Cort Urabaya

Cort, son dönemlerde revaçta olan özel yapım gitar akımını iyi gözlemleyip egzotik görünümde ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış bir gitar çıkarmış. X-Urabaya NS isimli modelde Fishman Fluence manyetikler ve Evertune köprü standard donanım :)

CORT X-URABAYA NS - - 4C Müzik

X-URABAYA-cort-body.jpg

Cort ismi bile tüylerimi diken diken ediyor :)
Abi yık ön yargıyı. :D Elektro gitarlarında custom serileri tatminkar. Fiyat - performans ürünleri tam olarak. Bas gitarda da kaliteli ağaçlar kullanıyor GB74 ve üzeri bas gitarlarında. Modifiyeye uygunlar. Hatta bir çoğu modifiye bile istemiyor. (Custom Z'ler mesela).

Bu gitar ise çok ilginç duruyor. Denemek lazım :D

Abi yık ön yargıyı. :D Elektro gitarlarında custom serileri tatminkar. Fiyat - performans ürünleri tam olarak. Bas gitarda da kaliteli ağaçlar kullanıyor GB74 ve üzeri bas gitarlarında. Modifiyeye uygunlar. Hatta bir çoğu modifiye bile istemiyor. (Custom Z'ler mesela).

Bu gitar ise çok ilginç duruyor. Denemek lazım :D
Gerçekten önyargılıyım Cort lara karşı, inkar etmiyorum :) Ama Cort adını görünce aklıma gelen ilk şey kalitesizlik :) Artık bu adamlar ağızlarıyla kuş tutsalar bana fayda etmez :) (Sanki adamların çok umrunda, gerçi benim de umrumda değil :):):) )

Bir dönem işçilerine karşı takındıkları zalim tutum ( akla gelebilen her türlü çalışan mağduriyeti) nedeniyle dünya çapında protesto çağrıları olmuştu. Fiyat performans alıyorsunuz ama bunu işçilerinin sırtından size sunan bir marka.

Uzakdoğu'da üretim yapan hangi firma bunu yapmıyor? Bütün markaların uzakdoğu fabrikalarının nedeni ucuz işgücü. 12-14 saat için 10 dolar civarı para. Belki daha az. O zaman bütün uzakdoğu fabrikası bulunan firmaların gitarları bu işçilerin sırtından sunuluyor.

Uzakdoğu'ya gerek yok, burada durum farklı mı sanki :(

Şey gibi oldu bu, Brezilya'da kakao işçilerinin üretilen o meşhur çikolataları hiç yememiş olmaları gibi. Hem para yetmiyor, hem de kakao ile ne yapıldığını bilmiyor o işçiler de. Daha çok örnek var böyle o işçilerin sırtından piyasaya sürülen ama işçisine minimumun da altında para veren şirket.

İlk elektrik gitarım 2.el bir Cort z42 idi. Bence o zamanların - 6 sene önce- fiyat performans ürünüydü. Cort a karşı benim de ön yargım vardı ama ucuz bir gitarı beni tatmin etmişse bu fiyattaki bir gitarı kim bilir napar :)

Geri