Freeware Müzik Yazılımları (korsana Hayir!)

selam arkadaşlar! ben arkadaslarımla bilgisayar ortaminda müzik yada beste yapmaya calısan biriyim. gitar pro ve fruity loops 3 full kullanıyorum. fakat memnun degilim. cunku gitar pronun sesleri igrenc. fruity loops da distortion ve overdriven gibi gitar sesleri yok. fakat synthiziser harika. benim için daha profesyonel bir program onerebilirmisiniz. ayrica cubase isimli programı kullanan ya da hakkında geniş bilgiye sahip olan varsa bana detaylı bir şekilde yazabilirmi. yani gitar efektlerini pratik bir sekilde yazabilirmiyim. bestelrimizi studio ortamında yapılmıs gercek sounda donusturebilirmiyiz. ya da gitar pro gibi kolay ama gercek ve daha detaylı sound veren bir program var mıdır ki acep?
simdiden cok tesekkurler. bye...

Merhabalar. Ben şöyle bir program arıyorum: Standart bir ses kartının line-in girişine analog bir enstuman sesi (örn. snare) gireceğim ve program, bu enstrumanın ritmi ve şiddetini baz alarak gösterdiğim sample dosyasını çalacak. Yani kısacası örneğin snare sesini elimdeki sample ile değiştireceğim. Böyle bir software bilen varsa yazsın lütfen.

ARKADAŞLAR YAZAN OLMUŞ AMA DİSTORTION ÖZELLİÐİ İYİ OLAN BİR PROG. ÖNERİRSENİZ SEWİNİRİM, MUTLU OLURUM, UÇARIM NE DİYİM DAHA BİLMEM Kİ HELP MEEE!!! :p

Music Studio Producer v1.20b4

ASIO4ALL - Universal ASIO Driver For WDM Audio

http://www.asio4all.com/

Ses kartınızın ne olursa olsun ASIO driver yükleyebilirsiniz.iyi bir sistemle 2ms-1ms latency ile çalışabilirsiniz.sblive,audigy,realtek,onboard,notebook ses kartları ile sorunsuz çalışıyor.

Music Studio Producer v1.20b4
Free MIDI sequenecer, DAW which can host VST(i)

http://frieve.com/english/

Yeni başlayan veya amatör arkadaşlar için audio-midi sequencer.Vst efekt ve Vsti enstrümanları içinde kullanabileceğiniz başarılı bir program.Program içinde basit synth ve efektler var.Asio desteği ile de kullanılabiliyor.

Re: Music Studio Producer v1.20b4

hal9000 demiş ki:
ASIO4ALL - Universal ASIO Driver For WDM Audio

http://www.asio4all.com/

Ses kartınızın ne olursa olsun ASIO driver yükleyebilirsiniz.iyi bir sistemle 2ms-1ms latency ile çalışabilirsiniz.sblive,audigy,realtek,onboard,notebook ses kartları ile sorunsuz çalışıyor.

Merhaba,

Benim ses kartım M-Audio FW410. Asio driver' ları var. 2ms-1ms latency ibaresi dikkatimi çekti. Çünkü, M-Audio FW410' daki gecikme Cubase' de 5.43 ms, Sonar 4' te ise 2.9 ms.

Asio driver' ı zaten olan ses kartları için bu program kullanılabilir mi?

Selam piyanist,asio4all forumunda çalışan sistemleri yazıyor kullananlar.
http://mtippach.proboards40.com/index.cgi?board=working
Birkaç tane M-audio var ama senin firewire için bişey diyemiyeceğim.En iyisi foruma mesaj atabilrsin ya da deneme yanılma yapman gerekecek programı yükleyerek.Tabi 2ms latency alman için asio4all gerekli ayarlarını yapman lazım.Benim ayarlar şöyle:

ilk önce advanced butonuna basın,

Asio buffer size:64 (seste bozukluk olursa 128,çok yüklenirseniz 256...)
Latency Compensation In:0 , Out:0
Use hardware buffer :eek:ff
Kernel buffers:2
Always Resample 41khz to 48khz:eek:ff
Force WDM driver to 16bit:eek:ff

Bu ayarlar işlemci hızına bağlı olarak sisteminizde ses kalitesi ve gecikme farklılığı yaratabilir.

hal9000 demiş ki:
Selam piyanist,asio4all forumunda çalışan sistemleri yazıyor kullananlar.
http://mtippach.proboards40.com/index.cgi?board=working
Birkaç tane M-audio var ama senin firewire için bişey diyemiyeceğim.En iyisi foruma mesaj atabilrsin ya da deneme yanılma yapman gerekecek programı yükleyerek.Tabi 2ms latency alman için asio4all gerekli ayarlarını yapman lazım.Benim ayarlar şöyle:

Önce, mesajıma ayrıntılı bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Dün, dediğiniz gibi deneme yanılma metotunu kullandım. Nedense Sonar 4 ve Cubase SX 3.0 kilitlendi.

Şimdi, verdiğiniz ayarları deneyeceğim. Ayarlarınıza bakınca, benim bazı parametreleri çok dengesiz girdiğimi gördüm.

Ayrıca, adresini verdiğiniz siteye demin uğradım. Orada ki mesajları da incelemek faydalı olacak gibi.

İlginiz için tekrar teşekkürler.

Amplitube UNO

Amplitube bedava versiyonu UNO'yu NAMM'de tanıtmış ve sitesinden download edebiliryorsunuz.Sadece tam versiyondaki Crunch Model'i kullanabiliyorsunuz.Basit ve pratik bir ampli programına ihtiyaç duyuyorsanız güzel bir program. www.amplitube.com

Daha fazlasını istiyorsanız www.simulanalog.org sitesindeki Guitar Suite pluginlerini tavsiye ediyorum.kullanmak için VST host programına ihtiyacınız olacak.Okuduğum reviewlardan ampli seslerinin gerçekten orjinallerine yakın olduğunundan bahsediyorlar.

Merhaba Selim Aysan ve diğer arkadaşlar,

ben sık olmamakla birlikte cake walk kullanıyorum (ne yazıkki korsan) ve ben de karsana karşı olan biri olarak bu yazılıma alternatif free ware yazılım aramıştım ama zaman sorunum olduğu için de bir sürü programı deneyemediğim için hala bu programı kullanmaktayım. Bana bir alternatif free ware önerebilirmiziniz ve bu önerdiğiniz bu programın cake walk'a göre eksilerini söyleyebilirmisiniz?

Teşekkürler.

dostluk

saygı deger arkadaşım çokgüzel şeyler yazmışın linkler vermişin ellerine saglık.benim birde bir müzisyenim piyanistim yıllarca kendi bestelerimi yapabilecegim bir sütüdyo kayıt programı aradım maddi imkansızlıklarda oldu bir şey elde edemedim.cakewalk sonar 3.0 nasıl bir program veya senin bana önerecegin programlar varmı hom sütüdio için şimdiden teşekkür ederim.iyigünler.

Selam. Topic çok güzel yazan herkese teşekkür ederim.
Bir kaç sorum olacak.

ACID Cubase ProTools gibi programlarla aynı kategoride midir? Alınacaksa hangisi alınmalıdır. Legal yazılım alacaksak iyi karar vermek gerekiyor değil mi=)

FL 5 nasıl bir programdır? Amacı nedir?

Reason nedir nasıl kullanılır.

Tabii ki bu programların kullanımlarını anlatmak sayfalar alır. Merak ettiğim bilgi ne amacıyla kullanmalıyız, nereden başlamalıyız.

Teşekkürler

selamlar
kullanması kolay bir klavye synthesizer programı arıyorum. bilgisayarın klavyesini kullanarak çalabilmek istiyorum. bulmama yardımcı olursanız sevinirim. fakat "vst plugin" olarak varsa bu tip programlar sadece, vst plugin leri koyup çalıştırabileceğim bir programda önerirseniz sevinirim.

araştırdım fakat vst plugin lerin nasıl çalıştırıldığını öğrenemedim. bedava keyboard synthesizer programıda buldum aslında fakat vst plugin i şeklinde olduğu için çalıştıramıyorum. bu vst pluginleri çalıştırmaya yarıyan bir programmı var? varsa önerirseniz sevinirim.

lal demiş ki:
selamlar
kullanması kolay bir klavye synthesizer programı arıyorum. bilgisayarın klavyesini kullanarak çalabilmek istiyorum. bulmama yardımcı olursanız sevinirim. fakat "vst plugin" olarak varsa bu tip programlar sadece, vst plugin leri koyup çalıştırabileceğim bir programda önerirseniz sevinirim.
http://www.granucon.com/vmk.html buradan klavyeyi indir ve şu adrese bir bakıver, orada herşey anlatılıyor :

http://www.m ziktek.com/turkce_site/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4201&highlight=midi+yoke

:arrow: u eklemeyi unutma

5 sayfayı da okudum, çok yararlı bilgiler paylaşılmış

benim dikkatimi de SOUND FORCE programını kimsenin ağzına almaması :) ya iki ayrı kanal kayıt nasıl üstüste, uğraşmadan mixlenir..ve bu programla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek istiyorum. forumda rastlayamadım ama varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim...

Re: 5 sayfayı da okudum, çok yararlı bilgiler paylaşılmış

mikman demiş ki:
benim dikkatimi de SOUND FORCE programını kimsenin ağzına almaması :) ya iki ayrı kanal kayıt nasıl üstüste, uğraşmadan mixlenir..ve bu programla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek istiyorum. forumda rastlayamadım ama varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim...

Nasıl mikslenir derken, tüm kanalları mp3 halinde export etmekten mi bahsediyorsun ?

Eğer öyleyse menülerden birinde Export to mp3/wav gibi birşey olması lazım onu dene. Olmazsa ctrl+a yap öyle export et.

Bir kere kullanıp silmiştim SF'yi , o yüzden pek yardımcı olamadım. Kolay gelsin.

Re: 5 sayfayı da okudum, çok yararlı bilgiler paylaşılmış

polski90 demiş ki:
mikman demiş ki:

Nasıl mikslenir derken, tüm kanalları mp3 halinde export etmekten mi bahsediyorsun ?

Eğer öyleyse menülerden birinde Export to mp3/wav gibi birşey olması lazım onu dene. Olmazsa ctrl+a yap öyle export et.

Bir kere kullanıp silmiştim SF'yi , o yüzden pek yardımcı olamadım. Kolay gelsin.

hayır öyle demek istemedim; örneğin ritm gitar ve solo gitarın birlikte, aynı anda çalması...tabi ikisini de ayrı ayrı önceden kayıt edicem ve sonrası...?? sormak istediğim buydu tam anlamıyla :)

Geri