2000tl Ye Death Metal Setup Yardım

Yani pedalsız death metal çalabilirmiyim kalmah,dark tranquillity,in flames,slipknot,insomnium dinlediğim gruplar

High gain bir amfiyle çalarsın tabii. Al bir tane 3bin avroluk ENGL aç sesini de gör tonu. Sesini açtıktan ne gam? Bu tip grupların bazıları tonu şekillendirmek için sadece clean booster olarak bir tane Maxon OD 808 veya o tarz pedal kullanır ritimlerinde. Öyle distortion falan kullanmazlar.

Blackstar'ın gaini bana sorarsan gayet yeterli. Ha OD808 ile boostlayanlar da var. Maxon olmadı klasik TS9 tarzı bir pedal oldu, o da olumlu :) Sesini adam gibi açınca ihtiyacın olur mu bilmem. Bunun için amfiyi bir stüdyoda ayrıca denemen faydalı olur.

Çok soru soruyorum merakımı mazur görde preamptan açıp diğer volume kısmak olayını anlayamadım bu amfinin kendinden yapılan bi ayar mı ek bir alet gerekiyormu yoksa şimdiden teşekkürler

Lambalı amfilerde iki tane ses ayarı olur. Biri preamp kısmındaki drive olayını(gain veya volume diye geçer), diğeri güç katındaki drive ve hacmi ayarlar (volume veya master volume diye geçer). Evde kullanırken ilk sesi çok ikincisini az açmak iyidir. Kısık seste böyle kullanırsın. Sahnede de ikinci volümü açar hem sesi yükseltir hem de güç katındaki yoğunluğu ve drive'ı ayarlarsın.

JACKSON ve ESP/LTD modellere bak derim. EMG manyetik setli ve aktif olanları ayırıp içlerinden bütçene/aklına yatanı seçersen pişman olacağını sanmam ama bunlar DEATH METAL çalacağını düşünerek yazdıklarım. Ben JACKSON KELLY kullanmıştım uzun seneler bizim de bir DEATH METAL grubumuz vardı bir zamanlar :)

Shecter'in EMG manyetikli gitarlarından birine bak death metal sound kadar kolay bi sound yok aslında ampli olarak a randall rg75 yada blackstar ın HT serisinin metal versionundan al

JACKSON ve ESP/LTD modellere bak derim. EMG manyetik setli ve aktif olanları ayırıp içlerinden bütçene/aklına yatanı seçersen pişman olacağını sanmam ama bunlar DEATH METAL çalacağını düşünerek yazdıklarım. Ben JACKSON KELLY kullanmıştım uzun seneler bizim de bir DEATH METAL grubumuz vardı bir zamanlar :)
Death ağırlıklı çalıcaz bizde inşallah :)

Niye kolay diyolar anlamıyorum usta ya :/
Çok efekt gerektirmeyen çok detay gerektirmeyen bir sound aslında yani zaten düşük akortlu teller ile ve 12 yada 13 numara teller ile çalındığı için ister istemez sert bir sound alıyorsun yıllar önce takip etmiştim death kategorisini hatta cannibal corpse severdim çok :) genel de midsiz ve yüksek gain vardır death metal de bu yüzden de aradığın soundu alman basittir pasif manyetikli gitarlar ile de yapabilirsin ama EMG 81-85 li bir gitar almanı tavsiye ederim gitar illa sıfır olacak diye de düşünme ben tüm fenderlerimi ikinci el aldım ve bi kaçını buradan aldım bu forum da gayet güzel satıcılar vardır ilk önce almak istediğin gitara karar kıl daha sonra da ampliye :)

Geri