Laney Lc Ve Vc Serisi

Arkadaşlar şu an için laney lc30 112 amfiyi senkoptan almak üzereyim.Yaldız çok iyi olmayan ingilizcem le yurtdışındaki forumlardan okuduğumun dışında hiçbir bilgi yok.Türkiyede lc serisi amfileri kullanan bilen gören var mı?
Tek bildiğim clean lerinin iyi olduğu , her ses düzeyinde iyi verim alınabileceği ve ünlü birkaç gitariste bu seri ile laneyin sponsor olduğu.
Gerçekten kafamda soru işaretleri var çokça...Amfiyi eve geldiğinde bir süprizle karşılaşma korkusu da var tabi sonuçta 1400 ytl para veriyoruz.

Bu arada birde LC serisi amfilere kafam takıldı bunların distortionu daha sert deniyor (yani VC serisinden yoksa death falan yapılmazmış) fiyatı da şu an senkopta 1750 yetele...Mu amfi hakkında da bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

aynı amfiyi ders aldığım dükkanda gördüm ve arkadaş çaldı..Harika bir amfi..Mükemmel tonları var .FUll Lambalı,Drive Tonuda harika clean de.:Kesinlikle alınacak bir amfi .Eğer oakdar para varsa kesin al derim sordum 950€ dedi orda daha ucuz Olabilir..Süper amfidir Tavsiyedir vesselam :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
saol...senkopta 650£ sanırım.yalnız bu amfinin yanına birde distortion pedalı gerekecek çünkü trash falan yapılmaz deniyor genelde ...neyse mühim olan lambalı olması ve clean nin iyi olması bunlar olunca iyi bir distortion pedalıyla da sıcan yonlar alınır herhalde

Amfi gerçekten iyidi ben bile hayran kaldım,okadar para olsa zaten hemen alırım,Vs30r ile idare ediyoruz evde :) ama oda küçümsenecek bir amfi değil :)

VC serisi class A LC serisi class AB bu gibi bir farkları var ilk olarak

VC serisi daha vintage bir amfi resmen VOX AC 30 un kopyası görüntüde ve özelliklere bakarsak, ama farklı bir amfi orası kesin :p LC serisi daha modern bir amfi tonal olarak birde ikisinin ses çıktısını karşılaştırmak gerekirse VC 30 LC 30 u çok pis döver neden çünkü class a :twisted:

Birde LC serisi gereksiz pahalı VC ninde 2*12 konfigrasyonu cok pahalı alınacaksa VC 30 2x12 yada lc 50 almak isterdim (el84 yerine el 34 yada 5881) ama işte uçuk fiyatlar :twisted: Burda fiyat olarak en makul olan VC 30 1x12 oluyor 770 eurocuk peşinde inerler ama %10 dan fazlasını beklemeyin derim ama daha da inerlerse ne ala 8) birde bunu yanına THD hot plate alman gerek :!: Neden diye sorarsan power amp distortion istiyorsan sesi açman gerek tabi class a bir amfide sesi köklersen komşular hep bir ağızdan"yaaaannngıııınnn vaaaaarrrrrr" diye güvenlik kuvvetlerine haber yetirştirir haberin olsun THD hot plate alırsan amfiden sesi açıp hot plate den kısarsın böylece makul bir seviyede amfiden power amp distortion alabilirsin ama ses yine fazla olur köklersen :!: Birde hoparlörün drive ı var o konuya girmeyelim :twisted: yani bir garaj almak lazım ilk önce yerin 7 kat altında yoksa lambalı amfisi olan a rahat yok :LOL:

Ama kısaca amfi birde hot plate ile mutlu olunur.

edit: şimdi aklıma geldi LC 30 da class A :twisted: bir düzeltme :oops: aklım LC50 ye gitmiş pardon.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
A class olması ne farkeder ki?vc serisinin üstünde yer alan ve çoğu profesyönelin kullandığı gh50l , gh100l ve tt100h modelleri A/B serisi şimdi daha mı kötüler yani fiyatlarıda ingiltere de 1500 2000 dolar arası...Yanlış mı söylüyorum?

Class AB daha kötüdür diye birşey yok sadece class A farklı bir tat verir zevk meselesi. Mesela Fender Twin Reverb de class A değil ama bence dünyanın en güzel tonlu amfisi. Deneyip bakmak lazım.

Hadi_Len demiş ki:
A class olması ne farkeder ki?vc serisinin üstünde yer alan ve çoğu profesyönelin kullandığı gh50l , gh100l ve tt100h modelleri A/B serisi şimdi daha mı kötüler yani fiyatlarıda ingiltere de 1500 2000 dolar arası...Yanlış mı söylüyorum?

Hangi İngiltereymiş orası ? Laney İngiliz orjinli bir firma ve dediğin fiyatlarada satılmıyor laney amfiler çok çok makul fiyatlar biraz araştırma yap !
Class A ile A/B nin ne olduğunu öğrenmek istiyorsan biraz daha araştırma yapabilirsin böylece yaptığın tarza en uygun olanını seçersin.

manyetik_porecesi demiş ki:
Class AB daha kötüdür diye birşey yok sadece class A farklı bir tat verir zevk meselesi. Mesela Fender Twin Reverb de class A değil ama bence dünyanın en güzel tonlu amfisi. Deneyip bakmak lazım.

Ordan burdan okuduklarimi yazayim;

Class A, bir cok acidan Class A/B'den ustundur, daha dogaldir, armonikler acisindan daha iyidir, ve daha iyi gain saglar. ancak dizayni geregi output'u ve verimi dusuktur ve 30w ve ustu icin pek kullanisli bir amfi tipi degildir. Bir kere inputa gelen sinyalle tamamen alakasiz olarak acayip isinir, yani amfiyi acip bekleseniz bile soba islevi gorur. Saniyorum Class A amfilerin lambalari surekli tam performansla calisiyor, bu sebepten omur acisindan da dezavantajli. Ama PA kullanmaya gerek kalmiyor kisik sesle iyi poweramp etkinligi icin.

Maliyet acisindan da A/B'lerin maliyetinden epey fazla. Yani Class A 100w bir amfi yaparsaniz A/B'nin 4-5 kati bir fiyata denk geliyor sanirim.

Biraz arastirmayla edindigim bilgiler bunlar. En kisa zamanda bir laney Lc30II ve gerekiyorsa bir PA edinmeyi planliyorum. :D

PhoibosApollon güzel açıklamışsın dostum.Benim de demek istediğim a class daha iyi deyip geçmek biraz değil baya mantıksızlık olur.Söylediklerin biraz olsun kafamın bulanıklığın giderdi.

Yannız şöyle birşey var: bildiğim kadarıyla bir amfinin class A olması için en fazla 30 watt olması lazım. Yani class A 100w bi amfi yapamazsın. Ton olarak da class A/B'tercih edenler vardır eminim ki.

manyetik_porecesi demiş ki:
Yannız şöyle birşey var: bildiğim kadarıyla bir amfinin class A olması için en fazla 30 watt olması lazım. Yani class A 100w bi amfi yapamazsın. Ton olarak da class A/B'tercih edenler vardır eminim ki.

Bahsettigim farkli bir olaymis evet, tekrar dikkatle okudum.

Class A'nin dizayninin limitlerinden(verim) kaynaklaniyor bu sanirim. Etrafa firin gibi isi yaydigi, verimi dusuk oldugu icin belirli bir limit var cikis gucunun.

Geri