Akustik Gitar Kaydı Için Alternatifler

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda NadiDogg tarafından 24 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. Selam arkadaşlar, iyi kötü bir ses kartım var. Akustik gitarımla bazı loop'lar kaydedip bunlarla DAW üzerinde oynamak istiyorum.
  Gitarımın jak girişi yok. Tercihim bir manyetik alıp oradan ses kartına bağlanmak. Mümkün müdür? Tavsiyeleriniz nelerdir?
  Mümkün değilse ucuzundan bir mikrofon tavsiyesi alayım.
   
 2. samson q7 fena değil ve çok ucuz. Ancak sm57 bu işin ilacıdır tabi fiyatı da ona göre.
   
 3. rpm

  rpm

  Benim (az) deneyimimde akustik gitarı manyetikle kaydetmek epey rezil sonuçlar oluşturuyor. Odanız ne kadar akustik açıdan berbat olursa olsun (ki farklı mekanlarda da kayıt deneyebilirsiniz eğer taşınabilir kayıt sisteminiz varsa) bence de manyetik yerine bir mikrofon alın. SM57 başlangıç için çok iyi bir mikrofondur çünkü büyük ihtimalle dünyanın en yaygın mikrofonu ve herşeyde kullanılmışlığı vardır (stüdyoda kondenser varken vokal için bile tercih edildiği olmuştur). Daha sonra bir kondenser mikrofon ekleyerek ilerletirsiniz.
   
 4. Prodipe tt1 tavsiye ederim bende. Fiyat performans olarak başarılı.
   
 5. rpm

  rpm

  Prodipe TT1 bende de var (SM57 ile beraber) ve çok benzer mikrofonlar. SM57 yerine rahatlıkla Prodipe TT1 alabilirsin. Çok araştırıp almıştım, epey iyi kalite/fiyat performansı sağlıyor.
   
  Şükrü Ersal bunu beğendi.
 6. Aynen katılıyorum. Bende iki tane var. Vokal kaydı, amfi mikrofonlama, akustik mikrofonlama her işe yarıyor. Büyük işler peşinde değilseniz bir araştırın derim...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş