Cort Urabaya

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda CAJEMIR tarafından 1 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Cort, son dönemlerde revaçta olan özel yapım gitar akımını iyi gözlemleyip egzotik görünümde ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış bir gitar çıkarmış. X-Urabaya NS isimli modelde Fishman Fluence manyetikler ve Evertune köprü standard donanım :)

  CORT X-URABAYA NS - - 4C Müzik

  X-URABAYA-cort-body.jpg
   
  devastator, arkham_rock, J-P ve 11 kişi daha bunu beğendi.
 2. Bence para verilir,sonuna kadar da hakeder gibi.
   
  devastator ve CAJEMIR bunu beğendi.
 3. Bu gitarı 4c üretmiş sanırım :) Cort 'un sitesinde yok, google görselleri iki üç tane ve hepsi 4c resimleri ile aynı :) Gizemli gitar vallahi
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 4. Cort ismi bile tüylerimi diken diken ediyor :)
   
 5. Abi yık ön yargıyı. :D Elektro gitarlarında custom serileri tatminkar. Fiyat - performans ürünleri tam olarak. Bas gitarda da kaliteli ağaçlar kullanıyor GB74 ve üzeri bas gitarlarında. Modifiyeye uygunlar. Hatta bir çoğu modifiye bile istemiyor. (Custom Z'ler mesela).

  Bu gitar ise çok ilginç duruyor. Denemek lazım :D
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 6. Gerçekten önyargılıyım Cort lara karşı, inkar etmiyorum :) Ama Cort adını görünce aklıma gelen ilk şey kalitesizlik :) Artık bu adamlar ağızlarıyla kuş tutsalar bana fayda etmez :) (Sanki adamların çok umrunda, gerçi benim de umrumda değil :):):) )
   
  Ertürk Yakut ve RebelYell bunu beğendi.
 7. Farklı kulvarların insanlarısınız :D Bir yanda ESP, LTD, Schecter. Diğer yanda Cort :D
   
  tunckk bunu beğendi.
 8. @tunckk abi önyargını kırmanın tek yolu 1000 lira civarına bi Cr Custom ya da Z Custom falan alıp kullanmak. Sonra markaya karşı görüşün değişecektir muhtemelen. :)
   
  CAJEMIR ve tunckk bunu beğendi.
 9. Yahu ben Gibson peşindeyim ESP peşindeyim, para bulmaya çalışıyorum. :) Gidip Cort a 1000 TL verirsem, evlat acısı gibi koyar :):):)
   
 10. İşte Gibson'ı alana kadar hem Les Paul hevesini biraz da olsa giderir hem de fiyat/performans oranını görünce markaya ısınırsın. :)
   
  tunckk bunu beğendi.
 11. Bir dönem işçilerine karşı takındıkları zalim tutum ( akla gelebilen her türlü çalışan mağduriyeti) nedeniyle dünya çapında protesto çağrıları olmuştu. Fiyat performans alıyorsunuz ama bunu işçilerinin sırtından size sunan bir marka.
   
 12. Uzakdoğu'da üretim yapan hangi firma bunu yapmıyor? Bütün markaların uzakdoğu fabrikalarının nedeni ucuz işgücü. 12-14 saat için 10 dolar civarı para. Belki daha az. O zaman bütün uzakdoğu fabrikası bulunan firmaların gitarları bu işçilerin sırtından sunuluyor.
   
 13. Uzakdoğu'ya gerek yok, burada durum farklı mı sanki :(
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 14. Şey gibi oldu bu, Brezilya'da kakao işçilerinin üretilen o meşhur çikolataları hiç yememiş olmaları gibi. Hem para yetmiyor, hem de kakao ile ne yapıldığını bilmiyor o işçiler de. Daha çok örnek var böyle o işçilerin sırtından piyasaya sürülen ama işçisine minimumun da altında para veren şirket.
   
 15. Hooop, birisi Cort'a bir şey mi dedi :p
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 16. @AykanKK 'da vardı bir Cort Custom. Rengi hariç çok iyi bir gitardı :p
   
 17. O değil de gövde ıhlamurmuş... :rolleyes:
  Bombayı kurdum kaçıyorum :D
   
  HmzGkgz, ogulcaan, CAJEMIR ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 18. İlk elektrik gitarım 2.el bir Cort z42 idi. Bence o zamanların - 6 sene önce- fiyat performans ürünüydü. Cort a karşı benim de ön yargım vardı ama ucuz bir gitarı beni tatmin etmişse bu fiyattaki bir gitarı kim bilir napar :)
   
 19. Şu saçma markaya para verilir mi Allah aşkına? :ROFLMAO:
   
 20. Asıl saçmalık Cort ucuza üretebiliyorken aynı özellikteki ekipmana kafasında X yazıyor diye iki katı para vermek.

  Buraya bir Thug Life gelecek :p
   
  songlessbird, J-P, devastator ve 2 kişi daha bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş