Amp Selector

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tunckk tarafından 6 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Arkadaşlar merhaba,
    Aşağıdaki resimde görülen işi yapacak bir Amp Selector arıyorum. Tam olarak bu işi yapacak bir cihaz biliyor musunuz?

AMP SELECTOR.jpg

Son düzenleme: 6 Şubat 2016
  2. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    @izzzyy kardeş, sen uzmansın bu konularda, var mıdır bir çözüm ?

3. Tunç abi, ADD+ ile görüş istersen. Emre Bey, portföyünde yoksa bile, yapılması mümkün olan pedalları yapıyor.

tunckk bunu beğendi.
  4. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Eyw kardeş sağolasın.

5. Bu tip cihazlar var abi aslında, temelde üç yollu AB box istediğin, lakin bu cihazlarda şuna dikkat etmek lazım; topraklar izole olmalı. Aksi halde çok rahatsız edici ground loop yapıyor.

tunckk bunu beğendi.
  6. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Peki tavsiye edebileceğin bir alet var mı ? Marka, model ?

7. Izoleli ab boxlar var yalnız send return anahtarlayani da var mı bilemiyorum. Yalnız varsa epey fiyatlıdır diye tahmin ediyorum. Mesela Tonebone big shot var benim bildiğim.

8. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    İşte sorunda orada zaten. Nette bulduğum tüm cihazlar sadece 1 girişi anahtarlıyor. Send Return anahtarlayabileceğim bir cihaz bulamadım.

9. Bende baktım şimdi bulamadım, varsa bilen arkadaşlar yazar mutlaka buraya, yoksa bir şekilde ayarlarız onu ;)

tunckk bunu beğendi.
  10. Mesa'nın böyle bir aleti var gibi.

11. Anladığım kadarıyla sizin ihtiyacınızı loop switcher çözecektir. Bütçenizi söylerseniz öneride bulunabilirim. :)

12. Loop switcher 2 sebeple bu ihtiyacı karsilayamaz. Toprak izolasyonu olmadığı için dayanılmaz bir hum gürültüsü yapar. Ve bir çoğu aynı anda 2 anahtarlama yapmaz.

L. B. Jefferies bunu beğendi.
  13. Tunç selam pek anlamam böyle aletlerden ama youtube da takip ettiğim bir adamın ürettiği şöyle bir alet var. Bilmem işini görür mü? 2 amfi ve bir çok pedalı bağlayıp amfileri ve pedalları swich edebiliyor.

QuarterMaster QMX 4

Sevgiler Saygılar.

tunckk bunu beğendi.
  14. Örnek atıyım bir de dedim.

tunckk bunu beğendi.
  15. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Teşekkür ederim abim sagolasin. Bir bakayım hemen

Bu Sayfayı Paylaş