> Amfi kullaniyor. Amfileri de sahnede 100W'lik Plexi, kayitta da 50W'lik ya yine Plexi yada JMP. Net'de biraz arastirirsan bulursun tam modeli. Eger simulator yada processor kullaniyorsan hemen hepsinde Plexi modeli oluyor, ordan baslayip denemeler yap en yakin ses icin.

Al bak buldum, burayi oku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Angus_Young

Rg350Dx gitarım var roland micro cube var çalışmak için iyiydi fakat yeni bir amfi lazım.Fiyat aralığım 1000 lira maksimum 1500 lira 1 haftadır araştırıyorum aklıma MG50DFX geldi sonra herkes marshallara laf etmiş driveı tahta gibi kötü transistörlü almıcaksn alcaksan lambalı alcaksın fln diye, şimdi ben çok çeşitli tonlar elde etmek istiyorum öncelikle Metallica Megadeth Guns çalarım Duman çalarım aklım eserse Muse bile çalarım yani sabit olarak çaldığım bir grup yok. Sizce tek bir amfiyle bütün bu gruplarn tonları elde edilebilir mi ? Eğer edilebilirse 1 tane güzel amfi alıp geçicem ama eğer derseniz ki prosesör lazım sana şöyle bi fikrim var 1000 liraya boss gt-10 alıcam kalan 500 liraya da üstünde fazla efekleri olmayan sadece sağlam cleani olan bir amfi alıcam bir de aklıma bir soru daha takıldı marshallarda MG serisinde 15 -30 -50 -100 diye gidiyor wattları bunların arasında güçten başka fark var mı ?

puhaa demiş ki:
Rg350Dx gitarım var roland micro cube var çalışmak için iyiydi fakat yeni bir amfi lazım.Fiyat aralığım 1000 lira maksimum 1500 lira 1 haftadır araştırıyorum aklıma MG50DFX geldi sonra herkes marshallara laf etmiş driveı tahta gibi kötü transistörlü almıcaksn alcaksan lambalı alcaksın fln diye, şimdi ben çok çeşitli tonlar elde etmek istiyorum öncelikle Metallica Megadeth Guns çalarım Duman çalarım aklım eserse Muse bile çalarım yani sabit olarak çaldığım bir grup yok. Sizce tek bir amfiyle bütün bu gruplarn tonları elde edilebilir mi ? Eğer edilebilirse 1 tane güzel amfi alıp geçicem ama eğer derseniz ki prosesör lazım sana şöyle bi fikrim var 1000 liraya boss gt-10 alıcam kalan 500 liraya da üstünde fazla efekleri olmayan sadece sağlam cleani olan bir amfi alıcam bir de aklıma bir soru daha takıldı marshallarda MG serisinde 15 -30 -50 -100 diye gidiyor wattları bunların arasında güçten başka fark var mı ?
bence git 2.el 1200 lira civarı bulunuyor "marshall dsl 401 jcm2000" al canavar gibi amfi tepe tepe kullanırsın :)
buda 0 ının linki http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=2096&k_id=0&kn=0

Arkadaslar, yeni baslarken bir amfi alicam. Efektlerin olmasi ilk basta onemli. Benim icin evde practice amp olarak kullanacagim bir amfi lazim.. Roland Micro cube ve 20x arasinda kaldim. Bana gore artilarini ve eksilerini siralamak gerekirse;

Micro cube :
+ultra portatif
+pille 15saate yakin pil omru
+amfi modellemelerinin kalitesi
+fiyati
-speaker boyutu
-2W olmasi ( cok da eksi deil ama olsun, daha fazlasi lazim olmicak su an)
-eq olmamasi

20x :
+8" speaker
+20w
-fiyati
-amfi modelleri daha kotu
-calismak icin fis gerekiyor, haliyle dip gurultusu olayi olabilir..

Gonlum micro cubedan yana ama cok bisi kaybedermiyim? Aslinda planim su; micro cube pille calisabildigi icin ve hafif oldugu icin heryere tasinabilir. Sahilde fln.. :D ayrica azicik ogrendikten sonra tuplu bi amfi alicam. Babam yeni basladigim icin izin vermedi ama maddi problemim yok. Cort x custom ht ile kullanicam..

Arkadaslar bugun micro cube aldim ve soyle soyleyebilirim.. Gain sondayken volume yarisindan biraz acmam bile annemlerin icerden kis diyerek gelmeleri 1dk surmedi :D cleande ses drivea gore daha kisik ama gain ile destekleyince daha da artabiliyor. Aux ile kaynak girildiginde, ses 2+1 sistemimi ezip geciyor. Ki 2+1 sistemim de oyle yabana atilacak cinsten degil. Uzerindeki efektler oldukca kaliteli, reverb ve chorus kullanarak greenday in 21guns sarkisina yaklasiyorum, ince ayar ile daha cok yaklasabilirim,.. Sonuc olarak, ev icin fazlasiyla yeterli ve 2w ile micro ifadesini gorunce oyle cep amfisi falan dusunmeyin, normal bi subwoofer boyutlarinda. Cort x custom ht gitarim ile cok iyi ikili oldular.

gitarımda üst eşik plastik sanırım bu maddeyi değiştirerek sustaini çoğaltma imkanımız var mı? veya köprüyü bu tip bişey okumuştum önceden bi yerde fakat tam hatırlamıyorum :(

envyboy demiş ki:
Arkadaslar bugun micro cube aldim ve soyle soyleyebilirim.. Gain sondayken volume yarisindan biraz acmam bile annemlerin icerden kis diyerek gelmeleri 1dk surmedi :D cleande ses drivea gore daha kisik ama gain ile destekleyince daha da artabiliyor. Aux ile kaynak girildiginde, ses 2+1 sistemimi ezip geciyor. Ki 2+1 sistemim de oyle yabana atilacak cinsten degil. Uzerindeki efektler oldukca kaliteli, reverb ve chorus kullanarak greenday in 21guns sarkisina yaklasiyorum, ince ayar ile daha cok yaklasabilirim,.. Sonuc olarak, ev icin fazlasiyla yeterli ve 2w ile micro ifadesini gorunce oyle cep amfisi falan dusunmeyin, normal bi subwoofer boyutlarinda. Cort x custom ht gitarim ile cok iyi ikili oldular.

diğer başlıkta sormuşsun ama geç gördüm sanırım. amfin hayırlı olsun zaten bende microcube tavsiye ederdim, bende bu amfiyi kullanıyorum :)

ahmettombak demiş ki:
Merhaba arkadaslar. Su anda evde pratik yapmak icin Boss Gt-10+Fender Frontman 25R kullaniyorum. Sizce bunlari birakip bir rack dizilimi mi olusturmaliyim yoksa Boss-u oldugu gibi birakip bir Engl 330 Screamer a mi yonelmeliyim. Gainler Engl dan , efektler Boss gibisinden. Rack dizilimi olarak da Ada Mp-1 veya Engl 530 Modern Rock veya Mesa Boogie Recording Preamp + T.c Electronics G-major dusunuyorum. Kayit iicin bunlari direk Pc ye girecegim. Bu konularda cok tecrubem yok ama Engl 330 satan herkes evde kullanamadigi icin sattigini soyluyor.

rack kuracaksan gt10 çok gereksiz olur onu satıp kabin , poweramp alman daha iyi olur en azından rack sistemin olmazsa olmazları. preamp olarak ada mp1 bulman zor arada bir nete düşüyor ama jmp1 daha kolay bulunur ve daha geniş yelpazede bir alet.

ornapsen demiş ki:
kabin tavsiyesi lazım. prosesor bağlamak için ve evde kullanıcam. şimdiden teşekkürler..
Kabine prosesör bağlarsan ses çıkmaz. Power amp olmalı ki kabinlerden doğru düzgün ses gelsin. Power amp ise çok pahalı olduğu için alabilecekmisin bilemem. Bu yüzden küçük bir amfi almak en mantıklı yol.

İlk amfimi alacağım. RGR321EX 'im var. Kötü olmayan clean tonları ve başarılı dirty tonlar istiyorum. Net dist.istiyorum.
Pedal alabilirim biraz çalmaya başladıktan sonra bu yüzden model amfi seçmek mantıksız olur dediler.
Laney,Marshall,Randall gibi modelleme olmayan amfi markalarından tavsiyeler bekliyorum.
2. el veya 0 düşünebilirim. bütçem 2.el için 300-350, 0için 400-450 lira kadar.

Şimdiden teşekkürler.

smtzdmr demiş ki:
ornapsen demiş ki:
kabin tavsiyesi lazım. prosesor bağlamak için ve evde kullanıcam. şimdiden teşekkürler..
Kabine prosesör bağlarsan ses çıkmaz. Power amp olmalı ki kabinlerden doğru düzgün ses gelsin. Power amp ise çok pahalı olduğu için alabilecekmisin bilemem. Bu yüzden küçük bir amfi almak en mantıklı yol.

kabin + mikser + prosesörle ses alamaz mıyız ?

JDBlack demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
ornapsen demiş ki:

kabin + mikser + prosesörle ses alamaz mıyız ?
powered mikser olursa alırsın

Geri