Ilk Elektro Gitar+amfi Bütçe 750

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda skyper tarafından 23 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. skyper

skyper

13
    0
    1
    Schecter SGR Sunset Elektro Gitar Başlangıç Seti Gitar Paketleri,Elektro Gitar Setleri,Elektro Gitarlar,Gitar Setleri Schecter

http://www.do-re.com.tr/sx-se1-sk-3t...tro-gitar-seti

arkadaşlar şu iki set uygun geldi fakat benim hedeflediğim müzik rock+ heavy metal(metallica aslında çok da ağır değil) bunları deyince ikinci linkteki gitarı alma dediler S-S-S olduğu için. İlk set nasıldır peki ? Amfi pek kaliteli değil diyorlar fakat zaten bende çıkıp konser vermicem öğrenmek için ilerleyen zamanlarda kaliteli bir amfi alabilirim. Birde ilk gitarda tremola kolu yok mu ?

2. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    bu şekildeki setlerden uzak dur. ödediğin parayı kurtarır mı bilmem.
    diğer soru s-s-s ile metal çalınır mı konusuna giriyor :D bence senin için sıkıntı olmaz.

ikinci el düşünebilirsin. forumun ikinci el ilanlarına bir göz at derim.

CrimsonKing bunu beğendi.
  3. skyper

skyper

13
    0
    1
    Hocam peşin verecek durumum yok şuanda o yüzden

4. Bu konular sıkıyor insanı. Bu konuda milyonlarca mesaj atıldı. Biraz araştırma lütfen. o_O

DaggerStroke, tee ve Emre Güven bunu beğendi.
  5. skyper

skyper

13
    0
    1
    Hocam herkes farklı birşey söylüyor ki. Kimi sx suntadır diyor, diğeri sgr sunset set için amfi kötü diyor. Ben zaten eğitim amaçlı alıcam yani ilerdeki zamanda değiştiririm amfi konser vermicem şimdi.

6. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    sx sunta mıymış :)
    hadi ağaç liflerini bir şekilde yaptılar. bendeki gitar, salondaki sehpadan daha ağır. çelik üstüne sunta kapladılarsa bilemem :D
    hadi seni de sx sahibi yapalım :p : SX gitarlar hakkında

bu arada, ikinci elde anlaşıp sanalpazar veya sahibinden üzerinden alışveriş yaparsan(komisyon da ödemen lazım) taksitle alabilirsin.

7. skyper

skyper

13
    0
    1
    hocam peki verdiğim linkteki sx gitarda metallica ve benzeri tarzdaki müzikleri çalamazmıyım ? illa humbucker manyetiğimi olması gerek

8. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    yeterlidir yetersizdir ayrı konu da, neden çalınmasın ki?

9. skyper

skyper

13
    0
    1
    Tamamdır hocam sağolun. Sx'ler kafama yattı

10. AUtku

AUtku

1
    2
    156
    merhabalar, o attığınız videodaki gitar fender roland g5 üstünde 3 single dan ayrı olarak rolandın midi manyetiği bulunmakta bu ses o sayede çıkmaktadır yanılgıya düşmeyin. Benimde ilk gitarim sx di fakat şöyle söyliyim ağaç olarak gerçekten çok kalitelidir clean tonları güzel overdrive idare eder distortion ise berbat tek kelimeyle manyetikleri beş para etmez distortionda kuru gürültüden müzik anlaşılmıyodu zaten :D Sizi önerim ikinci el humbucker bir gitar alın bu bütçeyle sıfır gitar alınmaz zaten boşa gider paranız aldığınız gitarıda ikinci el satamazsınız zaten.

O.2. ve CrimsonKing bunu beğendi.
  11. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    düzeltme için teşekkürler :)

s-s-s ile hiç çalınmaz söylemine karşı örnek olması açısından söylemiştim. bütçe düşük, ikinci el istemiyor. sıkıntı orada :D

@skyper
    düzeltme olsun :

AUtku bunu beğendi.
  12. 2. el sanalpazara eklenip biraz komisyonla taksitli alabilirsin yine.

13. Benim görüşüm önce gitar çalmayı öğrenin sonra Metallica tonlarına yaklaşmayı öğrenirsiniz. Gitar öğrenmek için de gitara ihtiyacınız var, Metallica tonuna değil. Sizin için en önemli adım gitar almak olmalı. Daha sonra Metallica çalarsınız.

O.2. bunu beğendi.
  14. skyper

skyper

13
    0
    1
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Aksilik çıkmazsa yarın dore müziğe gidip bu dediklerinizide söylerek gitarlara bakıcam. Bu hafta içinde de sipariş vericem. Çok sağolun. Umarım bu forumun daimi üyesi olurum yakın zamanda

Bu Sayfayı Paylaş