Sx Sjb 75 Ash Düşünüyorum

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda eroglumetin371 tarafından 2 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. merhabalar, sx sjb 75 model bas gitarı almayı düşünüyorum ancak biraz şüpheliyim. Amerikan beyaz bataklık dişbudağı diyor gövde için fakat koydukları fiyat 800 lira. Sizce alınır mı güvenilir mi beni pişman eder mi ? denediğimde tonları gayet güzel, sgayet sıcak tonlar alıyordum fakat akort kaçırma vs vs problem yaşar mıyım daha önce kullanan var mı ?

2. burgu, manyetik, köprü vs. parçalar kaliteli değil o gerçek ama ağacı fiyatına göre çok kaliteli çoğu zaman Meksika fenderlerden daha kaliteli o yüzden ben öneririm ilerde parçalarını değiştirsin mis olur

3. Başlığı okuduktan sonra istemsizce gelen bir "gözlerim kapalı.." mısrası...

denizakkayaus06 ve Emre Güven bunu beğendi.
  4. Sx'ler agac kalitesi ile f/p urunleridir. Bir cok arkadasim, agacini begendigi sx bas veya elektro gitarlari alip modifiye ediyor hatta. Ve @haşmet in de dedigi gibi mis oluyor gitarlar. Forumda da uzun sure sx stratlara modifiye furyasi oldu.

Bas gitar icin ilerde yapilabilecek modifiyeler ise, kulakcik degisimi, manyetik degisimi, potanslarin degisimi, fantezi olarak aski vidalarini degisimi.

Ama fabrika hali ile de kullanamaz misin? Tabi ki kullanirsin, bir arkadasim modifiye etmek ve yedek gitar olmasi icin aldigi sx bas gitari cok begendi ve sahnede kullaniyor. Asil gitarini goturmek istemedigi kucuk sahnelerde sx ile cikiyor.

5. Aynen aynen :D

6. ikinci el almayı jazz bass almayı düşünüyorum bende 450-500 ₺ civarı

7. Denedim gayet iyiydi fiyatına göre bence.

8. AHhahahahahahha, başlığı dün görsem, ben yazacaktım yeminle :)

Cibsın Lö Pol bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş