Metal Muff Ve Varsa Başka Öneriler

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda metalic tarafından 28 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Selamlar ! metal muff almayı düşünüyorum , piyasada başka bu pedal tarzında metal e yönelik distortion pedalı varmı ? Amfim Blackstar HT Metal 5 , full lambalı amfi..
    Tube screamer gibi birşey mi önerirsiniz ? ben amfinin biraz degil hatta baya mid li bir tonu oldugu kanısındayım..Sadece eq da olurmu tam bilemiyorum , galiba rengini begenmıyorum amfinin.Bu yüzden bir dist pedalı düşündüm eq pedalına göre..

sizinde görüşlerinizi almak istedim..

2. Klasik metal tonu mid scoop tabi. Bir eq pedalı işini görecektir bu konuda. Tube screamer yapı itibari ile mid hump bir overdrive pedalı. Yani senin aradığın şeyin tam tersi :)

metalic bunu beğendi.
  3. oo yetkin cok teşekkürler , bu bilgi önemliydi ben de öyle hissetim , mid bana gelmiyor malesef.Teşekkürler onerin için

4. Yetgin'e katılıyorım. Normal HT5 ile TS gider. Ama HT5 metal de mid merkezcil bir amfi. Bence eq ile uğraşmaktansa normal HT5 al. Daha standart ve versatil bir amfi elde etmiş olursun.

drmuammer ve metalic bunu beğendi.
  5. Evet Cok midli amfi delirtiyor bazen.

6. Mid va mid var tabiki, al bi eq send returne bağla takıl scoop scoop.

metalic bunu beğendi.
  7. metal muff iyidir ya :)

oldiesngoldies bunu beğendi.
  8. evet gercekten guzel pedal

9. Metal Muff'ı yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum, son 2 yıldır amfi aldığım için biraz rafa kaldırdım sayılır. Lamba distortion'u pedalı özletmiyor. Metal Muff bence biraz abartı ve doğallıktan uzak bir pedal. O kafada BOSS MT-2 vardı bir zamanlar. O da beklentini karşılayabilir.

metalic bunu beğendi.
  10. Mid scoop bir ton ile evdeki mp3'e eşlik etmeye çalışmak bile bir işkence. Elektro gitara mid şart, yoksa kaybolur gider gitarın sesi.

metalic bunu beğendi.
  11. yok şu anlık mp3 degilde tek başına takılma olayları mevcut , o yuzden pek bi mid onemi kalmıyor.Midleri kısabılıyorum rahatlıkla , metallica tonlarındaki o sertlige ulaşamıyorum aksi takdirde

12. Mxr fullbore metal cok daha iyidir.

metalic bunu beğendi.
  13. Seymour Duncan Twin Tube Mayhem SFX-04

14. Benım gordugum caldıgım en iyi pedallardan bır tanesidir seymour duncan twin tube mayhem.. İki lambalı ve lambalar military tube dedıklerı cınsten yanı omur boyu degıstırmeye gerek yok.. Tabı bu konuda daha bılgılı arkadaslar var yanlıs varsa aydınlatırlarsa sevınırım.. Kendi ustunde zaten boost olması ve boost'u4 8 desibel de kontrol edebılme ve mid frekansını 1.4 khz ve 600 hz arası secebılmekte ayrı bır avantaj.. Bugune kadar caldıgım bu kulvarda ki en net pedallardan.. Yanlıs bılmıyorsam artık uretımde yok ve turkıyeye pek gırıs yapmadı bu pedal.. Bence bulunca alınmalı koleksıyonluk bır alet

15. fullbore metal hakkında bilgisi olan arkadaşlar da aydınlatabilirler , metal muff a göre artıları eksileri kişisel görüşlerinizi belirtebilirsiniz

16. ben metal muff u daha çok beğenmiştim daha önce denediğim zaman

17. Fullbore fazla cız bız geldi bana da nedense.

18. Fullbore çok tizdi ne kadar tiz frekansı kıssan bile. Scoop ve gate özelliği iyi ama tonal açıdan belli bi karakteri var, her ne kadar eqsu olsa bile istediğin yere gelmiyordu pek. Uzun sure metalmuff kullandım, eğer higain pedaldan alınacaksa önereceğim ilk pedaldır.

metalic ve gurkanisevic bunu beğendi.
  19. evet bende onu gözlemledim , o yüzden o seçenegi eledim açıkçası , bi metal muff deneyecegim

20. Metal muff çok da iyi bir pedal değil dijital bile diyebilirim tıraş makinası sesi çıkaran pedal olarak görüyorum onu sana MXR Super badass öneririm gayet hoşuna gidecek bir pedal olacak eminim.

metalic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş