Ibanez Paul Gilbert Model Penalara Alternatif Pena Önerisi!

Bende 5-6 senedir Paul Gilbert kullanıyorum geçenlerde bu forumda üretimden kalktı gibi birşeyler okumuştum bayadır da görülmüyor ortalıkta. Bende alternatif bulamadım. Sonradan 3-4 sene önce sanırım @scalloped tan bir takasta gönderdiği ibnez in Steve vai penaları aklıma geldi yurtdışından geldi demişti ama Tr de var mı bilmiyorum ama denk gelirse denemeni tavsiye ederim. Yalnız arpejlerde tonu boğuyor , aklında bulunsun.Linkte yeşil olanından.

ibanez steve vai pick - Google'da Ara
Ben bu penayı 5 tlye alıyorum benim elime olmadı arkadaşlarım. Cok rahat etti mesela

Arkadaşlar merhaba bilirsiniz belki şu ibanezin paul gilbert model penalarını kullanıyorum. Elimdeki stoğu tükkettim. Zuhal de stoğu tüketmiş diğer sitelerde de stokta yok gözüküyor... Zuhale mesaj attım mart ayında sipariş edeceğiz dediler......... Küçük bi yerde yaşadığım için öyle bi müzik markete gidip herhangi bir şey deneyebilme imkanım yok. Pena da dahil buna. Herneyse bu pg'ler ayarında pena tavsiyelerinizi bekliyorum. Dunlop jazz3 kullandım. Beğenmedim rahat edemedim. Pgler terleyince elden kayma sorunu yapabilse de gerçekten çok rahat ve hem ritim hem de solo çalmaya uygun bir pena bence... Jazz3 haricindeki tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Edit: bu arada bu pgler çabuk aşınıyo sanki ya da ben mi çok sert tuşe kullanıyorum bilmiyorum ama olsun çok güzel penalar :(

Ben de tam sizinle aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Ibanez Paul Gilbert pena en sevdiğim ve rahat ettiğim ama artık neredeyse hiçbir yerde yok dediğiniz gibi. Jazz 3'lerin küçüğü-büyüğü alakası yok bunlarla. Sonra Steve Vai penalar daha büyük ve ince uçlu, onlar da olmuyor. Dean Markley 1- 1.14 penalar benzer kalınlıkta ama daha büyük. Elimde onlarca çeşit pena var ama PG'a en yakın olan nereden elime geçtiğini hatırlamadığım siyah Gibson H yazan penalar. Bir de PG'a yakın tutuş-çalım olanağı sağlayan Jim Dunlop delrin 500 açık pembe pena var ikinci tercihim. Mydukkan'da var.

Ben de tam sizinle aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Ibanez Paul Gilbert pena en sevdiğim ve rahat ettiğim ama artık neredeyse hiçbir yerde yok dediğiniz gibi. Jazz 3'lerin küçüğü-büyüğü alakası yok bunlarla. Sonra Steve Vai penalar daha büyük ve ince uçlu, onlar da olmuyor. Dean Markley 1- 1.14 penalar benzer kalınlıkta ama daha büyük. Elimde onlarca çeşit pena var ama PG'a en yakın olan nereden elime geçtiğini hatırlamadığım siyah Gibson H yazan penalar. Bir de PG'a yakın tutuş-çalım olanağı sağlayan Jim Dunlop delrin 500 açık pembe pena var ikinci tercihim. Mydukkan'da var.
Gibson 1/2 Gross Wedge Style Heavy Pena - Müzik Enstrumanı

Gibson ın bahsettiğiniz penası bu mu? Şekil olarak biraz farklı geldi de :)

Gibson 1/2 Gross Wedge Style Heavy Pena - Müzik Enstrumanı

Gibson ın bahsettiğiniz penası bu mu? Şekil olarak biraz farklı geldi de :)

Hayır o değil, o genişmiş. Hatta o sitedeki diğer gibson penalardan da değil gibi.

Elimdeki şu:

45ef0bf8-48d7-4b90-a6af-191847ca46f1_zpsotjnglgs.jpg

Sanırım bunlar da yok piyasada.

Hayır o değil, o genişmiş. Hatta o sitedeki diğer gibson penalardan da değil gibi.

Elimdeki şu:

45ef0bf8-48d7-4b90-a6af-191847ca46f1_zpsotjnglgs.jpg

Sanırım bunlar da yok piyasada.
Dunlop delrin 500(.71 .96 1.14) dunlop gator(.71 .96 1.14) bir de merak ettiğimden DAVA rock control sipariş ettim. Dunlopların .71 ve .96 lıkları çok ince geldi. 1.14lükler kalınlık olarak iyi. Ama yine de1.5 lukları da denemek lazım. Ama boyut açısından bunlar da pg lardan büyük. Rock control bayaaa bir büyük ve ince bir pena onu hiiiiç beğenmedim. Arayışlara devam....

Dunlop delrin 500(.71 .96 1.14) dunlop gator(.71 .96 1.14) bir de merak ettiğimden DAVA rock control sipariş ettim. Dunlopların .71 ve .96 lıkları çok ince geldi. 1.14lükler kalınlık olarak iyi. Ama yine de1.5 lukları da denemek lazım. Ama boyut açısından bunlar da pg lardan büyük. Rock control bayaaa bir büyük ve ince bir pena onu hiiiiç beğenmedim. Arayışlara devam....
Black İce ve Gator'un 1.5'liğini alın. Black İce'nin en kalını en güzeli bence.

Hımm o Zaman Dunlop renklerde değişiklik yapmış, benim penalar bayağı eski çünkü. boyut olarak evet daha büyük ama ucu ve tutuş hissiyatı PG yi andırıyor bende. PG ya da arayışın sonucu ona çok yakın başka marka bulursan haberim olsun dostum :)

Hımm o Zaman Dunlop renklerde değişiklik yapmış, benim penalar bayağı eski çünkü. boyut olarak evet daha büyük ama ucu ve tutuş hissiyatı PG yi andırıyor bende. PG ya da arayışın sonucu ona çok yakın başka marka bulursan haberim olsun dostum :)
Bizim burdaki müzik evinde kalmış daha o penalardan. Yolda gördüm merhaba dedikten sonra ilk işim paul gilbertlerdan daha duruyo demi dedim. Evet dedi. Sonra bana ayırın hepsini alıcam dedim görüşürüz dedim gittim :D

Yalnız onun elindekiler şu sedefli beyaz-siyah olan, sadece paul gilbert ın imzası olan,nota çizimi olmayan pena galiba. Ben o notalı olanları kullanıyodum. Diğerleri sanki daha çabuk bükülüyo gibi geldi. Ayrıca sanki uç kesimi de farlı

Geri