Kanla Boyanan Gitar

Metal denince birçok kişinin aklına kan, vahşet geliyor. Müziğin özünü kavrayamayıp da bateriye civciv koyup öldürmelerden tutun da ilgi çekebilmek için çeşitli yöntemlere başvuran çılgınlar ile ile dolu sektör. Bunlara bir yenisi daha eklendi.

600-400-1.jpg

Exodus ve Slayer gruplarından tanıdığımız, gitarist Gary Holt, yeni gitarını tanıttı. NAMM 2016 Fuarı için hazırlanan bu gitarın en büyük özelliği ise Holt’un kendi kanı ile boyaması. Vincent Castiglia tarafından üretilen gitar için Holt tamı tamına 18 ünite kan vermiş. Ayrıca gitarın magnetlerinin üzerinde yazan VII rakamları da dikkatimizden kaçmadı. Yanyana üç adet 7’den oluşan rakamlar şeytanı ifade eden 666’ya bir gönderme mi yapıyor bilemedik ancak 777 sayısını oluşturuyor. Ne diyelim? Allah akıl fikir versin.

Techno-labs den alıntıdır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bildiğim 8 tüp kan verdiği. Metal deyince akla kan vahşet gelmez bende, DT gelir, sanat gelir...
Sanırım sadece biz müzisyenlere bu şekilde çağrışım yapıyor metal müzik. Çoğu yeni tanıştığım kişiyle muhabbet ederken metal müzikten bahsettiğimde bir anda beyinlerinde simsiyah giyinmiş sayko bir satanist edası yaratıyormuşum gibi hissettiriyorlar.

- ya mübarek bu civcic öldürenler kanıyla gitar boyattırmış. ne garip adam bu mitalciler. bu konuyu teknonoci sitemize taşıyalım diyorum.
- öyle vallahi kardeşim kalpleri mühürlü serseriler
- allah akıl fikir versin ya bunlara, cahiller kuranı açıp okusalar bilgilenseler faydalı işlerle uğraşırlar
- haklısın kardeşim allah kahhar sıfatıyla dürtelesin bu mitalcilere. ben ihaleye gidiyorum bir isteğin var mı?
- kaynınlara selam söyle nurullahcım, allah yar ve dımcın olsun.

ÇOMAR her zaman ÇOMAR. teknoloji üzerine de yazsan ÇOMARlık yapmadan duramıyorsun.

Son düzenleme:
Sanırım sadece biz müzisyenlere bu şekilde çağrışım yapıyor metal müzik. Çoğu yeni tanıştığım kişiyle muhabbet ederken metal müzikten bahsettiğimde bir anda beyinlerinde simsiyah giyinmiş sayko bir satanist edası yaratıyormuşum gibi hissettiriyorlar.
Ben müzisyen değilim, müzikseverim. Arkadaşlarıma cidden de "Metal dinliyorum kardeş." dediğim zaman kusacaklarmış gibi bakıyorlar. Ben de bunun üzerine iki müzik açıyorum. Bir tanesi Lamb Of God (Böğürmeli.) genellikle diğeri de DT Pull Me Under ya da Forsaken oluyor. İkisi de Metal dediğimde adamın dünyaya bakış açısı değişiyor resmen. Ha, tabi zevkler renkler tartışılmaz. Ben Lamb Of God sevmem ama biri fanıdır ona lafımız yok. Ben Slayer de sevmem mesela, ama saygı duyarım, gibi...

Ben müzisyen değilim, müzikseverim. Arkadaşlarıma cidden de "Metal dinliyorum kardeş." dediğim zaman kusacaklarmış gibi bakıyorlar. Ben de bunun üzerine iki müzik açıyorum. Bir tanesi Lamb Of God (Böğürmeli.) genellikle diğeri de DT Pull Me Under ya da Forsaken oluyor. İkisi de Metal dediğimde adamın dünyaya bakış açısı değişiyor resmen. Ha, tabi zevkler renkler tartışılmaz. Ben Lamb Of God sevmem ama biri fanıdır ona lafımız yok. Ben Slayer de sevmem mesela, ama saygı duyarım, gibi...
Açıkçası müzisyenden kastım tam olarak bir müzik aleti çalan kişi değildi yanlış bir kelime kullanmışım orda. Diğer yönden ne kadar metal sevsemde diğer yumuşak türlerede ilgim bir o kadar vardır. Playlistimde 1 şarkı Lamb of God ise arkasından BB King de gelir daha sonra gider Malmsteen de gelir. Sonuç olarak ah ne olacak bize karşı bu önyargı :D

Açıkçası müzisyenden kastım tam olarak bir müzik aleti çalan kişi değildi yanlış bir kelime kullanmışım orda. Diğer yönden ne kadar metal sevsemde diğer yumuşak türlerede ilgim bir o kadar vardır. Playlistimde 1 şarkı Lamb of God ise arkasından BB King de gelir daha sonra gider Malmsteen de gelir. Sonuç olarak ah ne olacak bize karşı bu önyargı :D
Emin ol kimse başına gelmeden bi şeyi anlamıyor.

ibanez jem'in wikipedia sayfasına girdiğimizde görüyoruz ki ibanez jem dna modelinin boyasına steve vai'nin dna'sı(kanı) katılmış. ilk değil yani.

"bonded by blood" açıklaması da manevi değer yaratma çabasını gösteriyor.

ibanez jem'in wikipedia sayfasına girdiğimizde görüyoruz ki ibanez jem dna modelinin boyasına steve vai'nin dna'sı(kanı) katılmış. ilk değil yani.

"bonded by blood" açıklaması da manevi değer yaratma çabasını gösteriyor.
Steve Vai gitar ile tanışmamı sağlayan gitaristlerden biridir gayet sevdiğim bir sanatçıdır kendisi ama artık heryerden de çıkmaya başladı burdada mı senden bir parça var ey steve :D

Arkadaşlar bu nedir, ön yargılar havalarda uçuşuyor :)
@kaancan98 yanlış anlama hocam ama özellikle müzisyen ya da müzikle ilgilenenler olarak bizlerin daha da ön yargılardan uzak, bazı gülünç konularda daha araştırmacı ya da işin endüstriyel boyutunun (poserlık - sahne şovu ve medyatik olma amaçlı), reklam amaçlı hareketlerin gerçek fikir ve görüşleri GENEL ANLAMDA yansıtmadığını (tabi ki sapkın olarak nitelendirebileceğimiz azınlıklar yok değil ama bu toplumun, hayatın, her türlü sosyal kitlenin içinde de barınmıyorlarmı?) daha net görmemiz, anlamamız hatta insanlara gerçek yüzün böyle olmadığını anlatmamız gerekmez mi?

Neredeyse ilk okul dönemlerimden bu yana müzik dinler, aklınıza gelebilecek her türlü müzik türünün tadına bakan, ön yargısız, yadırgamadan, hiç beğenemesem dahi verilen emeği empati yaparak saygı duyan birisiyim ve eminim pek çok kişi bu şekildedir.
Genel anlamda Metal müzik hatta pek çok kişiye daha sert gelecek (müzik anlayışına, öğretisine sahip olanlara müziği sertlik cetveline koyarak açıklamak nasıl bir derecelendirmeyse bir türlü anlayamadım:) ) tarzda müzikler, soundlar seviyor, dinliyor ve çalmaya çalışıyorum uzuun yıllardır ve hayatımın sonuna kadar da en azından iyi bir dinleyici olarak kalacağımı düşünüyorum.

Durum bu şekildeyken beni metal müzik dinlerken farklı etiketlemek, blues, country, jazz dinlerken farklı etiketlemek ne kadar doğrudur?
Yıllar önce benzer cümleleri aileme karşı kurmuştum ve beni anlamışlardı. Aynı şeyi bu forumda yapacağım hiç aklıma gelmezdi :)

Mesajın özüne gelecek olursam ESP'nin bu tarz boyamalı, ejderhalı, ağzından alev çıkartan modelleri pek ilgimi çekmiyor ama bunlar sanki daha çok günlük çalımdan öte belirli bir koleksiyona sahip kişilerin duvarlarını süsleyecek aletler gibi duruyor.

Miğdem bulandı vallahi üstüne bi de dalak, böbrek ataymış bu nedir yahu :yuck::confused:
Sokaklarda köpekler, Alaskada ayılar yakanızı bırakmayacak :ROFLMAO:

Son düzenleme:
Metal konserinin ardından kokoreç ve midye yemek. Sokak kedilerine yiyecek vermek, 2004'lerin Kıbrıs Şehitleri caddesi, Tansaş yanı. Hatırladığım kadarıyla civciv yoktu.

Geri