Amfiyi Preamp Kullana Bilir Miyim?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda livarkahil tarafından 6 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Nux Mighty 30X Amfim var normal girişten gitarı bağlasam , mixer/phones yazan yerden ses kartına girsem amfinin sesini alır mı yoksa çok mu saçmaladım :D , illa amfinin sesini almam için mikrofonlamam mı gerek?

2. O amfide emulated output yoksa ses kartına filan giremezsin. Girersin, ama alacağın sonucu da, kartın sağlığını da garanti edemez kimse :)

Mustafa İLKER, livarkahil ve HmzGkgz bunu beğendi.
  3. Yakında emulated output olan amfi öneri başlığı açılırsa ben buradayım. ;)

livarkahil, gkaykaya97 ve hackeiommi bunu beğendi.
  4. Çok sağolun aydınlattığınız için..:)

5. Est. Bir de emulated outpulu amfilere de çok güvenme. Bugüne dek düzgününü görmedim hiç :)

erenkavukcu bunu beğendi.
  6. Ya benim amfide olursa yapıcaktım denemek için , yoksa almam zaten aklımda blackstar ht5 kafa+kabin var birde shure sm57...:)

7. En sağlıklısı aslında uygun konumu bulup mikrofon ile kaydetmek. Lambalı amfiler için de klon kabinler bir alternatif.

8. Hocam özel mesaj atabilir misiniz acaba bişey danışmak istiyorum..

9. Mesajlarım açık, ama sormak istediğini buradan sorarsan daha uygun olur. Bilmediğim bir şey ise ben de öğrenmiş olurum :)

10. Phones yazan yerden gonul rahatligiyla ses kartina girebilirsiniz. Duydugunuz ses cok tatmin edici olmayabilir, bu durumda cubase gibi host bir program kullanarak kabin simulasyonu eklemeniz gerekebilir. NadIR, RedWirez gibi programlarla cab impulse response yukleyebilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş