Vox Vt20 Kulaklıkla Kullanımı

'Müzik - Genel' forumunda sfiber tarafından 12 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba,
  1 kaç ay önce tekrardan elektro gitarla haşır neşir olmak için fender standart stratocaster ve vox vt 20 aldım.Ve hemen hergün birkaç saatimi kullanıma ayırdım ama dün birşey farkettim ve anlam veremedim.Sizin de bu konudaki düşüncelerinizi almak istiyorum.Aldığımdan beri amfiyi hep yalın kullandım.Dün birde kulaklıkla denemek istedim ve iphone 5 kulaklığını taktım.Ama beni şaşırtan şey şu oldu.Gitardan almak istediğim o temiz cırıl cırıl tonları kulaklıkla alabildiğimi farkettim.Ama aynı eq ayarlarında kulaklığı çıkarıp alamıyorum o temiz sesi.Bu amfinin bir hatası mıdır yoksa böylemi oluyor.Önceki amfimde kulaklık çıkışıyla hoparlör çıkışı aynı sesi veriyordu.
   
 2. Birçok amfi ve ya prossesörün modellemeleri aslında oldukça iyi ancak sistemi 5"- 8" -10" speaker dan duymaya ve birşeyler beklemeye çalışıldığından performans tatmin edici olamıyor.
  Ben denemedim ancak bahsettiğiniz amfi temelde modellemeli bir prossesör, line in performansı bahsettiğim gibi küçük hacimli kabinlerden ses almaya göre daha gerçekçi olacaktır.
   
  Son düzenleme: 12 Şubat 2016
 3. Bendede aynı durum sözkonusu olmuştu VT20'de.
   
 4. Bende Vt20 kullanıyorum aynı şey bendede oluyor
   
 5. ben de vt20+ kullanmaktayım bir süredir. fakat dediğiniz şeyi ben yaşamıyorum. hatta kulaklıkla performansından memnun değilim denilebilir. kulaklık taktığınızda power level katı aradan çıkıyor. acaba amplinin power katını düşük seviyede tutarak mı çalıyorsunuz? ben daha çok ampli katında sesleri yüksek tutuyorum. çıkış sesini düşürmek için onları kullanmıyorum.
   
 6. Biraz daha çamurlu bir ton geliyor çamurdan kastım negatif anlamda değil kırçıllı bir ton gibi ton rengi olarak söylüyorum.Bence tüm varyasyonları deneyin ben aleti unuttum gitti.Ama güzel amfi ben 340 liraya sıfır almıştım baya hayrını gördüm arkadaşım istemese satmayacaktım.
   
 7. Ya biraz komik olabilir ama ibanez ibz1g ye g2 nin kablosunu bagladigimda guzel ses aliyorum 12 " lerde boyle bir sorun varmı
   
 8. evet kulaklık taktığımda power level devre dışı kalıyor. Ben ses ayarını şöyle yapıyorum.Gain 3.5 konumunda volume de 6 gibi,sesi power levelle arttrıp azaltıyorum.@flyravenfly ın dediği gibi hangi ses ayarına getirirsem getirim o single coilden almam gereken köşeli sesleri alamıyorum hep bir çamurlanma oluyor.Ama kulaklıkdaysa o istediğim vintage strat tonlarını alıyorum çok güzel bir şekilde.
   

Bu Sayfayı Paylaş