Bc Rich Asobo Için Manyetik Önerisi

hali hazırda floydrose lu japon ibanezim vardı kendisini bir miktar kkartı borcumdan dolayı iyi bir fiyata postalamak durumunda kaldım :)) iyi gitardı ne yalan söyliim evladiyelikti. fakat biraz daha sert tonlu olaydı iyi olurdu gerçi her türe geliyordu fakat artık her yola gelen bir gitardan özelliklede floydlu gitardan bay geldi istediğim zaman istediğim akora çekememek saç baş yoldurtuyodu no tremol la falan da uğraşmadım

death metal ve thrash kısaca sert metal çalıyorum arada cleanlarla kıllatıyorum BC rich in ASOBO modeli tek tarz için aradığım tek manyetikli ve sabit köprülü + şekli beni bitirdi sırf şekli için dahi alıp duvara da asabilirim o denli :D ehehe şaka bir yana metal tarz için güçlü manyetiği olan tek manyetikli bir gitar arıyordum buna denk geldim aslında JACKSON JS32T kelly ler var 2. el 500-600 gibi fiyatlara satıyorlar lakin JACKSON un ucuz yollu gitarına hiç girmeyeceğim.. almanyadan bir arkadaşım vasıtasıyla biraz durumları düzelttikten sonra KELLY KEXMG NecTHRU getirteceğim 600$ civarında TR de o fiyata bulmam imkansız ikinci el olayına da pek girmek istemiyorum bu kalite gitarda yine floydlu full gitar olacak tabi floyda kıllansamda arada iyi gidiyor :D
ASOBO hakkında gerek review larında gerekse videolarında çok övüyorlar ve ucuz faikat soundu tuşeleri klavyesi falan çok iyi diyorlar gerçi adam gibi tr de bu gitar hakkında tam bir bilgi edinemedim bazı yerlerde gövdenin NATO (uzak doğu mahogony) bazı yerlerde basswood (ıhlamur olduğu söyleniyor) aletin sapında da CHINA CRAFTED yazıyor :)))
kısca alet sanıırsam china...sorum şu ki ?
bu gitarda BC rich in stock BDSM manyetikleri var bu manyetiklerinde oldukça güçlü ve tatmin edici tonlar verdiğini söylüyorlar zaten alet tam metalci gitarı :) videolarda da gayet tatmin edici buldum eğerki manyetik terfisi yaparsam behemoth tonları almak istiyorum bu bağlamda bu alete DIMARZIO x2N manyetik takarsam iyi olur mu yoksa hiç bulaşmayayım mı ???? ..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
unutmadan amfim carlsbro twinreverb 75W full lambalı kafa amfi + sonacord 2*30cm hoparlör barındıran 1.4mt ye 1.1mt civarında kabin + zoom pedal +digitech death metal pedal
rectifier lı mesa boogie tonları alamasamda gümbürdetiyor :D ucuz yollu çin üretimi bc rich asobo ile durum ne olacak merak ediyorum açıkçası...

Amfinle ilgili hiçbir bilgi yok nette. Sadece bir yerde içinde iki tane EL34 olduğu yazılmış. Anladığım kadarı drive üretmeyen bir amfi, bir nevi fakir Twin Reverb'ü. Ama preamp kısmında lamba var yok, tonu iyi, kötü, orası meçhul kaldı.

Yarısında dalgınlıkla attık mesajı iyi mi :D Şu Zoom pedal nedir, onu da bir izah ediverirsen güzel olur. Bana sorsan, high gain bir amfi derim. Ama kullanım şartların nedir? Evde mi kullanacaksın yoksa sahne olayı da var mı?

Asobo'yu hiç denemedim, sanırım o da BC Rich'in ucuz modellerinden. Jackson'un ucuzlarında iyi olduğunu sanmam. JS 22 Dinky bana daha iyi bir yatırım gibi görünüyor o fiyata. Videolara falan pek aldırma. Bu işlerde kendi fikrin, izleminin daha mühim.

Yarısında dalgınlıkla attık mesajı iyi mi :D Şu Zoom pedal nedir, onu da bir izah ediverirsen güzel olur. Bana sorsan, high gain bir amfi derim. Ama kullanım şartların nedir? Evde mi kullanacaksın yoksa sahne olayı da var mı?

Asobo'yu hiç denemedim, sanırım o da BC Rich'in ucuz modellerinden. Jackson'un ucuzlarında iyi olduğunu sanmam. JS 22 Dinky bana daha iyi bir yatırım gibi görünüyor o fiyata. Videolara falan pek aldırma. Bu işlerde kendi fikrin, izleminin daha mühim.
cevabın için sağol hocam
amfi evet ingiliz malı carlsbronun 80 li yıllardan kalma full lambalı amfisi preamp katında 2 adet ECC83 telli reverb katında ise yine 1 adet ecc83 var reverb tonları gayet doğal ve tatmim edici overdrive ı + ton kontrolü var od beni pek tatmin etmesede blues için güzel tonlar veriyor çıkış katında ise 2 adet pushpull bağlantılı el34 ler var lambaların tamamı swetlana rus :) tonları güzel limitör ve kompresör var genel olarak solid state amplileri her türlü sollar tabi yeni nesil 4-5biin tl lik lambalı marsshall veya mesalar gibi değildir mutlaka ki ama beni fazlasıyla tatmin ediyor pedal ve efektör kombinasyonları ile güzel cayır cayır tonlar veriyor dağılma veya boğulma yapmıyor..
almak istediğim BC rich evet ucuz yolllu bir gitar tonlarından memnun kalmazsam dimarzio x2n veya seymour duncan 2. el bulursam alıp geçerim.. amfi ile kurtarırım tonları diye düşünüyorum...Zaten sahneye falan çıktığım evde takılıyorum genelde cover yapıyorum testament,deicide,behemoth,cradle,death,tecnik death metal grupları arada senfonik metal gruplara (epica-within gibi) falan takılıyorum..ileride para biriktirebilirsem almanyadan bir arkadaş vasıtası ile iyi bir jackson kelly veya RR getirtmek istiyorum bu yüzden jacksonun ucuz yollu modellerine girip jackson dan soğutmak istemiyorum kendimi açıkçası olayım budur en büyük hayalimde zaten kalite yekpare bir jackson sahibi olmak ...

X2N de neredeyse ucuz bir gitar parası. Bu yüzden biraz arada kaldım diyeyim. Bu arada ikinci ele nadiren eski bazı BC Rich'ler düşer. Onlara böyle bir modifiye işlemi gider, ama yenilerini hiç denemediğim için bir şey diyemiyorum :)

p90 ları bilmiyorum da biraş araştırdım manyetiklerin atası falan diyorlar hocam bence dursun bir kenarda :D yanlız şu dimarzio x2n leri nasıl oluyorda şuursuzca saz larda kullanıyorlar anlamış değilim sahibi**** com da birisi kırmızı kenar çizgili x2n satıyor sazdan sökmüş sazla metal mi yapıyorlar :))) muhtemelen parlak güçlü tonları olduğu için kullanıyorlar sanırsam cevabıda kendim verdim galiba..

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tleri-iyi-fiyata-dimarzio-x2n-209712290/detay bunu alıp kenara atsam mı acaba bir gün lazım olur belki lakin fiyatı düşündürücü çakma olma ihtimali varmıdır ? bu alete iyi gider :D
asobo2.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tleri-iyi-fiyata-dimarzio-x2n-209712290/detay bunu alıp kenara atsam mı acaba bir gün lazım olur belki lakin fiyatı düşündürücü çakma olma ihtimali varmıdır ? bu alete iyi gider :D71493 eklentisini görüntüle

2 sene gitar çalmadım geri döndüm ilk karşıma bu ilan çıktı bu dediğim süreçte 1 sene öncesi :D

İyi de manyetik orjinal DiMarzio bakılırsa. Modelin X2N olmama ihtimali var sadece :D

X2N de kendi içinde değişik modellere ayrılıyor dp 102bk - dp 102cr - dp 207d kafa karıştırıcı en iyisi hiç bulaşmayıp BC rich bondage discipline sadism masochism (BDSM) lerle idare etmek olucak :D
"broad dynamic sonically matched gerçek açılımı buymuş..

X2N de kendi içinde değişik modellere ayrılıyor dp 102bk - dp 102cr - dp 207d kafa karıştırıcı en iyisi hiç bulaşmayıp BC rich bondage discipline sadism masochism (BDSM) lerle idare etmek olucak :D
"broad dynamic sonically matched gerçek açılımı buymuş..
1 adet has deri kırbaç alırsan setup tamamdır :D

İyi de manyetik orjinal DiMarzio bakılırsa. Modelin X2N olmama ihtimali var sadece :D

"Bilemiyorum Altan." :)

Geri