Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Son_Of_Alerik demiş ki:
hobi olarak gitarla uğraşıyorum, ve doğru düzgün bir amfi alma vakti geldiğine karar verdim. apartmanda olmadığım için, 30watt da yeter gibi bir şey yok, 50 de olur, 100 de olur. 600-800 milyon civarı, beni birdaha hiçbir amfiye muhtaç etmeyecek bir amfi tavsiyesi verebilir misiniz bana? üstünde hiç efekt olmasına gerek yok(prosesörüm yeterli efekti sağlar diye düşünüyorum), çalmayı sevdiğim müzik türü klasik rock ve blues.
şimdiden cevap için teşekkür ederim.

benim soruma psionicten başka kimse cevap vermeyecek mi?
fikir zenginliği iyidir diye düşünüyorum da... :)

mg serisi 10 watt marshall.ı ben onermiyorum biraz daha ekle 10-12 inç lik hoparlor.u olan bir amfi al... ben mg 10 kullandım açıkcası hiç memnun değildim ozelliklede dist tonları çok içi boş geliyordu... ikinci el alabilirsin mesela marshall , roland gibi markaların 15-30 watt.lık amfilerini...

ztn ikinci el buldum yrn gidip bakıcam 80 ytl ye buldum fiyatı da çok uygun geldiği için düşündüm bide adı marshall olduğu için tereddüt etmeden almaya kalkıştım aslında hala almam gerektiğini düşünüyorm hem 2.el satarken fiyat kaybı çok olmaz

invisiblekid demiş ki:
Arkadaslar 30 veya 60 watt lık bir lambalı amfi almayı planlıyorum fiyat e fazla 1400-1500 ytl onerileriniz neler?

Sen nasıl birşey istiyorsun? Tarzın ne? Bir amfiden neler beklersin? 30 ile 60 watt arasındaki farkı biliyor musun? En azından lambalıda 15 wattın bile ne kadar yüksek ses ürettiğini biliyor musun?

Sen cevapla biz de daha ayrıntılı yardımcı olalım :)

Heavy , melodic ve thrash metal yapmaya calışıyorum. Alete bikac pedal baglayıp sahneye de alacagım amfiyle cıkıcam buna gore bi amfi onerisi istiyorum. Bu arada 15 veya 30 watt lık lambalı yı duymadım ama 100 watt lık olanların ne kadar ses cıkardıgından haberim var saol. Şimdi yardım edersen sevinirim!

Valla benim metal müzik için tavsiyede bulunmam zor. O tarza ne gider pek bilmiyorum. Ama yanlış hatırlamıyosam sana daha önce de demiştim, laney lc50II denedim ve bana metal müzik için uygun geldi. Senkop müzikte var. Ancak fiyatı 2000 ytlden fazlaydı. Onun küçüğü lc30II eğer senkopta varsa almak için uygun olabilir.

Daha iyi cevaplar gelcektir :)

arkadaşlar herkse selam ve saygılar..

Elektro gitara geçeceğim.Cort z42 düşünüyorum ve yanınada amfi alacağım en fazla 250 çıkabilirim.

http://www.mydukkan.com/comp_list.asp?id=2017,3238,107,2178

Kafamda bu modeller var(roland 15 ağır basıyo) hangisini önerirsiniz?Genel olarak ritm atarım ama arada soloda yapacam ve efektleride analog olarak tamamlamayı düşünüyorum.

Birde bu reverb tam olarak neyin nesidir:D?O kadar önemli midir?

Önerebileceğiniz başka bir model varsa herşeye açığım.

KaanSK demiş ki:
arkadaşlar herkse selam ve saygılar..

Elektro gitara geçeceğim.Cort z42 düşünüyorum ve yanınada amfi alacağım en fazla 250 çıkabilirim.

http://www.mydukkan.com/comp_list.asp?id=2017,3238,107,2178

Kafamda bu modeller var(roland 15 ağır basıyo) hangisini önerirsiniz?Genel olarak ritm atarım ama arada soloda yapacam ve efektleride analog olarak tamamlamayı düşünüyorum.

Birde bu reverb tam olarak neyin nesidir:D?O kadar önemli midir?

Önerebileceğiniz başka bir model varsa herşeye açığım.

Cube-15 derim ben paranın karşılığını alırsın ;)

600-800 milyon arası, klasik rock, blues ve metal yapmaya uygun, birdaha daha bir amfiye ihtiyaç duymama neden olmayacak amfi önerebilir misiniz?
amfiyi prosesörle kullanacağımı belirtmek isterim.

Son_Of_Alerik demiş ki:
600-800 milyon arası, klasik rock, blues ve metal yapmaya uygun, birdaha daha bir amfiye ihtiyaç duymama neden olmayacak amfi önerebilir misiniz?
amfiyi prosesörle kullanacağımı belirtmek isterim.

TECH 21 tm 30 veya 60... Forumda da bir tane var. İlanlara bak istersen.

wellrockson özel mesajda demiş ki:
cevabında amfiden amfiye değişir demişsin de ben marshall mg100dfx düşünüyorum bu durumda ne olur?

MG100DFX hatırladığım kadarıyla o kadar çok boğulmuyordu. En kısık ses dolaylarındaki performansını bilmiyorum. Drive kanalında preamfi volume seçeneği var ama clean kanalında yok, bu da clean kanalında biraz zorlanabileceğin ihtimalini doğuruyor...

Geri