Mitolojik Filmler

Eğer mitolojik güzel film önerileriniz varsa lütfen buraya yazalım benim gibi mitoloji seven arkadaşlar vardır belki :) özellikle yunan mitolojisi çok ilgimi çekiyor bu konuda

Tabi ki "Merlin" derim! Kolay kolay bulunmaz hiç bir yerde, ben bile çok aradım. Cnbc-e de seyretmiştim. Film 4 saat olduğu için 2 bölüm olarak vermişlerdi. Harika bir filmdi. Tam bir arşivlik.

Sam Neill'in oynadığı filmi diyorsan güzeldi evet. Ben o adamı niyeyse pek bi severim zaten. Adamın yüzüne nur yağmış gibi sanki nası bi tipse artık o.

İsmini yanlış hatırlamıyorsam birde "Big Fish" diye bir film vardı.
Sıradan bir insan anlattığı hikayeler ile bir daha unutulmuyacak bir insana dönüşüyordu, hikayelerde hep kendisini konu alıyor ve hayatı boyunca gördüğü tanıdığı herkese hikayeler anlatıyor, böylelikle yayılıyor, tabiki hikayelerde mitolojik olunca da izlenilmesi gayet zevkli oluyor!

arkadaşlar ben çok eskiden bir film izledim filmden çok etkilendim adını hatırlıyamıyorum sadece aklımda kalan bir sahnesinde medusa isimli mitolojik karekter çıkıyor ve bakışlarıyla göz göze geldiği kişileri taş yapıyor kafasında yılanlar var bu filmin ismi hakkında bilgisi fikri olan varmı acaba

isocum demiş ki:
arkadaşlar ben çok eskiden bir film izledim filmden çok etkilendim adını hatırlıyamıyorum sadece aklımda kalan bir sahnesinde medusa isimli mitolojik karekter çıkıyor ve bakışlarıyla göz göze geldiği kişileri taş yapıyor kafasında yılanlar var bu filmin ismi hakkında bilgisi fikri olan varmı acaba

Selam bahsettiğin film clash of the titans olmalı çocukluğumdan hatırlıyorum o filmi.

http://www.imdb.com/title/tt0082186/

Masalsı karakterleri, yaratıkları, fantastik dünyaları, tanrı ve tanrıçaları bünyesinde barındıran bu yapımlar, bizleri ekran karşısına kilitlemeyi başarıyorlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kategorideki en başarılı filmler, genellikle Antik Yunan mitolojisine ait yapımlardan oluşuyor. Fakat Mısır, Çin ve İskandinav filmleri de her geçen gün çoğalmaya devam ediyorlar.

Listemizde Anglosakson, İskoç ve İrlanda örnekleride yer alıyor. Zeus, Poseidon, Herkül, Hermes, Ares ve Athena gibi tanrı ve tanrıçaların yer aldığı bu filmler, sinema dünyasında başı çekiyorlar. Biz de 40 filmlik listemiz ile tarihin fantastik dünyasına ışık tutmak istedik. Hazırsanız, en iyilerden oluşan listemize başlıyoruz.

İşte karşınızda tüm zamanların en iyi mitoloji filmleri; Mitolojik Filmler: En İyi 40 Mitoloji Konulu Film | Paratic

Geri