Başlık indeksi ve yeni düzen hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda DaveMustaine_64 tarafından 6 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar uzun süren bir süreç sonunda "Başlık İndeksini" hayata geçirebildik. Ayrıca sabit başlıklarımızda da artık yeni bir düzen var...

Durumla ilgili genel olarak söylemem gereken şey. Bundan sonra lütfen başlık açarken, ileride de işe yarayabilecek başlıklar açmaya çalışın. Buranın herhangi bir forum olmadığını Turkrock'ın diğer bölümlerinden farklı olduğunu unutmayın. Dediğim gibi başlık indeksini hayata geçirmek için çoook fazla çalıştım ve tabii ki işe yaraması çok önemli. Bundan sonra başlık kilitlemek yerine bölüm kurallarında ve başlık indeksinin başında yazdığım şeylere link vereceğim :)

Bu başlığı neden açtığıma gelince

Sizden bazı beklentilerim var;

1-)Bundan sonra başlık açtığınızda o başlığın ilk mesajının sonuna, başlığın indekste nerede olması gerektiğini belirten bir not yazarsanız sevinirim.

Mesela "Jackson RR1" diye başlık açtıysanız eğer en sona: Gitar Markaları > Jackson > Jackson RR1 yazmalısınız

2-)Yeni açılan bir başlık varsa ve bu not başlıkta yoksa, bunu görüp fark edip iyilik yapmak isterseniz bu başlığa bir not düşün. X başlığını indeksin şurasına ekleyebilirsiniz diye...

3-) Henüz doldurulmamış olan "En bir faydalı başlıklar" adında bir kısım var. Buraya Akinu'nun "Elektro gitarda sap ayarı nedir? Nasıl yapılır?" başlığı veya secks abinin "Sap Kalınlıkları Hakkında Çok Şey" başlığı gibi başlıkları koymayı planlıyoruz. Bu tarz makale niteliğindeki en bir faydalı başlıkları :mrgreen: buraya yazarsanız seviniriz

4-)İndekste çoook fazla başlık var ve içlerinde kesin yanlış kategoride olanlar, yanlış başlığa yönlendirenler vardır. Bunları farkettiğinizde buraya yazarsanız sevinirim

5-)Indeksle ilgili her türlü düzeltme ve iyileştirmeye açığız. Gelip buraya "Abi şu başlık aynı zamanda şu kategoride olmalı" ya da "Pedallar Processorlar bölümünde Boss markasıyla ilgili başlıkları sıraya dizdim işte budur" yazarsanız sevinirim. Lütfen abi şu başlık ismindeki virgülü kaldırsana demeyin :)

6-)Bizim akıl edemediğimiz, daha iyi fikirler olabilir indeksle ilgili bunları da duymak isteriz

7-)Lütfen ben şöyle bir öneride bulunmuştum neden virgülü kaldırmadınız gibi mesajlar yollamayın :)

Umarım faydalı olur, buranın ansiklopedi gibi bir kaynak olması yönünde ben çok umutluyum, kolay gelsin :p

2. Berkay'ın ellerine sağlık.Çok uzun süredir uğraşıyor bu olay için.Umarım faydalı olur, gereksiz başlıklar açılmaz daha fazla.Bence forum baya bir basamak atladı :twisted:

3. dave, gerçekten uğraşmısın bayaa da çok veri var hepsini kategorize etmek zor iş 8O , adım adım yazmışsın,umarım bazı "hödükler" anlayabilmişlerdir ne söylemek istediğini :twisted: ...ellerine sağlık :wink:

4. Çok daha iyi oldu böyle

5. hocam tebrik ederim gerçekden çok güzel olmuş ellerinize sağlık fakat bir sorunum var indeksden mesela bir bölüme girmek istiyorum ona tıklıyorum yeni pencere açılıyor orda yazılar felan çıkıyor ama üyeliğim gözükmüyor yani kendi tema'm fln gözükmüo dışardan birisi gibi gözüküyorum cevap yazmak istersem tekrar üye girişi yapmam lazım böyle birşey herkesdemi var yoksa bende sorunmu var? saol
    Not:Fender Squier Bullet Strat Bölümüne tıklayınca bnm topic çıkıo çok sevindirik oldum :) teşekkürler.

6. Süper!

7. aynı olay bendede var edaffy.ama bende üyeli,ğim gozukuyo yani sadece arka fonum farklı.

8. bende üyelikde yok işte bir cevap alabilirsek mutlu olucaz sorunumuz çözülmüş olcakda sanırım çok meşgul moderator arkadaş.ben yinede bekliyorum.

9. Arkadaşlar o konuda benim yapabileceğim çok fazla bir şey yok. O daha çok siteyle ve sizin browser ayarlarınızla ilgili.

Ona şöyle bir çözüm bulabilirim ancak. Ben browser olarak Mozilla Firefox kullanıyorum. Firefox'da tab diye bi kavram var, mouse'un orta tuşuyla yani scroll tuşuyla, aynı pencerede yeni bir "tab" açabiliyorsunuz bir linkin üstüne tıkladığınızda. Ben o yöntemle ana başlıkları sorunsuz görebiliyorum... Eğer yeteri kadar iyi açıklayamadıysam söyleyin screen shot koyayım, kolay gelsin...

10. yok teşekkürler davemustaine_64 anladım ben olayı bende olmazsa firefox a geçerim bu arada tebrik ederim hem çok güzel olmuş artık bu bölüm daha eğlenceli :) insan sıkıldıkca indekse girip bilgi alıyor çok yararlı birşey oldu ;) ellerine sağlık tekrar.

11. IE7 yapıyor tab olayını, IE6'ya göre çok daha başarılı bir versiyon olmuş. Bu arada başlık indeksi mükemmel, bir de modellere pull down menülerle filan gidilse dadından yinmez ... çok mu iddialı oldu :D

12. solitude, şöyle sıkı bir html kodlamasıyla o hale gelir indeks. çalışkan modumuz dave onu da yapacaktır eminim :D

13. İyi fikir bir ara ona bakarım, biraz html tecrübem var :)

14. Bu başlığı azat ediyorum, sabit olduğu için kimse kullanmıyor anladığım kadarıyla belki bu şekilde bir işe yarar..

Gördüm ki çoğunluk bölüm kurallarını okumuyor ve başlık indeksini kullanmıyor :)

Burda bir kullanıcı arkadaşımız var, attığı mesajlar ve açtığı başlıklar için sürekli bana özel mesaj yollar. Ben de %90ına bölüm kurallarını ve başlık indeksini okuyarak ne yapılması gerektiğine kendin karar verebilirsin derim. Birkaç aydır böyle sürüp giden bir iletişimimiz vardı geçenlerde kendisinden "başlık indeksi çok güzel olmuş eline sağlık" diye bir mesaj geldi :mrgreen: Ben de anladım ki insanlar başlık indeksinin pek farkında değiller.. 1 hafta kadar bölümü modere etmedim ve gerçekten öyle olduğunu gördüm..

Lütfen bölüm kurallarını ve başlık indeksi başlığının tepesinde yazılanları okuyun. Ben her halukarda bu bölüme girip zaman harcıyorum. Yani demem o ki ben başlık kilitlesem de kilitlemesem de aynı zamanı burda geçiriyorum. Başlık indeksini okursanız siz zaman kazanırsınız :)

BAŞLIK İNDEKSİ

http://turkrock.com/ftopic57183.html

15. o arkadaş ben oluyorum galiba :D :D

16. Şimdi arkadaşlar 2 aydan fazla bir süredir indeksi güncelleyemedim, aslında bundan sonra 3 ayda bir falan yapmayı planlıyorum. Bugün yavaştan başladım çalışmaya indeksi güncellemek için..

Bir konuda sizi bilgilendireyim dedim, şimdi aslında başlıklarda ileride referans olarak gösterilebilecek şekilde bir bilgi paylaşımı yoksa o başlıkları indekse katmamaya / kilitlemeye karar vermiştik fakat bir çok durumda ben başlık açılırken herhangi bir bilgi verilmemesine rağmen sonradan eklenen mesajlarla bilgi paylaşımı olabileceği için bazı başlıkları kilitlemedim..

Geri dönüşlü olarak başlıklara baktığımda iyi bir başlık olabilecek olmasına rağmen hiç cevap gelmemiş olan başlıklar var.. Onları bu haliyle indekse eklememin herhangi bir anlamı yok, kimse de aratıp o başlıkları bulup cevap yazmayacaktır onun için bu gibi başlıkları kilitledim. Tekrar konuşulmak istendiğinde birisi indekse bakıp istediği gibi bir başlık bulamazsa zaten yeniden açacaktır :)

Bu şekilde başlığı kilitlenenlerin haberi olsun dedim...

17. şindi dave bey;

http://turkrock.com/post1115708.html#1115708
    burda görüldüğü üzere amfiler bölümünde pek çok "belli markanın belli modeli başlığı" görebiliyoruz

http://turkrock.com/ftopic36019.html
    burda da örneklendiği üzere roland microcube diye başlık açılmış

Benim açtığım zavallıcık dean markley gt-1000 mini mini amfi başlığı neden kilitleniyor ?
    Açıkçası sunduğum deliller üzerine bir savunma göremiyorum :wink:

18. naptın abi avukat falan mı arıyosun :D

19. Yok abi senin yazdığın mesajın 1 mesaj üstündeki mesajı okumanı bekledim :)

Bu tarz sorulara önceden yazdığım yerlerdeki şeyleri copy/paste ederek cevap vermem en hızlısı oluyor, kuralları vs. hazırlarken buna göre hazırlamıştım zaten, onun için şimdi de böyle yapacağım :

Senin başlığın bu

http://www.turkrock.com/ftopic63287.html

Alıntıladığım mesaja bakarsan, ilk aşamada kilitlenen başlıklardan olmasa bile 2. aşamada kilitlenmesi gereken bir başlık olduğunu anlayabilirsin zaten :)

Biraz daha detay vermem gerekirse;

Kolay gelsin :)

20. Olur mu hiç, ne zaman bir alet araştıracak olsam önce başlık açılmış mı diye bakıyorum. Devam ..... :D

Bu Sayfayı Paylaş