Guitar Rig 5 Cpu Over Sorunu

Öncelikle merhaba,gemide çalıştığım için sanal enstrüman kullanmam gerekiyor guitar rig 5 kullanıyorum kendimce gitarım Gibson sg 61 reissue sorunum şu sustain yok sanki 3 saniye sonra ses kesiliyor uzaması gereken ses bir anda gidiyor laptop umun ses kartı var sadece herhangi bir ses gecikmem yok eğer ekstra bir ses kartı alırsam ton larda ve sustainde gelişme olurmu acaba yoksa ses kartı sadece kayıtlar içinmi kullanılıyor ilginiz için şimdiden teşekkürler

Sanırım GR5 panelinin üstündeki noise gate'i sonuna kadar kısıyorsunuz dip gürültü kesilsin diye. Eğer bu şekilde ise, sorunun kaynağı burada. Ses kartı alırsanız gate'i kısmanıza gerek kalmaz ve sustain elde edersiniz. Benim tecrübem bu şekildeydi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aynen kardeşim dediğin gibiymiş açtım dip gürültüsü tavan tabiki bana bir ses kartı önerebilirmisin kulaklıkla çalmam gerek haliyle gemide fan sesi var hoparlörden gelen ses azalıyor ses kartı ve kulaklık önerirsen gerçekten memnum olurum bütçem 1500 liraya kadar çıkabilir 2 si için

Rica ederim. Ben de ilk başlarda bu sorundan çok yakınmıştım.

Kardeşim, açıkçası ses kartları ikinci el piyasada 150 TL'den başlayıp 4 haneli rakamlara kadar rahatlıkla ulaşıyor.

USB olarak Focusrite'ın ses kartları fiyat/performans açısından ideal. Hem cep yakmayıp hem de baş ağrıtmayacak kıvamdalar. Son zamanlarda Focusrite popüler.

M-audio da aynı şekilde iyidir.

Kulaklık hiç mi hiç kullanmadım. Sevmiyorum da :) Bu konuda umarım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur.

Bilgim yok ama şimdi baktım firewire arabirimi mevcut. Laptopta firewire yoksa kullanamazsın. Bir de harici güç kaynağı mevcut. Bence doğru bir seçim olmaz.

Piyasadaki işe yarar en ucuz ve en sade/ozelliksiz ses kartı olarak "Line 6 - Gx" dersem; bu kartla bile oldukça seri bir şekilde gitar çalınabiliyor. Yani demek istediğim 350-450 lira gibi bir rakama alınacak ses kartı ile gecikme ve dip ses sorunu oldukça rahat çozülebilir.

Konunun ismini değiştirdim arkadaşlar kendime Focusrite Scarlett Solo ses kartı aldım tonlar düzeldi ama sorun Guitar Rig 5 açtıktan bir süre veya aniden CPU Over oluyor yardımcı olursanız sevinirim laptop kullanıyorum İşlemcim : Intel® Core™ i7-4710MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm oyun için almıştım ama müzik le uğraştığım için bıraktım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Konunun ismini değiştirdim arkadaşlar kendime Focusrite Scarlett Solo ses kartı aldım tonlar düzeldi ama sorun Guitar Rig 5 açtıktan bir süre veya aniden CPU Over oluyor yardımcı olursanız sevinirim laptop kullanıyorum İşlemcim : Intel® Core™ i7-4710MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm oyun için almıştım ama müzik le uğraştığım için bıraktım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
gitar rig 5 görece eski bir yazılım i7 işlemciyi kasmasına imkan yok bilgisayarında başka bir problem olmalı...focusrite 2i4 ile hiçbir problem yaşamıyordum i5 laptopla çok uzun süre kullandım...driver kaldırılıp tekrar kurulabilir ya da laptopa format atılabilir...kendi içinde sistem varsa çok zor olmaz...kolay gelsin...

gitar rig 5 görece eski bir yazılım i7 işlemciyi kasmasına imkan yok bilgisayarında başka bir problem olmalı...focusrite 2i4 ile hiçbir problem yaşamıyordum i5 laptopla çok uzun süre kullandım...driver kaldırılıp tekrar kurulabilir ya da laptopa format atılabilir...kendi içinde sistem varsa çok zor olmaz...kolay gelsin...
Tamam teşekkürler silip kurmayı deniyeyim birde

Yabancı sitelerde araştırdım dün ama net bir cevap bulamadım. Bazıları BIOS üzerinden virtualization ozelliğini kapatmış, bazısı işlemciyi limitlemiş... Olayın ozü GR5 bazı yeni işlemciler ile sorun yaşıyormuş. Artık size kalıyor olay, deneme yanılma ile GR5 en iyi şekilde nasıl çalışır bulmaya çalışacaksınız.

Ben de ilk defa bu şekilde bir sorun gordüğüm için diyecek br şey bulamadım.

En çok soruna windows sebep oluyor. Kurulup silinen bir sürü yazılım, oyun, crack, sitelerden gelen malware'ler windows'u düzgün çalışamaz hale getiriyor. Format atmak pratik bir çözüm olabilir.

Hala sorunu olanlar için ufak bir paylaşımda bulunayım eğer Over konumuna geçiyorsa plugin görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarlama seçeneğine girin ve orada kullandığınız işlemci tipine göre 2 -4- 6 çekirdek olacaktır oradaki çekirdeklerin hepsi seçili olacaktır seçili olanların hepsini kaldırın sadece bir çekirdeği aktif edin cpu over probleminiz düzelecektir.

Onboard ses kartına yüklendiği için efektler doğal olarak güçsüz kalıyor ve CPU Over oluyor. Ses kartı almalısın ve kulaklık amfisi almalısın kulaklık amfisi kulaklığa gelen sesi yükseltmeye ve üst frekanstan vermeye yarar yoksa leş bir ton alırsın.

Geri