Annie Clark Ve Ernie Ball Music Man'dan Kadınlar Için Gitar Atağı!

Annie Clark ve Ernie Ball kadınların anatomik farklılıklarından kaynaklanan sıkıntıyı çözmek için yeni bir gitar tasarlamışlar. Ben gitarın tipini beğenmedim ama ilgilenenler yazının tamamını şuradan okuyabilirler; Ünlü şarkıcının kadınları düşünerek tasarladığı bu gitar memelere yer açıyor
st-vincent-gitar-tasarimi-1.jpg

st-vincent-gitar-tasarimi-4.jpg

Yabancı bir facebook grubunda çok tartışıldı bu gitar. Ufak ve hafif olmasından başka, kadınlara yönelik herhangi bir ekstra ayarlama, özellik, tasarım dokunuşu, anatomik farklılıklara yönelik ergonomik bir ayarlama vesaire yok. Ne ilk ne de son hafif ve küçük gitar, Gibson SG'yi Angus Young'un kullanma sebebidir mesela hafif olması. Dolayısıyla kadınlara yönelik lanse edilmesi sadece bir reklam öğesi ve click peşinde koşan haber sitelerinin başlıklarından çıkan bir safsata.

Ayrıca haberin başlığı da son derece çirkin ve "clickbait" tabir ettiğimiz cinsten olmuş, hoş değil.
Nerdeyse her dediğine katılıyorum ama zaten haberde minyon tipli insanlara yazıyo,bende kasasının boyutları kısa boylu erkek ve kadınlara uygun

St. vincent guitar world'e verdiği röportajda (St. Vincent Discusses Her New Signature Ernie Ball Music Man Guitar | GuitarWorld) daha minyon insanların ve ince yapılı kadınların anatomisine uyacak ergonomik bir tasarım olmasını istedik tarzında bi açıklama yapmış. Bizim "iki tık gelsinde para kazanak la" şeklindeki adult site mantığı ile yönetilen çöp siteler "memelere yer açma" olarak yorumlamışlar. Burdan herkesin beyin denen organını verimli olarak kullanamadığı sonucuna varıyoruz...

Son foto "if you are brave enough" olmuş resmen :D Başka bir V ve Explorer/LP kullanıcısı fotosuda yine benden gelsin :D

examinerkittie00072.jpg

Bu gitarın tasarımının nasıl çıktığıyla ilgili bi video vardı. Kadın aklımdan geçeni çizdim onlarda yaparız dediler gibisinden birşey diyordu sanki. Tarz olarak ta müzik olarak ta değişik kafalarda bi abla zaten kendisi gördüğüm kadarıyla.

Geri