Child in Mould (hard-rock)-Denizli

Child in Mould Denizli de 2006 yazında kurulmuş tarzı hard rock olan bir gruptur.

childinmouldamblemgo3.jpg

bizi daha yakından tanıyabilmek için :

buraya tıklayın

Grubu çok beğendim. Özellikle gitarist çok başarılı. Grup elemanları da tek tek gayet iyiler. Vokalin ses rengi de şarkılarla uyum içinde yalnız biraz hareketlenip front man olarak sahneye hakim olursa sizi kimse tutamaz.

Denizli'ye selam

• Konu Sahibi Konu Sahibi
midnight_poet demiş ki:
Grubu çok beğendim. Özellikle gitarist çok başarılı. Grup elemanları da tek tek gayet iyiler. Vokalin ses rengi de şarkılarla uyum içinde yalnız biraz hareketlenip front man olarak sahneye hakim olursa sizi kimse tutamaz.

Denizli'ye selam

sağol. mesela ne gibi bir hakimiyet. ben her türlü öneriye açığım. en fazla sıkıntı çektiğim hususta bu ;)

Hakimiyetten kastım seyirciyle iletişimde bulunma, onları gaza getirme, gülümsetme, kafa sallatma, ayağa kaldırma, özetle mekandan memnun ayrılmalarında pay sahibi olmadır.

Kendinden emin, fazla kafaya takman bir profil sergilemelisin. Daha ritmik, daha ego sahibi davranmalısın.

İşin zor kısmı bu her zaman sökmez. Karşındaki kitleye göre şerbet vermek gerekebilir. Bu tavırlar bir grup seyirciye itici de gelebilir. O nedenle kıvrak olmalısın. Seyricinin ruh halini (sadece dinlemeye mi gelmiş, gruplar halinde mi gelmişler, coşmaya mıı gelmişler, senin arkadaş grubun var mı içlerinde, mekan boş mu dolu mu) gözlemleyip ona göre tavırlarını ayarlamalısın.

Oturarak izleyen bir kitleye kafa sallatmaya çalışırsan olmaz mesela. Ya da öyle bir kitle vardır ki ilk şarkıda hoplayıp zıplamaya başlar o zaman onlarla birlikte sen de hareketlenmelisin. Boşa yakın bir mekanda Born to be wild gibi bir şarkı söylememeli, o akşaı mümkünse daha soft parçalarla geçiştirmekte fayda var. 4-5 kişiyi ağzınla kuş tutsan coşturamazsın.

Ama ne olursa olsun sana özgü el kol vs hareketlerin olmalı. Hatta bir duruşun bile olmalı. Bunlrı grup arkadaşlarınla birlikte kararlaştırabilirsin. Kendi kendine karar verme zira komik duruma düşme ihtimali her zaman var.

Herhangi bir aksilikte işi espriye vurabilmelisin. Şarkı aralarında(her şarkıda değil) çok kısa sohbetler, yarı laf atmalar gibi seyirciyle interaktif bir tutum içine girebilirsin. Sadece teşekkürler demek yetmez.

İşte bunların bütününü gerçekleştirebildiğin gün sahnede hakimiyeti de kurarsın.

Çünkü seyirci aslında nankördür. Hele bir de para verdiyse daha da feci.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
midnight_poet demiş ki:
Hakimiyetten kastım seyirciyle iletişimde bulunma, onları gaza getirme, gülümsetme, kafa sallatma, ayağa kaldırma, özetle mekandan memnun ayrılmalarında pay sahibi olmadır.

Kendinden emin, fazla kafaya takman bir profil sergilemelisin. Daha ritmik, daha ego sahibi davranmalısın.

İşin zor kısmı bu her zaman sökmez. Karşındaki kitleye göre şerbet vermek gerekebilir. Bu tavırlar bir grup seyirciye itici de gelebilir. O nedenle kıvrak olmalısın. Seyricinin ruh halini (sadece dinlemeye mi gelmiş, gruplar halinde mi gelmişler, coşmaya mıı gelmişler, senin arkadaş grubun var mı içlerinde, mekan boş mu dolu mu) gözlemleyip ona göre tavırlarını ayarlamalısın.

Oturarak izleyen bir kitleye kafa sallatmaya çalışırsan olmaz mesela. Ya da öyle bir kitle vardır ki ilk şarkıda hoplayıp zıplamaya başlar o zaman onlarla birlikte sen de hareketlenmelisin. Boşa yakın bir mekanda Born to be wild gibi bir şarkı söylememeli, o akşaı mümkünse daha soft parçalarla geçiştirmekte fayda var. 4-5 kişiyi ağzınla kuş tutsan coşturamazsın.

Ama ne olursa olsun sana özgü el kol vs hareketlerin olmalı. Hatta bir duruşun bile olmalı. Bunlrı grup arkadaşlarınla birlikte kararlaştırabilirsin. Kendi kendine karar verme zira komik duruma düşme ihtimali her zaman var.

Herhangi bir aksilikte işi espriye vurabilmelisin. Şarkı aralarında(her şarkıda değil) çok kısa sohbetler, yarı laf atmalar gibi seyirciyle interaktif bir tutum içine girebilirsin. Sadece teşekkürler demek yetmez.

İşte bunların bütününü gerçekleştirebildiğin gün sahnede hakimiyeti de kurarsın.

Çünkü seyirci aslında nankördür. Hele bir de para verdiyse daha da feci.

haha süper tespit. emin ol dikkate alacağım :)

24 25 şubatta pau rock fest de sahne alacağız.
Gençlerin düzenlediği festival tüm halka açık ve ücretsiz.

Festivalde yer alacak gruplar ise şöyle:

ŞEHİR DIŞI:

Makine( İzmir)

Repertuar Köpekleri (İzmir)

Asilbent (İstanbul)

YEREL GRUPLAR:

Child in Mould

Jacobien

Dipnot

Exor

Prefabrik

LSD System

ShakesBeer

Pamukkale Üniversitesi Rock Kulübü 100 aktif üyesiyle konser alanında bulunacak.

Konser, Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Kampusü Yeni Mühendislik Binası Otoparkı'nda gerçekleşecek.

dikkat

bu çocuklar uğrşmış, gerçekten didinmişler. hiç şarkıyı açıp dinlediniz mi ?
birilerinin bu sektör de tutunabilmesi 200 300 sayfa forum u olması o kişilerin illaha T.A.K gibi ya da bol bol elektronik hazır kalıplarla mı iş yapmasını gerektiriyor. illaha 20000 dolarlık ekipmanlar la mı yapılır rock ? rock nedir? ey türkrock dinleyicileri? hani amatör ruh nerede kalmış ?

ben başka bir şey beklerdim bu foruma sadece grup elemanları dışında bir kişi yazmış-sağolsun-. ama ya diğerleri. ya siz? illaha birilerinin birtaraflarını mı yalatacaksınız bu çocuklara.

önce emeğe saygı.
sonra rock a saygı.

öncelikle şarkıları dinlediğimi arka planı sevdiğimi söylemek istiyorum..
yapılan işlere emeğe her zaman saygı duymak gerekir doğru..2oo sayfa forum sayfası için de bir şeyler yapılmıştır ama,bunu da söylemeden geçemeyeceğim..tarzları farklı olan grupları aynı kefede değerlendirmemek gerekir..biraz da modla alakalıdır hani..denizliye geldiğimde canlı olarak da dinlemek isterim sizleri arkadaşlar..yolunuz açık,aydınlık olsun..

izmirden sevgilerle..

Geri