7,8 Tane Gitar Alarak Gitar Çalamamak

Hesabınızı neden sileceksiniz?Forumun renkli ve saygılı bir üyesisiniz,Aşırı signature gitar fotoğrafları yüklemesniz,şeker gibi üyesiniz. :)

bana bir + sı yok - si var sinirlerimi bozuyor. ihtiyacım olan bir şey zaten yok o halde neden buradayım? zamanında (2005-6) gibi kullandığım hesap yine benzer saldırılar sonrası bende karşı cevap verince silinmişti en kötü bu yolu tercih edicem. bilgin varsa açtığım 6 konuyu silmek ve hesabımı da silmek istiyorum bana bilgi aktarabilirsen sinir harbi yaşıyorum baktım bulamadım silinmeyen forum sayfası mı yapmışlar nedir çözemedim?

bana bir + sı yok - si var sinirlerimi bozuyor. ihtiyacım olan bir şey zaten yok o halde neden buradayım? şekli zamanında (2005-6) gibi kullandığım hesap yine benzer saldırılar sonrası bende karşı cevap verince silinmişti en kötü bu yolu tercih edicem. bilgin varsa açtığım 6 konuyu silmek ve hesabımı da silmek istiyorum bana bilgi aktarabilirsen sinir harbi yaşıyorum baktım bulamadım silinmeyen forum sayfası mı yapmışlar nedir çözemedim?
Aynen öyle üye sayımız kabarık olsun diyedir büyük ihtimal.Yoksa 1000 kişiyi geçmez üye sayısı,Üye olup da bir daha girmeyen bir ton insan var.Canını sıkma üstad gül geç,fazla kafaya takmaya değer bir ortam değil. :)

Aynen öyle üye sayımız kabarık olsun diyedir büyük ihtimal.Yoksa 1000 kişiyi geçmez üye sayısı,Üye olup da bir daha girmeyen bir ton insan var.Canını sıkma üstad gül geç,fazla takaya takmaya değer bir ortam değil. :)

ben takıyorum, zaten taktığım için ciddi cevap veriyorum. silmek diye bir şey yoksa birinin tekrar sinir bozucu yorum yapması benimde ona vereceğim cevaba bakar üyeliğimin silinmesi moderatörler anca bunlardan anlıyor ama dolandırıcı Burak Köşker leri de burada ilan açsın milleti dolandırsın diye salıyorlar bizim gibi kişileri de mağdur ettiriyorlar. Sonra biz uğraşıyoruz!

bu forumun bana sağladığı gram bir + yok ne alım, ne satım olarak. aradıklarımı zaten yurt dışından temin ediyorum. bir tane arkadaş edindim zaten onunla da forum olmasa da arkadaş olurmuşuz diye düşünüyorum çünkü ortak noktalarımız bizi sahibinden ilanları üzerinden bir şekilde bir araya getirirmiş.

@astrocolls ve @Sr22DeT size yazarken genele de tekrar hatirlatayim. Burasi bir forum. Acilan basliklar altinda diger kullanicilar da vakitlerini ayirip bilgilerini, fikirlerini paylasiyorlar. Mesajlarinizi sildiginiz zaman siza sorulan sorular ve sorulariniza verilen cevaplar da ortadan kayboldugu icin konunun genelinde anlam kaymasi oluyor. Rahatsiz oldugunuz mesajlari yonetime bildirebilir, cok rahatsiz olduysaniz kullanicilari engelleyerek mesajlarini gormeme yolunu secebilirsiniz. Ayni yontemi sizin mesajlarinizdan rahatsiz olan diger kullanicilar da (@dinkyMan) kullanabilir.

Son olarak forumu takip etmemek, okuyup sinirlenmemek, yazi yazmamak istiyorsaniz foruma girmeyin, okumayin ve cevap yazmayin. Hesap ayarlarinizdan e-posta bilgilendirmelerini de kapatirsaniz rahatsiz da etmez sistem.

@astrocolls ve @Sr22DeT size yazarken genele de tekrar hatirlatayim. Burasi bir forum. Acilan basliklar altinda diger kullanicilar da vakitlerini ayirip bilgilerini, fikirlerini paylasiyorlar. Mesajlarinizi sildiginiz zaman siza sorulan sorular ve sorulariniza verilen cevaplar da ortadan kayboldugu icin konunun genelinde anlam kaymasi oluyor. Rahatsiz oldugunuz mesajlari yonetime bildirebilir, cok rahatsiz olduysaniz kullanicilari engelleyerek mesajlarini gormeme yolunu secebilirsiniz. Ayni yontemi sizin mesajlarinizdan rahatsiz olan diger kullanicilar da (@dinkyMan) kullanabilir.

Son olarak forumu takip etmemek, okuyup sinirlenmemek, yazi yazmamak istiyorsaniz foruma girmeyin, okumayin ve cevap yazmayin. Hesap ayarlarinizdan e-posta bilgilendirmelerini de kapatirsaniz rahatsiz da etmez sistem.
kanaatim üyeliğin ve bilgilerimizin silinmemesi forumda üye sayısını kabarık göstermek ve reklam gelirlerini artırmak için.Forumun ticari kaygıları yüzünden kişisel bilgilerimizin isteğimiz dışı forumda saklı tutulması hukuka aykırıdır.Avukatım ile bu durumu görüşeceğim.

ben geçmişten bugüne burada olmak istemiyorum varım ama sayfaya girmiyorum şekli benim için biraz saçma olur.. konu iletilerin maille gelmesi vs değil silsinler beni ve benim iletilerimi sonra top sektirsinler.

yani forum kurallarında üyeliğimizin silinmeyeceği açıkça yazıyor, biz de üye olurken bu kuralları isteyerek kabul ediyor ve üye oluyoruz. Üyeliğin silinmesi bence de gereksiz bir şey, banlanmış üyelerin dahi içerikleri burada veya başka forumlarda da durur çünkü forumu forum yapan budur. Yazdığınız yazı eklediğiniz resim insanlar için forum var olduğu müddetçe referans olacaktır.

kanaatim üyeliğin ve bilgilerimizin silinmemesi forumda üye sayısını kabarık göstermek ve reklam gelirlerini artırmak için.Forumun ticari kaygıları yüzünden kişisel bilgilerimizin isteğimiz dışı forumda saklı tutulması hukuka aykırıdır.Avukatım ile bu durumu görüşeceğim.

Guzel bir soz vardir "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" diye, canli orneklediniz tesekkur ederim. Reklam geliri modellerine bakarsaniz site ziyaretinden ziyade siteye GDN tarafindan yerlestirilen bannerlarin tiklanmasina gore ucret odenir. Hazir uye girisi yapmisken bakin bakalim herhangi bir yerde bir reklam banneri goruyor musunuz?

2.si kisisel bilgilerin saklanmasi degil izinsiz paylasilmasi hukuka aykiridir. Siteye uye olurken kabul ettiginiz kosullara bakarsaniz boyle bir calismasi da yok forumun.

3.su madem kisisel bilgilerinize cok duskunsunuz, hic internete girmeyin. Facebook hesabiniz varsa kapatin. Kisisel tavsiyem budur.

Avukatiniz size bunlari sormadan ben cevap vereyim dedim.

@Sr22DeT siz de lutfen yazdiginiz mesajlari tekrar gozden gecirin. "Konuyu okumadim ama yazayim" ile baslayan ve her biri neredeyse 45 dakika mesai gerektiren postlar yazip da hala "ben burada olmak istemiyorum" diyorsaniz lutfen o topu alip siz biraz sektirin bahcenizde.

Guzel bir soz vardir "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" diye, canli orneklediniz tesekkur ederim. Reklam geliri modellerine bakarsaniz site ziyaretinden ziyade siteye GDN tarafindan yerlestirilen bannerlarin tiklanmasina gore ucret odenir. Hazir uye girisi yapmisken bakin bakalim herhangi bir yerde bir reklam banneri goruyor musunuz?

2.si kisisel bilgilerin saklanmasi degil izinsiz paylasilmasi hukuka aykiridir. Siteye uye olurken kabul ettiginiz kosullara bakarsaniz boyle bir calismasi da yok forumun.

3.su madem kisisel bilgilerinize cok duskunsunuz, hic internete girmeyin. Facebook hesabiniz varsa kapatin. Kisisel tavsiyem budur.

@Sr22DeT siz de lutfen yazdiginiz mesajlari tekrar gozden gecirin. "Konuyu okumadim ama yazayim" ile baslayan ve her biri neredeyse 45 dakika mesai gerektiren postlar yazip da hala "ben burada olmak istemiyorum" diyorsaniz lutfen o topu alip siz biraz sektirin bahcenizde.

Postu kısa kesersem senin gibi kısa laf çakmam lazım. Forum da geyik yapmadığım için kısa laf yok bende sen git arka bahçende topu sektir benden aldığın lafı bana satmaya kalkma hadi bakim ikile şimdi!

Başlığı açan arkadaşın ne demek istediğini az çok anladığımı düşünüyorum. Yıllar önce gitarpedal'da benzer bir başlık vardı. Bende oradaki resimlerde amfilerden ve kabinlerden örülü duvarları, ya da saymakla bitmeyecek gitar koleksiyonlarını görünce bunun güzel ve doğru birşey olmadığı, bu şekilde ekipmanları yığarak müzik yapılamayacağını yazmıştım. Tabii karşı görüş geldiğinde de bu fikrimi en doğrusu buymuş gibi savunmuştum. Sonuçta o ortamdan soğudum ve gitarpedal a bir daha girmedim.

Fakat o kadar zaman sonra şu anda aslında haksızlık ettiğimi ve görüşümün o kadar da savunulacak bir düşünce olmadığını düşünüyorum.
Herkes aynı amaç için gitar ekipman vs. almak zorunda değil. Kimisi o ekipmanları toplarken yaşadığı macerayı sever, kimisi sahip olmayı, onlarla aynı odada bulunmayı sever. Herkesin amacı bambaşka olabilir. Tek bir doğrusu yok.

Zaten benim ekipman işinden anladığım belki tuhaf gelecek ama çok çok iyi, en pahalı, en özel ekipmanlar, gitarlar vs. herşey ev kullanıcılarının tüketmesi daha doğrusu satın alması için üretiliyor. Şöyle ki bir işi meslek olarak yapan bir adam, orta karar bir setupla her türlü işi yapar. Mesela çok iyi bir gitarist ki bu forumda fazlasıyla mevcut, orta karar bir gitar, amfi ve pedalla gayet rahat programını yapar parasını da kazanır. Hatta o en pahalı gitarlarını da bara götürmeyi pek istemez :)

Özet olarak görüşüm kimseyi yaptığı birşey için, hele bu sanatla ilgiliyse kınamamak lazım. Gitarlara ekipmanlara biraz para harcamak iyidir. Bazen setup değiştirmek iyidir. Bir dönem bir amfi bir gitarla takılıp, başka bir dönem pedallarla boğuşmak iyidir. İlgilendiğiniz sürece hiç çalmıyor olsanız bile insana vizyon katar.

Bazen alıp çok az kullanıp sattığınız bir efekt pedalı size bir fikir ya da o efektin nasıl kullanılacağı bilgisini verir. Çok sonra bir plugini kurcalarken o bilgiyle bir hareket yaparsınız iş çözülür. Ya da bir kayıt yaparken şöyle bir gitar olsa dediğinizde ne istediğinizi nokta atışı bulursunuz, ki öyle durumlarda zaman kazanmak çok önemlidir.

''Gerektiğinde'' kendimize ait içeriklerin silinmesini mahkeme kanalı ile mi talep etmeliyiz ?

''Gerektiğinde'' kendimize ait içeriklerin silinmesini mahkeme kanalı ile mi talep etmeliyiz ?

4) Yazılan her mesaj forumdaki tartışmaların akışı üzerinde etkiye sahip olduğu için konulardaki bütünlüğün bozulmaması adına mesaj silme veya düzenlemeye sadece mesaj gönderiminden sonraki ilk 1 saat içinde, imla hataları gibi durumları düzeltmeniz için izin verilmektedir. Eğer herhangi bir mesajınızı silmek için özel bir sebebiniz varsa ilgili mesajın altındaki "Yönetime Bildir" bağlantısını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde mesajınız silinecektir. Aynı gerekçeyle, tüm mesajlarınızın silinip üyeliğinizin kapatılması gibi taleplerinizi karşılayamıyoruz.

Selamlar, konu aslında bu başlığın konusu değil ama belirli mesajların geçerli bir nedene dayanarak silinmesi için site yönetimiyle iletişime geçilmesi yeterli. Tüm gönderilerin silimi ve üyelik iptali için (bu forum özelinde) bir bilgim ve yetkim yok, site yöneticisiyle iletişime geçilebilir doğru kanalı öğrenmek için.

Başlığı açan arkadaşın ne demek istediğini az çok anladığımı düşünüyorum. Yıllar önce gitarpedal'da benzer bir başlık vardı. Bende oradaki resimlerde amfilerden ve kabinlerden örülü duvarları, ya da saymakla bitmeyecek gitar koleksiyonlarını görünce bunun güzel ve doğru birşey olmadığı, bu şekilde ekipmanları yığarak müzik yapılamayacağını yazmıştım. Tabii karşı görüş geldiğinde de bu fikrimi en doğrusu buymuş gibi savunmuştum. Sonuçta o ortamdan soğudum ve gitarpedal a bir daha girmedim.

Fakat o kadar zaman sonra şu anda aslında haksızlık ettiğimi ve görüşümün o kadar da savunulacak bir düşünce olmadığını düşünüyorum.
Herkes aynı amaç için gitar ekipman vs. almak zorunda değil. Kimisi o ekipmanları toplarken yaşadığı macerayı sever, kimisi sahip olmayı, onlarla aynı odada bulunmayı sever. Herkesin amacı bambaşka olabilir. Tek bir doğrusu yok.

Zaten benim ekipman işinden anladığım belki tuhaf gelecek ama çok çok iyi, en pahalı, en özel ekipmanlar, gitarlar vs. herşey ev kullanıcılarının tüketmesi daha doğrusu satın alması için üretiliyor. Şöyle ki bir işi meslek olarak yapan bir adam, orta karar bir setupla her türlü işi yapar. Mesela çok iyi bir gitarist ki bu forumda fazlasıyla mevcut, orta karar bir gitar, amfi ve pedalla gayet rahat programını yapar parasını da kazanır. Hatta o en pahalı gitarlarını da bara götürmeyi pek istemez :)

Özet olarak görüşüm kimseyi yaptığı birşey için, hele bu sanatla ilgiliyse kınamamak lazım. Gitarlara ekipmanlara biraz para harcamak iyidir. Bazen setup değiştirmek iyidir. Bir dönem bir amfi bir gitarla takılıp, başka bir dönem pedallarla boğuşmak iyidir. İlgilendiğiniz sürece hiç çalmıyor olsanız bile insana vizyon katar.

Bazen alıp çok az kullanıp sattığınız bir efekt pedalı size bir fikir ya da o efektin nasıl kullanılacağı bilgisini verir. Çok sonra bir plugini kurcalarken o bilgiyle bir hareket yaparsınız iş çözülür. Ya da bir kayıt yaparken şöyle bir gitar olsa dediğinizde ne istediğinizi nokta atışı bulursunuz, ki öyle durumlarda zaman kazanmak çok önemlidir.
Kesinlkle doğru...Dileyen biriktirir..Dileyen çalar....Herkes parasını harcarken de ,bir şey alırken de canı ne isterse yapar...İster duvara asar ister çalar...Siz bunu doğru bulmuyorsanız da bu en fazla sizi bağlar , zenginin parası züğürdün çenesini yorar..Herkesin doğrusu kendine,bu yanlış bu doğru demek sadece sizin eonuzu dışa vurur...Tek doğru yoktur..Bir de bu durumu eleştirimenin ardında gizli gizli kıskanma duygusu da vardır :)

Guzel bir konu!
Iki gitarim var, biri akustik Yamaha diger ise strat Fender Eric Clapton ve yaninda Blues Junior, tabii ki kablo, pena, cantasi, temizleme ve bakim urunleri vs vs....
Calmaya gelince, bildigin acemiyim...
Ögrenmek icin pek vaktim ve ortamim ne yazik ki yok ama zamaninda ögrencilik yoksulluk derken hep icimde ukte olarak kaldi, simdi calisiyorum kazaniyorum, iki tingirdatmaktan bile ibaret olsa calmam yinede aldigim gitarlarim ile cok mutluyum... :)
Yani calamiyorsa niye almis falan dememek gerekiyor, herkes neyle nasil mutluysa birakin öyle yapsin, calamayan birinin gitar almasinin kimseye zarari yok.
Asil endise etmeniz gereken, harcayamayacagi kadar cok para biriktiren/sahip olan, oturumayacagi kadar cok evi, binemeyecegi kadar cok arabasi, giyemeyecegi kadar da cok giysisi olanlari görmemiz.
Yani ben calamadigim halde 2 gitar almissam bunun kimseye zarari yok ama insanlar acliktan öluyorken cöpe yemek dökuyorsam veya cocuklar sokakta soguktan öluyorken, onlarca daire sahibi isem ozaman zararim dokunur.
Kimisi bir tabloya 100milyon euro verir kimisi 2 gitar alir 5bin tl verir...
Cok takmayin takilmayin, mutlu olun mutlu edin.... :))

Geri