Di Marzio Manyetikler Ve Farkları

Arkadaşlar merhaba.

Ibanez RG 350 model gitarıma EMG 81-85 set taktırdım bir hevesle, LTD EC 1000 gitarımda da benzer bir set vardı biraz da onun gazına geldim ama pişman oldum.

Pil değiştirmek, les paul kasa gitarlardaki gibi kolay olmadığından manyetikleri değiştirme kararı aldım. EMG set ise satılıktır, ilanı da yine bu sitede mevcut.

Size danışmak istediğim konu ise Di Marzio manyetikler. Çok güçlü olmayan ama zayıf da kalmayacak ağırlıklı hard rock (arada metal de olabilir) tonlarını alabileceğim modeller hangileridir? ya da sizin önerebileceğiniz bir set varsa onu da öğrenmek isterim. Aslında istediğim set aşağidaki videoda mevcut ancak o manyetikleri bulamadım.

4 adet bulduğum manyetikler şöyle;
1) Di Marzio Evolution Bridge
2) Di Marzio Evolution Neck
3) Di Marzio Tone zone
4) Di Marzio Air Norton

Emg gibi pil gerektirmeyenler hangisidir? Ayrıca Tone Zone ve Air Norton hangisi neck hangisi bridge bilgi verebilirseniz gerçekten çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, farklı bir yerde açmam gerekirse moderatör arkadaşlardan bilgi rica edeirm.

Yazdığınız ilk 3 manyetik çok yüksek çıkışlı, kompresyonlu manyetikler. İsteğinize çok uygun değil. Fakat zevk işi, taktığınızda beğenme ihtimaliniz de var. Videodakiler Paf temelli manyetikler. Belki Dimarzio Paf Pro veya Seymour Duncan 59 daha çok hoşunuza gidebilir.

EMGleri neden beğenmediğinizi açıklarsanız daha iyi olur.

Hiçbiri pil gerektirmez, air norton sap tonezone köprü manyetiğidir. Paf masterlar bende denemedim ama düşük çıkışlı manyetikler.

D activator diye set modelleri var, EMG baz alınarak geliştirilmiş tabii farklı tınlıyorlar ve yine pl gerektirmiyorlar. Bir ara 2. el çok dönüyordu araştırın bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cevaplar için çok teşekkür ederim öncelikle.

EMG'lerden yana tek sıkıntım pili değiştirmek için luthiere götürmek zorunda olmam. kendim değiştiremiyorum LTD'de olduğu gibi. pili bitince de ses çıkmıyor gitardan.

Paf Pro sadece paf pro diye mi geçiyor? tam model adı nedir acaba? köprü ve sap diye ayrılan modelleri var mıdır?

EMG'lerden yana tek sıkıntım pili değiştirmek için luthiere götürmek zorunda olmam. kendim değiştiremiyorum LTD'de olduğu gibi. pili bitince de ses çıkmıyor gitardan.

Paf Pro sadece paf pro diye mi geçiyor? tam model adı nedir acaba? köprü ve sap diye ayrılan modelleri var mıdır?

Emg'lerden memnunsanız ve sadece pil nedeniyle değiştiriyorsanız şöyle bir şey düşünebilirsiniz. Fender Blackie Strat'larda olduğu gibi :

156933d1355916200-blackie-strat-convince-me-please-image-2653136888-jpg

Yazdığınız ilk 3 manyetik çok yüksek çıkışlı, kompresyonlu manyetikler. İsteğinize çok uygun değil. Fakat zevk işi, taktığınızda beğenme ihtimaliniz de var. Videodakiler Paf temelli manyetikler. Belki Dimarzio Paf Pro veya Seymour Duncan 59 daha çok hoşunuza gidebilir.

Di Marzio Paf Pro ( DP151 ) veya Seymour Duncan 59 SH-1 işinizi görecek niteliktedirler. Ancak alternatif olarak yine Seymour Duncan'dan köprü için SH-11 Custom Custom ve sap için SH-1n 59 manyetiği denemenizi tavsiye ederim.

Pil değiştirmek çok zor değil. Muhtemelen pickguard altındadır. Tel değiştirirken, pickguardı çıkartıp (7-8 vidayı sola çevirmekten ibaret) pili değiştirebilirsiniz, yani sırf bu yüzden manyetik değiştirmeniz çok gerekmiyor.

Dimarzio modellerinde köprü ya da sap olduğu yazar veya F-spaced diye belirtilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pil değiştirmek çok zor değil. Muhtemelen pickguard altındadır. Tel değiştirirken, pickguardı çıkartıp (7-8 vidayı sola çevirmekten ibaret) pili değiştirebilirsiniz, yani sırf bu yüzden manyetik değiştirmeniz çok gerekmiyor.

Dimarzio modellerinde köprü ya da sap olduğu yazar veya F-spaced diye belirtilir.

evet bazılarında bridge ve neck diye belirtiyorlar. Fspaced'i de gördüm ama tam olarak ne anlama geliyor onu çözemedim, floyd rose ile ilgili olabilir mi acaba?

Geri