Küçük, Efektli, Portatif Gitar Amfisi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda br_mn tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Evde takılmalık ufak bir amfi arıyorum. Prosesörlerin karmaşıklığından ve ton yazma derdinden uzak, notebook+ ses kartı kombinasyonunun bekleme- açılma süresi, mouse ile ayar değiştirme zahmetinden arındırılmış, plug&play yapabileceğim, üzerinde ufak tefek efektleri de yer alan düşük wattlı bir amfi arıyorum. Aslında seçenekler belli ama... Aramızda bunları kullananlar mevcut. Bu sebeple kullanan veya en azından denemiş kişiler yorum yaparsa memnun olurum.
    Seçenekler:
    1- Blackstar ID Core Stero 10 watt mydukkan.com :: Blackstar ID Core Stereo 10 :: Elektro Gitar Amfisi

2-Blackstar ID Core Stero 20 watt Blackstar ID Core Stereo Combo Elektro Gitar Amfi (20 Watt ) Kombo Amfiler Blackstar

10 watt olanı ile ekstra bir fark var mıdır? İkisi arasında hangisi almaya değer.

3- Vox Vt20+ mydukkan.com :: Vox Valvetronix+ VT20+ :: Elektro Gitar Amfisi

4- Roland Micro Cube GX mydukkan.com :: Roland Micro Cube GX :: Elektro Gitar Amfisi

Son düzenleme: 21 Ocak 2016
  2. ID Core 40 kullandım, diğerlerini de çok araştırdım çok okudum ve bana kalırsa en mantıklısı Vox olur.

3. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    @Cibsın Lö Pol
    Sen yanlış hatırlamıyorsam kayıt yapamadığın için satmıştın. Kaydı adamların söylediği şekilde yapmayıp usb den yapmak için inat etmiştin. Her Idcore konusunda iyi değil yazmak arkadaşları yanıltmaktan başka işe yaramayacak. Kendilerine belki yetecekken adamlar frisby hoparlör sanıyorlar.

@br_mn
    Id core 10w ile 20w arasında hoparlör çapları değişik. Birinde 2x3", diğerinde 2x5" var. Footswitch 20 ve 40da çalışıyor. Senin ihtiyacını bilmiyorum, id core 10u denemedim. Fiyat önemliyse diğer 3 seçeneğin ile epey fiyat farkı var. 360tl için oldukça iyi alet. Yok para mühim değil dersen daha iyileri zaten mevcut. Denemeden alsan hiçbirinden pişman olacağını sanmam, hepsini denesen de biri daha güzel gelecektir :)

cenkcakmakci bunu beğendi.
  4. İyi değil demedim. Diğer mesajlarımda da Line 6 Spider'ın daha iyi olduğunu düşündüğümü söyledim ki bu benim kişisel görüşüm.
    Bir de adamların söylediği kayıt ne demek? USB'den Reaper ile kayıt alamıyorsak başka nasıl olabilir?

5. 3" ne demek ya telefon ahizesi kadar desene :)

Bu aletlerden beklentim tabiki bir lambalı amfi kadar olmasa da yinede aralarında en iyisini seçmek istiyorum. Bütçe olarak max. 700 tl diyelim. Çok eskiden roland micro cube denemiştim ve sesi kulağıma kötü gelmemişti. Şimdi gx ile geliştirmişler sanırım. Eskilerinde aux girişi yoktu, gx'lerde var. Aux girişi önemli bir kriter benim için. Blackstarın amfileri çok beğenildi ilk çıktığında hala da öyle. Vox'un 33 amfi modeli var tanıtımı nasıl bir şey olaki? Bir de bu 33 modeli 3 katı olacak kadar farklı alt modellerle süslemişler. :)

Olay yine "hepsini denemeni tavsiye ederim"e gelecek sonunda.

6. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    Bu kullanıcı adınla demedim :D
    Açıkçası her yazdığında dönüp bakıyorum alla alla bendeki mi değişik diyorum, ben yorumu görüp alacak olsam almam. Hakkını yememek lazım, 1-2 tavsiye mesajın da var. Bunamadım daha :)

Soruna gelince, hani lazım olur belki, sorduğun konuya yazdığım gibi adamlarla mailleştim, tarif ettim, ayrıca tutorial yapmışlar o videoları paylaştım daha napabilirim :)
    Hadi üstüne bir de özet geçeyim, usb data transferi için, ses çıkışı ve line in bağlanarak kayıt yapılıyor.

@br_mn
    Ee ufak istedin :D
    3"-5"-8" şeklinde gidiyor diye hatırlıyorum(2x5w-2x10w-2x20w).

Tabi ki olay denemene gelecek. Denemesen de hiçbiri kötü değil. Sana şimdi nasıl diyelim ki 3ü aynı fiyat aralığında ama 2si bariz kötü, sen şunu al. Ayrıca sendeki kulak da bizde olmadığına göre nasıl bileceğiz hangi tondan hoşlandığını :)

7. Yahu tabiki denemeden alınmaz kuralı geçerli. Ama ton olarak istediğim blues, classic rock tonları tadında şeyler. O bakımdan vox daha yakın geliyor. Hatta fender mustangler de bu klasmana girebilir. Şimdi aklıma geldi.
    Rolanda cube ler daha geniş ton yelpazesi sunuyorlar sanırım. Bilemedim. İyice karıştı.

8. Bundan önceki 2 kullanıcı adım için de ID Core diye arama yaptım çıkan sonuçlar;
    Amfi Önerisi
    Line 6 Veya Blackstar
    Blackstar Id 10 Mu Line 6 Spider 15w Mı?
    Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar
    Hiçbirinde kesin bir yargı göremedim, ama sen bilirsin yine de. :)

9. Hocam roland cidden alınır. Üstelik çok şirin :)

10. Vox vt20+ şahsen param olsa vox alırım hem lambalı hemde o kadar çok efkti varki çalarken zevk verir .Benim oyum Voxa

11. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
  12. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Micro Cube şiddetle tavsiye ederim gx versiyonunu denemedim antik dönem ilk çıkan versiyonu var bende son derece memnunum düşük volumelerde çok iyi performans veriyor

13. İsterseniz bir adet micro cube gx satıyorum ben 425 tl ye sıfırı su an 600-700 arası bende yazın aldım amfiyi fakat acil paraya ihtiyacım olduğundan satıyorum sıfır gibi su anda kutusu adaptörü herşeyiyle vericeğim.

14. ID Core 10. F/P olarak tek benim gözümde.

15. Vox vt20 kullandım cok memnun kalmıstım.
    Watt'ı ayarladıgınız ıcın ton kaybı yasamıyorsunuz.yarı lambalı kategorisinde.

16. Aslinda benim icin 1 adim onde olan amfi bu. Taksitle almayi dusunuyorum ama nakit durumunu ayarlayabilirsem gorusebiliriz.
    Hocam bunu tam inceleyemedim henuz. Dusuk fiyata iyi performans urunu. Demolarini izleyecegim.
    Vox vt20 nin gitarteknikleri.com incelemesini izledim. Hani tamam kucuk amfi pek bisey beklemeyelim ama adamlar amfiyi sadece baslangic amfisi olsun diye uretmisler sanirim ve ne kadar gereksiz efekt ve amfi modellemesi adi altinda zimbirtilar varsa sigdirmaya calismislar. Tonlar da oyuncak arabayi cekip birakirdik ya onun gibi geldi. :) Sanki roland cube daha gercekci tonlar veriyor.

17. İd core 10 ve vox vt 20 var bende. İd core ofiste kullanıyorum vox evde. İkide de güzel aletler. Vox daha çeşitli ve kurcalama gerektiriyor id core daha basit. İkisi de güzel hangisini alırsan al ev için pişman etmez. İd core avantajı kayıt kolaylığı.

18. hocam vakit sıkıntım yok benim istanbul içi olduğu sürece istediğiniz zaman alabilirsiniz.

19. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    790
    2,705
    F/P olarak id core 10. Sirkette takilmalik kullaniyorum, her tarz icin yeterli. Stereo hoparlor oldugu icin oldukca hacimli aletten cikan ses.
    id core 20 de vardi elimde, hicbir fark gormedim ton anlaminda.

Roland Cube ilk serinin drive seviyesi her tarza gelmiyor, metalden sonrasi icin yetersiz. GX'ler iyi ama o paraya zaten daha iyi alternatifler var, insanin ici gider ona verilen paraya (benim fikrim)

Bu Sayfayı Paylaş