Sakarya Adapazarında 2günlük Kalmak Için Ucuz Otel Önerisi

Bir eğitim semineri için birkaç arkadaşımla birlikte gideceğiz. sakarya ya hayatımda ilk defa gideceğim için 3günde biraz gezmek tanımak istiyorum otel olarak ve sosyal açıdan (gezmelik görmelik yemelik içmelik) önerilerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar :)

6 senem geçti Sakarya' da çok da öyle ahım şahım bayılacağınız birşey göreceğinizi sanmam, özellikle İstanbul'dan gidiyorsanız. Size söylenebilecek muhtemel yerler :
Bayrak Tepe
Sapanca
Orman Park
Karasu olacaktır :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
6 senem geçti Sakarya' da çok da öyle ahım şahım bayılacağınız birşey göreceğinizi sanmam, özellikle İstanbul'dan gidiyorsanız. Size söylenebilecek muhtemel yerler :
Bayrak Tepe
Sapanca
Orman Park
Karasu olacaktır :D
yok istanbuldan değil de ankaradan gidiyorum ama gidip otelde bekleyip 3gün sonra geri dönmek istemiyorum en azından bir kaç yer öğreneyim de göreyim :) peki yemek olarak ne önerirsiniz ? mesela tükürük köftesi duydum :D

Ben ıslama köftenin pek ekstra birşeyini görmedim. Yağlı ekmek gibi birşeyi var yanında kalanı bildiğin köfte :D Nerede yediysem aşağı yukarı aynıydı.
Çark caddesinde baydöner var bir de bosna caddesi üzerinde Beylik kebap var bu iki yerin yemekleri iyi. Baydönerde sadece iskender var. Beylikte kebap çeşitleri tatlı falan var ve gerçekten epey iyi :)

Yok yahu değil. Islama köfte bambaşka bir lezzettir. Damak ile ilgili arkadaşlar farkına varacaktır.

Dükkan ismi aklımda çok yok fakat kime sorsarsanız, birçok yer tarif edecektir.

Sakaryada yapacağınız şeyleri söyleyeyim:
Islama köfte için Yeni camide Meşhur Islama köfteci Mustafa var. Salaş bi yer ama efsane 100 yıllık bir yer. Kesinlik orada ye. Merkezden yürüme 10 dk da gidersin. Kime sorsan gösterir. :D
Daha sonra Serdivanda gençlerin takıldığı cafeler de oturabilirsin. Merkezde cafe önermem. Merkez tarafında çok bulunma zaten.
Tavuk iskender olayı var. Miden genişse yiyebilirsin.:D Tavsiye etmem.
Gece Radio Puba gidebilirsin. Konser takvimini araştır. Ünlü gruplar, şarkıcıların konseri oluyor. Rock ağırlıklı bir mekan.
Onun haricinde Sapancaya git. Temiz hava al. Gözleme ye.

Belli ki diğer arkadaşlar kadar orada vakit geçirmedim ama en azından orada doğdum ve üniversitede 1 yıl orada kaldım :)
Mustafa'nın ıslama köftesi çok güzeldir fakat "yahu azıcık da servis olan bir yer olsun, en azından iskemle de oturmayalım" diyorsan mobilyacılar çarşısındaki İsmailin Yeri'nde yemeni şiddetle tavsiye eder, yemekten sonra garsonun soracağı "abi tahinli kadayıf getireyim mi?" sorusuna kesinlikle hayır dememeni isterim :)

Serdivan tarafındaki cafeler (bulunduğu yer tam olarak Mavi Durak diye geçer) vakit geçirmek için güzel yerlerdir. Üniversite şehri nasıl olur bir git gör derim. (not: Eskişehirli arkadaşlar lütfen kızmasın)

Sakarya'ya gidip Sapanca'da çay içmeyene kızarlar haberin olsun.

Son olarak da şehrin ortasındaki Kent Park'ta bir yürü hava güzelse. Bolca yeşillik görürsün.

En önemlisi de sağlıcakla git, sağlıcakla gel.

doğma büyüme sakaryalı olarak uygun fiyatlı kalacak yer istersen en merkezi olarak kent parkın, sakarya stadyumunun orda öğretmen evi var normal ziyaretçi alıyorlar fakat rezervasyon olayını bilmiyorum. ada centerın ilersinde seçkin otel vardı galiba ama merkeze biraz uzaktır araba şart. çark mesirenin ilersinde şen otel var hemen karşısında da asker kokoreç var.
bu şen otel ve öğretmen evi merkezi olarak yakındır 15-20 dk merkeze veya serdivan cafelere yürüme bile gidersin sağa sola cafeler için serdivana git fakat yabancıysan arabayla gitmeni önermem orlara araba bırakacak yer bulmak çok zor bizim evin önüne kadar geliyolar artık :ROFLMAO:
yemek olayına gelirsek kazımpaşada köfteci erdoğan var tavsiye ederim.
asker kokoreç otelin orlarda zaten
çark caddesine girince zaten ne yememen gerektiğini anlarsın. 5 metrede bir tavuk dönerci var :ROFLMAO:
şen otele 5dk yürüme mesafesinde agora avm var.
içerim diyorsan radio pub
sakin salaş meyhane havası istiyorsan dubaze ( bahçesi çok güzel )
tatlı yerim dersen gazibey baklava ve göktaş pastanesi
aklıma gelenler bunlar bu saatte. olursa sorunuz özelden yazabilirsiniz...

çok teşekkürler hocam forum böyle başlıkların yeri değil belki ama işte sizin gibi insanlar da başka forumlarda yok vallahi dediklerinizi orda göz önünde buldunduracağım :) @LTDtelecast

doğma büyüme sakaryalı olarak uygun fiyatlı kalacak yer istersen en merkezi olarak kent parkın, sakarya stadyumunun orda öğretmen evi var normal ziyaretçi alıyorlar fakat rezervasyon olayını bilmiyorum. ada centerın ilersinde seçkin otel vardı galiba ama merkeze biraz uzaktır araba şart. çark mesirenin ilersinde şen otel var hemen karşısında da asker kokoreç var.
bu şen otel ve öğretmen evi merkezi olarak yakındır 15-20 dk merkeze veya serdivan cafelere yürüme bile gidersin sağa sola cafeler için serdivana git fakat yabancıysan arabayla gitmeni önermem orlara araba bırakacak yer bulmak çok zor bizim evin önüne kadar geliyolar artık :ROFLMAO:
yemek olayına gelirsek kazımpaşada köfteci erdoğan var tavsiye ederim.
asker kokoreç otelin orlarda zaten
çark caddesine girince zaten ne yememen gerektiğini anlarsın. 5 metrede bir tavuk dönerci var :ROFLMAO:
şen otele 5dk yürüme mesafesinde agora avm var.
içerim diyorsan radio pub
sakin salaş meyhane havası istiyorsan dubaze ( bahçesi çok güzel )
tatlı yerim dersen gazibey baklava ve göktaş pastanesi
aklıma gelenler bunlar bu saatte. olursa sorunuz özelden yazabilirsiniz...
çok sağolun hocam valla 3 güne sığdıramayacağım kadar çok bilgi aldım heralde :)

bercestenin ilerisi var sapanca sahil dolu çay bahçeleri var fakat tarifle bulunacak yerler değil ne yazık ki :ROFLMAO:
gençlik rock metal çalan yer isterim dersen çark caddesinde lcw nin sokağında odin cafe var sadece de burası var zaten :ROFLMAO:

Sakaryada yapacağınız şeyleri söyleyeyim:
Islama köfte için Yeni camide Meşhur Islama köfteci Mustafa var. Salaş bi yer ama efsane 100 yıllık bir yer. Kesinlik orada ye. Merkezden yürüme 10 dk da gidersin. Kime sorsan gösterir. :D
Daha sonra Serdivanda gençlerin takıldığı cafeler de oturabilirsin. Merkezde cafe önermem. Merkez tarafında çok bulunma zaten.
Tavuk iskender olayı var. Miden genişse yiyebilirsin.:D Tavsiye etmem.
Gece Radio Puba gidebilirsin. Konser takvimini araştır. Ünlü gruplar, şarkıcıların konseri oluyor. Rock ağırlıklı bir mekan.
Onun haricinde Sapancaya git. Temiz hava al. Gözleme ye.

Doğru yahu Mustafa abi. Nasıl unuttuk onu.

Geri