Kayıt anında ki hışırtı?

Sistemim:
ASUS P4P800 2.6
1024gb ram
SB AudigyES
ASUS RADEON 9600XT 128MB
(Belki alakası vardır diye yazıyorum)

Takip ettiğim kadarıyla tecrübeli kişiler SB audigy' i sevmiyor; fakat şu an elimde bu ses kartı var ve bununla yetinmek zorundayım. Ben bilgisayarımı grafik bilgisayarı olarak kullanıyorum ve amatörce (amatörce dediğim yaklaşık 9 senedir gitar çalıyorum ve 78 bestem var) Bugüne kadar eski bilgisayarımda kalitesiz kayıtlar yaptım. Onları düzenleyip ;yeniden kayıta girmek istiyorum. Fakat kahretsin ki cubasede veya adobe auditionda kayıt yaparken ; kayıt anında çalışan dikey çizginin hışırtısı kayıda karışıyor. bunu nasıl engelleyebilirim. Daha önceden sanırım 14 tane tavsiyeli bir yazı vardı; oradakilerin aynısını uyguladım; hışırtı yinede devam ediyor.. Bu sorun nasıl çözülür?
Teşekkürler...

...

bendede audigy var ama hışırtı olmuyor acaba kullandığın kablolardan ileri gelmesin...?kaliteli kablo ve jak kullanmanı tavsiye edebilirim.Ama kullanıyorsan bekle biraz daha ayrıntılı açıklama gelecektir. :D

kolay gele...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu hışırtı dediğim bariz bir ses değil, çok kısık duyulan bir ses.Sadece kayıt anında da olmuyor; yani kabloyla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Mesela mouse u oynattığımda veya pencere açıp küçültüğümde, herhangi bir işlem yaparken bilgisayardan bu ses geliyor. Sanki işlemciden geliyormuş gibi,,, kulaklık takınca o gelen ses daha iyi duyulabiliyor.. Keşke bunu yok edebilsemde kayıda girebilsem artık:(

Bu sorun bende de vardı.. Sanıyorum kartın takılı olduğu pci yuvasını değiştirdikten sonra yok oldu.. Tam emin olamıyorum çünkü bilgisayarı dağıtıp yeniden toplamıştım.. Öncelikle karta bağlı herşeyi çıkarmanı tavsiye ederim.. (TV Kartı v.s. gibi şeylerden gelen kabloları).. Sonra takılı olduğu pci yuvasını değiştirmeni.. (Diğer kartlardan uzak bir pci yuvası tercih et, kombinasyonlar dene)...

Önerilerim bu kadar... Gerçekten benim de canımı sıkan bir problemdi bu... Nasıl giderdiğimi de bir bilsem :)..

O aynen Swallowed'ın dediği gibi bir PCI problemi. Ses kartın mouse ile veya görüntü kartı ile aynı IRQ veya DMA adreslerini kullanıyorsa onu yapar. Slot değiştir veya sistemi iyi biliyorsan Devices'dan başka bir DMA konfigürasyonu kullan.

En basiti slot değiştirmektir ama.

"Mesela mouse u oynattığımda veya pencere açıp küçültüğümde, herhangi bir işlem yaparken bilgisayardan bu ses geliyor." Lafından yola çıkarak mouse dedim. Yukarda adı geçen diğer işlemleride yaparken mouse kullanmak gerekir çünkü :)
Ve kızılötesi mouse cidden garip bir şekilde ses yapıyor kullandığında. Dikkat et mouse un ışığı yandığında ses yapıyor olucak

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sorun çözüldü. ses kartının ve tv kartının yerlerini birbirlerinden uzaklaştırarak taktım. herşey için teşekkürler bi kayıt yapayım sonra sizlerinde fikrini almak isterim.. tekrar teşekkürler

Geri