Sss'den Hss

Onu bulmak zor, tahmini konuşulabilir ancak. Rondo'nun ayrı sattığı SX gövdeleri HSS. Büyük ihtimal ash ve American Alderler de HSS'tir.
Benim hatırladıgım havuzun komple bos oldugu ve bu kesme bıcme ıslemıne gerek olmadıgını hatırlıyorum.. Cunku dusuk butcelı gıtarlarda agactan kacmak ıcın bu havuza pek ozen gostermezler .. Genelde ıyı ve pahalı stratlarda sss ise sadece sıngle manyetıgın gırebılecegı bır oyuk bulunur.. Tabı bazı fırmalarda degısıklık olabılır.. Benım gordugum fenderler ve dıger stratlar bu yondeydı en azından.. Bu sx alder govdelerıne ornek..
Bu resmını gonderdıgım govdeler hss yapmak ıcın bır ısleme gerek yok ama hsh yadahhh yapılacaksa ıslem gormesı gerek..
Anladım inşallah böyledir diyiyim böyle olsun :D Eğer böyleyse manyetik satın alıcağım,ya elektro bağlamacı tarzı biyere götürüceğim yada manyetik bağlantı şemasını bir elektronikçiye götürüp yaptırıcağım,switche bir işlem yapmıyolar değilmi switch en soldaki singleyi direk hb olarak algılıyor ? Bide bu vol potansını push sistemi varmış işte bir manyetiği 8k 16k yapmak için bunuda elektronikçi bağlantı şemasından yapabilirmi ? Çok başınızı ağrıtıyorum gecenin bi yarısında ama

Bende senin gibi düşünüyorum gitarın markasını yukarıda verdim,eğer bulabilirsen çok sevinirim manyetik yuvalarının ne şekilde olduğunu :)
Bu arada senden ricam var.. Eğer gitarı alırsan manyetik havuzun resmını cekıp buraya yada Hakan abının @hackeiommi actıgı sx gıtarlar hakkındakı baslıga asarsan sevınırım.. En azından senden sonra soracak arkadaslara referans olmus olur.. Ve aynı soru bır daha cevaplanmak zorunda kalmaz ve dıger arkadaslarında ıslerı kolaylasır..

Anladım inşallah böyledir diyiyim böyle olsun :D Eğer böyleyse manyetik satın alıcağım,ya elektro bağlamacı tarzı biyere götürüceğim yada manyetik bağlantı şemasını bir elektronikçiye götürüp yaptırıcağım,switche bir işlem yapmıyolar değilmi switch en soldaki singleyi direk hb olarak algılıyor ? Bide bu vol potansını push sistemi varmış işte bir manyetiği 8k 16k yapmak için bunuda elektronikçi bağlantı şemasından yapabilirmi ? Çok başınızı ağrıtıyorum gecenin bi yarısında ama

Push pull potans alırsan yapar, manyetik seçiciyi değiştirmene de gerek olmaz.

Valla ben genelde manyetıklerle cok hasır nesır degılım.. O bolme ıslemlerı bır garıp ve sanırım her manyetık bolunemıoyr bolunenlerden bazılarıda sanırım guzel performans veremıyorlar tam sıngle tadında.. O yuzden bu konudakı bılgı yetersızlıgımden dolayı buna bılen anlayan arkadasların cevap vermesi daha uygun olur :)

Valla ben genelde manyetıklerle cok hasır nesır degılım.. O bolme ıslemlerı bır garıp ve sanırım her manyetık bolunemıoyr bolunenlerden bazılarıda sanırım guzel performans veremıyorlar tam sıngle tadında.. O yuzden bu konudakı bılgı yetersızlıgımden dolayı buna bılen anlayan arkadasların cevap vermesi daha uygun olur :)
Push pull potans alırsan yapar, manyetik seçiciyi değiştirmene de gerek olmaz.
Manyetik seçiçi ve manyetik bölünüyor derken anlamadım ?

Geri