Zeplin(istanbul)rock,alternatif

zeplin'i www.myspace.com/zeplinleriz dinleyebilirsiniz.

www.herkesdinlesin.com/zeplin

Zeplin, B.Saim Derdiyok (vokal-gitar) ve Melis Kobal (davul) tarafindan 2001 yilinda Istanbul'da kuruldu.Alternatif müzik yapan Zeplin'in 2005 yilinin Haziran ayinda çikan 3 sarkilik ilk demosu Yasak Aşklar Pranoyası.Grup şu ana kadar bir çok müzisyen değişikliğine gitmiştir. Seyrek konserlerle ve demo dağıtım yoluyla müziklerini geniş kitlelere ulaştıran Zeplin, büyük zorluklara rağmen beste grubu olarak anılmayı başarmıştır.2007 senesine kadar bazı aksilikler sonucu demo yapmayan Zeplin, Aralık ayında stüdyoya girmiş, Konuşulmayan Sözcükler adlı demosunu kaydederek internete vermiş ve kısa zamanda şarkı beklediği ilgiyi görmüştür.bu demo'yu zeplin'in kurucusu ve vokali B. Saim Derdiyok Balıkesirde bulunduğu için balıkesir'de kaydetmeye karar verdi. Konusulmayan Sözcükler söz ve müzikler ve vokal B. Saim Derdiyok, solo ve ritim gitarlar Çagdas Altinci ve Burhan Taracar, davullar Tunca Tezcan' a aittir. Mix Ve Mastering Flat Production Services'dan ENDER BALCI tarafindan yapilmistir.bu şarkıyı ve eski demolarından da bir şarkıyı Rock'n Dark Express Üniversiteliler Rock Müzik Yarismasi'na gönderen zeplin İzmir bölge finalisti olarak 3 mart 2007 de finalist olarak yarışmaya hak kazanmıştır. Daha sonra Kral Tv'de yayınlanan Umut Kuzey'in sunduğu alternatif sahne'de yer alan Zeplin,2006 mart-nisan sayısında Rock Station dergisi demostrasyon bölümünde,mart 2007'de Cosmo girl dergisi myspace çılgınlığı haberi bölümünde, 2007 mart ayındaysa Aktüel dergisinin röportaj konuğu olmuştur.zeplin aynı zamanda kendine keyifli ve ilginç logolar ve demo kapakları hazırlatmaktadır.bu işi üstlenen ise grubun sağ kolu Meltem İpek'tir.zeplin şu anda bahar şenlikleri ve konserler için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmektedir.

severim ben bu grubu:) çok iyi bir soundunuz var Saim başarılar dilerim... Önümüzdeki ay dergimizde de yer alacak bir grup bu... Kocaman olup "wayyy..." deditecek güzel grup...

Nihayet Çivisi -EXIT- Dergisinden Tuğçe:)

uykusuz_dodo demiş ki:
severim ben bu grubu:) çok iyi bir soundunuz var Saim başarılar dilerim... Önümüzdeki ay dergimizde de yer alacak bir grup bu... Kocaman olup "wayyy..." deditecek güzel grup...

Nihayet Çivisi -EXIT- Dergisinden Tuğçe:)

sağol tuğçecim.ne güzel sözler söylemişsin...."wayyy" dedirtmek her grubun hayali ama bunu sizin harıl harıl çalışıp başarıya ulaştıracağınız exıt dergisinde yapmak daha da hoş olacaktır eminim....

Zeplinleriz.

Saim'in ses ve dger grup elemanlarinin gucleri ile ortaya cikan muhtesem bir blues grubu. Konusulmayan sozcukler dinletilmesi ve dinlenilmesi muhtesem sarkidir.

Geri