Fender Anfi Için Drive Pedal Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda srv975 tarafından 25 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. srv975

srv975

467
    159
    506
    Merhaba,
    Fender S-S-H dizlimli bir gitar kullanıyorum ve Fender Champ X2 Hibrid lambalı bir anfi aldım. aşağıdaki linkten tonlarını dinleyebilirsiniz.
    Clean tonlarına bayılıyorum.
    Ama Rock ve Metal için zayıf kalıyor.
    Düşündüğüm şey; iki farklı Drive pedalı alayım.
    Bir tanesi Rock-Hard rock arası classic rock için kullanabileceğim pedal olsun,
    İkincisi de Metal için uçursun beni mümkünse Mesa soundlarına çıkabileyim :)
    Fender anfiler konusunda tecrübesi olan ve tepkileri güzel olan pedal tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Bu arada diğer effekt türleriniden tavsiyeler de bulunabilirsiniz.

HmzGkgz bunu beğendi.
  2. Madem Mesa drive istiyorsunuz alın bi Recto. :)

Rock bazında daha bilgili abiler var ama madem Metal de var ve Mesa, o zaman Throttle Box derim. Ama işi ucuz kapatmak istiyorsanız Metal Muff düşünebilirsiniz.

3. Fenderden rock soundu için rat kullanılabilir (mooer black secret başarılı) veya wampler pinnacle veya :) catalinbread dirty little secret III veya xotic sl drive, bb preamp güzel olur

4. "Voice" kısmı amfi modellemesi mi?

5. srv975

srv975

467
    159
    506
    Yeni aldığım için tam hakim değilim amfiye ama orası 16 çeşit amfi modellemesi içeriyor.
    FENDER FUSE programı ile burası bilgisayarla çeşitli tonlar atanabiliyormuş.
    Ben programı çalıştırıp bir deneme yapmadım, bu sebep ile konuya hakim değilim.

6. Diyeceğim şu idi aslında; amfi dijital modelleme içeriyorsa distortion pedalları ile geçinememe ihtimali çok yüksek. Dijital amfi modellemerinin başlıca sorunudur. Clean boost, solo şekilllendirmede od pedalları ile sorun yaşamıyorlar genelde. Bu yüzden bir pedal alırken amfi ile denemenizde fayda var.

CrimsonKing bunu beğendi.
  7. Amfide modelleme durumları varsa işler değişir :) burdan gelecek önerilerin yanında yabancı kaynakları da biraz karıştır hoca, ve mümkünse üşenme alacağın pedaları bir şekilde amfin ile denemeye çalış

hackeiommi bunu beğendi.
  8. srv975

srv975

467
    159
    506
    Hocam, Lambalı bir amfi ve pek taşımak istemiyorum. Bir şeyleri denemek içinde bir ön bilgi ve olacağını inandığınız şeyleri denemek gerekiyor.
    Modellemeli bir amfi olduğu için clean'deyken harika Fender tonu yakalıyorsunuz, üzerine eklenecek pedal bunu digital çamur bir sounda çeviriyor.
    Sansamp GT2 denedim bu pedal Marshall amfide harikaydı, bu amfide olmuyor. 100$ amfi soundu veriyor :)

9. srv975

srv975

467
    159
    506
    Hocam çok haklısın, Samsamp GT2 ile bunu yaşıyorum. Çok ucuz bir amfi soundu verdi. GT2 benim için çok özel bir pedaldır. Sizi her yerde kurtarır. Yanına iyi bir reverb pedalı koyarsınız her türlü tonu verir. Ya ben ayarlayamadım ya da uyumsuzlar. Belki de basit bir overdrive kullanmak lazım.

10. Benim de gördüğüm clean tonları süper. Belki dediğiniz FF programı ile güzel high gain patchler aramak daha mantıklı olur.

11. Xotic Bb + .

12. Neye dayanarak?

Bu Sayfayı Paylaş