Prosesör Hakkında

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda buchosss tarafından 14 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar , yakın zamanda prosesör almayı düşünüyorum. Elimde şuan bir amfi yok, sadece prosesörle idare edicem, amacım evde bilgisayarla kayıt almak ve kulaklıkla beraber çalmak ( Kaliteli olduğuna inandığım bir kulaklığım var. ) ve ileride prosesörümün yanına kaliteli bir wah pedalı eklemek . 1000 TL bütçem var hangi prosesörleri önerirsiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

2. ikinci el bir pod hd500 yada pod hd500x (biraz daha bütçe ekleyerek) gayet iyi gider hem bu iki aletten hangisini alırsanız alın ileride alacağınız wah pedalına da ihtiyacınız kalmaz :)

ege621 bunu beğendi.
  3. @calistopace in dediği çok doğru 1000 TL civarında bir prosesör alırsanız wah a ve volume pedal a, hatta expression pedal a bile ihtiyacınız kalmaz. Boss GT-8 ya da GT-10 a da bakabilirsiniz ikinci el.

4. Amacınız evde gitar çalmak ise neden ses kartı düşünmüyorsunuz ? Yıllarca pod ve türevlerini kullanmış biri olarak söylüyorum; illa prosesör alacağım diyorsanız ve bütçeniz yeterli ise Axe Fx alın. Ha yok diyorsanız bence Bias Fx, 1000 lira civarındaki prosesörleri döver. Alın 300-400'e bir ses kartı rahatınıza bakın. Hatta ikinci eli daha da düşer.

Single_FACTOR bunu beğendi.
  5. Prosesörün taşınma kolaylığı olduğu içinde biraz onu tercih ediyorum . Birde sanırım 1000 TL civarındaki baktığım bir kaç prosesörün ses kartı özelliği vardı .

6. Direkt yüz yüze satın alamıyacağım sürece 2. el elektronik ekipmanı pek düşünmüyorum, bulunduğum şehirde de böyle ekipmanlar satan ve ilgilenen çok fazla insan yok. Ondan sıfır ve 1000 TL civarında hangi prosesörü önerirsiniz .

7. Boss Me-80 satıyorum ilgilenirsen mesj atabilirsin.:)

8. aslında pod hd500 ve pod hd500x i daha fazla övüyorlar internette falan ancak sıfır olsun istediniz bende bunu önerdim güzel bir prosesör lambalı olması da biraz ton farkı katar diğer prosesörlere göre ayrıca internetten ton indirip doğrudan istediğiniz şarkının sesini alabiliyorsunuz ve bilgisayara bağladığınız zaman ses kartı işi de görüyor (normal bir ses kartı kadar kaliteli olmasa da ev kayıtlarında iş görür) fiyatı da sizin aradığınız düzeyde.

9. Zoom G7.1ut a baktım , mydukkanda 1400 tl , müzik yolda 800 tl . Böyle bir şey olabilir mi ? Bu kadar fiyat farkı . Yoksa farklı bir modeli falan mı var bu prosessörün , pek anlıyamadım da

10. Kulaklıkla kullanacaksanız ve kayıt alacaksanız prossesöre hiç girmeyin. Bias FX bilgisayara ya da mobile kurun. irig HD bağlantısı ile ses kartına da ihtiyaç yok. prossesör presetleri, anlayamadığınız parametreler kalitesiz çevrimciler ile uğraşmayın.

11. Sadece tek programla , ses kartsız güzel tonlar elde edebilirmiyim ki ? yada prosesörün tam olarak amacı ne ?

12. hocam amacını bilmediğiniz bir alete 1000lira vermeyi göze alıyor musunuz cidden ? prosesörler genel olarak analog pedal setuplarının kalabalılığının ve karmaşıklığının önüne geçmek için kullanılan pratik çoklu efekt modelleyici aletlerdir. Ses kartları veya i rig gibi aparatlar ise bilgisayar üzerinden sanki amfi kabin ve bütün pedallar varmış gibi gitar çalmaya yarayan programlları kullanabilmek için tercih edilir (gitar açısından söylüyorum bunu sadece tabi yoksa çok daha geniş kullanım alanları var) şimdi sizin karar vermeniz gereken hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemek. bence bu konuda daha önce yazılmış başlıklara biraz göz gezdirin çok daha güzel açıklamalarla karşılaşacaksınız.

13. Ortalama bir Prossesörden fazlası aslında. Ben sahnede de İpad ile Bias FX kullanıyorum. Bu zamana kadar kullandığım birçok ekipmandan daha iyi sound alıyorum. ve ayrıca kulaklık çıkışları başarılı prossesör bence piyasada yok.

Son düzenleme: 20 Mart 2016
  14. Zaten internet üstünden araştırıp get ile veya referans sistemiyle, olmadı gönüllü deneyiciler ile alacaksın. Kimsenin oturduğu şehirde yan sokakta 2. el satan bir dükkanı veya çevresi yok. Ben İstanbul'da olmama rağmen son 3 alışverişimi İstanbul dışından yaptım, param da cebimde kaldı.

Dolar fırlamışken sıfır cihaz almak büyük hata. Param çok dersen bilmem. Bunun harici üstte bahsettiğiniz Zoom g7tut'un sıfırı 800 TL civarıdır. Pahalı satanlar kar gütme amacında olan kişiler.

15. Söyledikleriniz gayet mantıklı , guitar rig gibi programlar kullanmıştım zamanında fakat ses kartım olmadığından çok güzel performans alamamıştım , bu programları kullanırken ses kartının önemi yok mu acaba ? varsa önerebileceğiniz bir ses kartı var mı ?

16. Amacını bilmediğimi söylemedim , sadece yorumları değerli bir arkadaşımın prosesör hakkındaki düşüncelerini almak istedim , prosesörler hakkında bilgim var sadece ileri düzey prosesör deneme fırsatım olmadı ve çevremde bu aletleri deneyebileceğim ne bir mağaza ne bir kullanıcı var . Diğer başlıklara fazlasıyla göz attım fakat hiç denemeden alacağım bir ürün olduğu için ince eleyıp sık dokumak istiyorum bu sebepten ötürü herkesin düşüncesini almak istiyorum .

17. İpad ile kullanıyorum. i rig ses kartı değil. sadece gitar girisimi balanslı bir hale getiriyor. Ses çıkışı tabletin üstündeki bildiğin Kulaklık çıkışı. Eper PC de kullanacaksanız sıradan bir ses kartı işinizi görecektir fazlasına ihtiyacınız yok .

Bu Sayfayı Paylaş