Kayıtta En Iyi Duyulan Elk. Akustik Gitar Tavsiyesi Acil :/

#1
Merhaba dostlar. Yıllardır wolf'un fiber tekneli gitarıyla kayıt almaya çalışıyorum ama artık iyi bir gitar almam gerek. Patlama cızlama yapmayacak, kayıtlarda mükemmel duyulacak, 1500'e kadar çıkabilirim ama 3bine kadar yoruma açığım. Tel önerisi de yaparsanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler
 
#2
Kayıtta en iyi duyulan E. Akustik biraz iddialı olmuş. Bu işler her zaman ne kadar ekmek o kadar köfte veya fiyat/performans. Kullandığınız kayıt ekipmanlarını göz ardı edip şu elektro akustiği alın canavar kayıtlar yaparsınız gibi bir yorum yapmaz burada kimse. Çok subjektif bir konu "en iyi duyulan" gibi bir başlık bu tarz işlerde akıllara zarar valla :)
Miktofonlamıyorsanız gitarı yalnızca gitarın preampını kullanıyorsanız zaten çok iyi bir sonuç alamayacaksınız hiç bir zaman. Araya fishman aura spectrum di gibi bir preamp takviyesi iyi bir elektro akustikle mikrofonsuz kayıt alınacaksa daha iyi sonuçlar verecektir. Ama dediğim gibi sahibinden'e girin elektro akustiklere bakın bütçeniz dahilinde, internette yorumları okuyun beğendiğiniz gitar Hakkı'nda vs... Ama öyle armut piş ağzıma düş en iyi tonun sırrını verin bana.. Yok :)
 
#3
Onun için en az bir o kadar iyi ses kartı ve mikrofon gerek. Üstte söylenildiği gibi elektro-akustik moduyla iyi ton alamazsınız. Çok yapay ve çiğ duyulur, çatlama patlamalarda genel olarak ses kartınızla ilgili.
 
#5
Onun için en az bir o kadar iyi ses kartı ve mikrofon gerek. Üstte söylenildiği gibi elektro-akustik moduyla iyi ton alamazsınız. Çok yapay ve çiğ duyulur, çatlama patlamalarda genel olarak ses kartınızla ilgili.
"temiz doğal" kayıt için bu çok iyi bir yöntem. Ancak başlığı bu yöntem pahalı geldiği için açtıysanız elektro-akustiklerde "iyi duyulma" işi doğrudan gitarın elektronik teçhizatı ile ilgilidir. 200-300 liralık eşik altı sisteme sahip 2000 liralık bir gitardansa; 1000 liralık eşik altı sisteme sahip 1200-1300 liralık bir gitarın kayıtta iyi duyulma ihtimali daha yüksektir.
 
#6
Bir süredir Taylor ın 114CE modelini kullanıyorum. Şuanki fiyatı 3500-4000 tl arası sanırım ama indirimlerle 2000-3000 arasına bulunabiliyor. Gerek stüdyoda mikrofonlayarak gerek jak ile bağlayıp direk kayıt alarak gayet güzel tonlar veriyor. Önerebileceğim bir gitardır. Fiyat biraz daha düşsün derseniz yine arkadaşımın kullandığı Epiphone EJ200 elektro akustik ve FT350 serisini öneririm.
 

Üst