2000tl Ye Death Metal Setup Yardım

Aynen ben de arkadaşı gitar çalıyor bir de sahne alacak diye bildiğim için o tarz öneride bulundum. Öyle değilse VOX Valvetronix olabilirdi.

Valvetronix modelleyici. High Gain seçeneği olması gerek. Sen arada İzmir'deki dükkanları gez. Blackstar HT5'lere de hem düşük hem yüksek seste bir bakın, iyice kurcala. Şu an için en iyi seçenek o gibi.

Ya bu blackstar id30 nasıldır beni evde idare eder mi yoksa modellemeli amfilerde asla doğala yakın sıcak tonlar alamazmıyım
Önerebileceğiniz modellemeli amfi var mı sağlam beni 2 yıl falan idare edebilecek

Öner öner bir yere kadar. Gerisi senin kulağına bakar :)

Ama ben modelleyici amfileri genelde yapay buluyorum. Yarı prosesör sonuçta. Onun yerine sıradan bir amfiye POD V2.0 bağlamak daha güzel sonuçlar veriyor bence. Hem modellemeleri çok iyi, hem de ton seçeneğin çok fazla. İstersen değil death metal, otur blues, caz çal. Lambalı amfiye geçene dek ben böyle çalmıştım. POD'u da hala elimde tutarım. Satmadığım tek prosesördür.

Öner öner bir yere kadar. Gerisi senin kulağına bakar :)

Ama ben modelleyici amfileri genelde yapay buluyorum. Yarı prosesör sonuçta. Onun yerine sıradan bir amfiye POD V2.0 bağlamak daha güzel sonuçlar veriyor bence. Hem modellemeleri çok iyi, hem de ton seçeneğin çok fazla. İstersen değil death metal, otur blues, caz çal. Lambalı amfiye geçene dek ben böyle çalmıştım. POD'u da hala elimde tutarım. Satmadığım tek prosesördür.
O prosesörün yanına alacağım en mantıklı amfi hangisi olur sence usta ya
Kimlerle iyi anlaşır o canavar :)

Vay anasını emektar diyorsun yani :) da tavsiye ettiğin varsa yinede fikrini almak istiyorum üstad tecrübeler benim için çok önemlidir

Alet direk inputtan amfiye girmek için tasarlanmış. Ama loopu olan bir amfiden returne girsen de güzel sonuç verir. Fakat ufaktan da olsa uyarayım. Alet, amfilerin bilhassa albümlerdeki performanslarına benzer sonuçlar vermede iyi. Ancak, dikkatli bir kulak lambalı bir amfiye göre yapay kaçtığını farkedebilir. Yoksa aletten Brian May tonu dahi çıkarabiliyorsun.

Booster bazında od pedalları ile iyi geçinir. Reverb'ü, delayi iyi, ancak chorus, flanger gibi efektleri biraz zayıf. Dışarıdan efekt pedalı da bağlayamıyorsun. Onlarla arası iyi değil.

Ya bu şeye karar veremiyorum beni baya götürecek combo amfi mi almalı yoksa transistörlü + prosesör mü Gary moore un still Got the blues undaki o sıcak tok ses benim hep aklımda ya o nası bişey arkadaş

Geri