Positive Grid Bias Fx Incelemesi

Herkese merhaba,
Positive Grid firmasının BIAS FX ampli plugininin Desktop versiyonunu satın aldım. Plugin şuana kadar denediğim amfi modellemeleri arasında ton ve arayüz açısından en tatmin eden oldu. Gerçekçi lambalı amfiye yakın tonlar aldım. Pluginin beni en çok etkileyen yanı dual amp özelliği olması. Bu sayede farklı amfi modellerini aynı anda kullanıp, ve her ikisine de farklı pedallar koyabiliyorsunuz. Bunun dışında pluginin kendi mixerinden iki amfinin panning ve volume ayarlarını da yapabiliyorsunuz. Referans olması adına plugini kullanarak bir video çektim. Logic Pro X ile kaydettim ancak BIAS FX dışında başka bir plugin kullanmadım. Plugin ve video hakkında yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler,
Bartu.

Çok başarılı bir amfi modelleme programı. Desktop versiyonu kullanıyorum ama canlı çalma işi olursa ipad mini + apogee + DI Box ile çalmayı planlıyorum. Amfi falan taşınmaz :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok başarılı bir amfi modelleme programı. Desktop versiyonu kullanıyorum ama canlı çalma işi olursa ipad mini + apogee + DI Box ile çalmayı planlıyorum. Amfi falan taşınmaz :)
Bende aynı şeyi düşünüyorum. Tek sıkıntı iPad için ayrı bir ses kartı almam gerekir. (sizdeki Apogee gibi) Ancak aynısını laptop ile de sahneye taşıyabilirim. :)

arkadaşlar bir şey soracağım.. bende bias amp ve bias fx alacağım.. Şimdi
bias fx var birde bias fx professionel var.
arada 100 dolar kadar fark var..
hangisini önerirsiniz? Ne gibi farklar var?

Bias FX'te amfi modellemeleri olduğu halde bias ampa neden gerek duyuyorsunuz? Bilmediğimden soruyorum.

Bias FX de stok halde ve sınırlı sayıda modifiye edilemez amfi modellemesi bulunuyor ( Preamp katı, lambalar, kabin, mikrofon, Power katı değişikliği yapamıyorsunuz) o değişikleri yapmanızı ve Custom amfiler üretmenizi Bias amp uygulaması sağlıyor.

Bu meleti tel için ayrı pc için ayrı tablet için ayrı mı satıyorlar? para verip tablete alsam, onu PC'ye aktarıp pc'mizde de kullanabiliyor muyuz kine? :)

Tablet versiyonu PC ye kuramıyorsunuz ama donanım ve sofware bilginiz yeterli ise tabletinizi PC deki DAW programınızla çalışacak şekilde ses kartınızla in-out - midi girişlerini kullanarak reamping yapabilir ya da external ünite haline getirebilirsiniz. ben o şekilde kayıtlar alıyorum.

Canlı performans için DI neden kullanacaksınız? hiç gerek yok. Zaten tabletteki balanslı AUDIO çıkışını mixera gönderiyorsunuz . Normalde bir amfideki balanssız line out ya da preamp çıkışını gönderiyor olsanız kullanırdınız.

Son düzenleme:
arkadaşlar selam. bias amp alacağım mac için..
şimdi bunu ipad ile kontrol edebiliyor muyuz?
kontrol edebilmek için ipad için ayrıca satın almak gerekiyor mu?

Merhabalar, bias o kadar çok övüyor ki her defasında ben nerde yanlış yapıyorum diye tekrar bias yüklüyorum. Mac ve PC versiyonları birbirlerinden farklı mı diye düşünmeye başladım. Mac de hiç kullanmadım ama pc de diğer bütün bu tarz programlara göre gecikmesi yavaş tepkileri ağır hiç stabil değil. Ben nerede hata yapıyorum anlamıyorum. Ne zaman demo yüklesem satın almaktan vazgeçiyorum.

Bias Fx in demosunu indirdim baya hoşuma gitti. Amplitube ve GR rezillikmiş onu anladım (en azından benim donanımım için)

Benim şöyle bir sorum var. Amp-Up anakartımın üstünde üzerinde midi girişi olmayan standart bir ses kartı diyebiliriz. Ben line-in den gitarı girip sorunsuz kullanıyorum fakat kayıt alamıyorum. sennheiser hd 518 kulaklığım var onla hem çalığımı duyup hemde kaydedebileceğim bir program bilen var mı?

Arkadaşlar iPad 2 ,bias fx programı ile gerçekten güzel tonlar elde ediyorum . ses kartı olarak presonus ya da bazen irig hd kullanıyorum. Programı garagebang içinden açıyorum , sorum ; iPad ile kayıt yaparken Garageband dışında içinden bias fx açabileceğim daha kaliteli kayıt yapabileceğim bir program öneriniz var mı? Teşekkürler.

Ben ajanje için kayıt yapmıyorum o durumda Sanırım garageband kullanırdım ama performas sırasında loop yapmak ya da çalışırken bir bölüm kaydedip üzerine çalmak için kullandıklarım şunlar,
- Loopy HD , ( loop yapmak için çok fonksionlu bir program)
- JamupPRO içindeki 8 track recorder ya da Phrase Sampler.

Son düzenleme:
Bir de şunu belirteyim garage band a kayıt yaparken AudioBus kullanmanız lazım.
yani 2 farklı seçeneğiniz oluyor; ya gitardaki kuru sesi garage band a kaydeder BiasFX i reamp olarak kullanırsınız. Ya da Direk BiasFX çıkışını garage band inputuna bağlayıp wet sesi kaydedersiniz.
Bahsettiğiniz performans farkı muhtemelen buradan kaynaklanıyor.

Benim yaptığım işlem sırası şu, garageband açıyorum , bir proje açıyorum , enstrüman seçenekleri gezerken interaudio var orayı tıklayıp tercihler var bias fx 'i tıklıyorum 5-10 saniye sonra bias fx açılıyor yaptığım bu. Artık projeme döndüğümde kanala gitar kaydına başlıyorum. Doğrudur değilmi hocam :)

Benim yaptığım işlem sırası şu, garageband açıyorum , bir proje açıyorum , enstrüman seçenekleri gezerken interaudio var orayı tıklayıp tercihler var bias fx 'i tıklıyorum 5-10 saniye sonra bias fx açılıyor yaptığım bu. Artık projeme döndüğümde kanala gitar kaydına başlıyorum. Doğrudur değilmi hocam :)
Tamam bu Reamping, Bir de BiasFX den çıkan sesi direk olarak Garageband e kaydetme seçeneğiniz var.

Geri