Yabancı Sitelerden Alışveriş

'Müzik - Genel' forumunda stotalyevsker tarafından 5 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle herkese merhaba,merak ettiğim şey yabancı sitelerden gitar pedal benzeri şeyler alırsak bizim gitarın-pedalın vsvs gözüken fiyatına artı ne kadar para vericeğimiz(kargo vs) çünkü türk sitelerinde yabancılara göre az içerik var beğendiğim herşey genelde ebay'dan çıkıyor,birde thomann benzeri siteler ve dediğim gibi üstüne ne kadar para vericeğimi yazarsanız çok mutlu olurum en basitinden thomannda 1000 lira yazan bişeye ben ne kadar vericeğim gibi
   
 2. Thomann ile ilgili her şey burada var; Thomann'dan Alışveriş
  Yine de özet geçeyim, Avrupa'dan alınanlar için yüzde 18, Amerika'dan alınanlar için yüzde 20 vergi var. Vergi hesabına kargo dahil değil. Kargo aldığın yere göre değişir. Ama genelde Amazon, Ebay bu tür ürünleri göndermiyor Türkiye'ye. Thomann'da 30 kilograma kadar 30 euro, 30 kg'dan sonra ücretsiz kargo diye biliyorum.
   
 3. HmzGkgz bunu beğendi.
 4. 1500 € üstü ve 30 kg. sonrası ticari faaliyete girer, adama da girer. Bunu yazmayı unutmayın :)
   
  stotalyevsker ve Cibsın Lö Pol bunu beğendi.
 5. O son kısımdan emin değildim abi zaten, sağol düzeltme için. :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 6. Peki ürünü nasıl teslim alıcağım o attığın konuya baktım ama tam anlayamadım nasıl alınıcağını
   
 7. Kapına gelecek. Son düzenlemeler ile vergi ödemek için gümrüğe gitmen gerekmiyor, onu da kapıda kargo görevlisine veriyorsun diye biliyorum.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 8. Çok teşekkür ederim,peki bu dediklerin bütün siteler için mi geçerli güvenlimidir ve thomann gibi siteler varmı
   
 9. Thomann güvenlidir. Ebay ve Amazonda da sıkıntı çıkmaz ama aksilik çıkmaması açısından aldığın satıcının puanlarına bakmanda fayda var. Thomann benzeri siteleri Hakan abi daha iyi bilir sanırım @hackeiommi.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 10. Sanırım bu thomann bizim mydükkan do-re'miz gibi mesela o yurtdışı gitar alışverişim dediği konuda reverb.com'dan almış o gittigidiyor gibi doğrumudur ?
   
 11. Thomann dışında @korkikorhan da İngiltere'den amfi getirmişti. Hangi şirket unuttum. Bu siteler dünya çapında bilinen siteler. Güvenilirler, çünkü ülkelerinde adam gibi çalışma disiplini ve adam gibi kanunlar var. Ticari itibarlarını korumak adına da kazık atmayı falan düşünmezler.
   
 12. Reverb evet gittigidiyor/sahibinden gibi diyebiliriz. Oradan gitar getirtmiş birisi vardı forumda, onda da sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama gönderen firma ya da mağaza değil de genelde şahıs olduğu için kargo çok tutuyor. Gerçi bir avantajı da fiyatta büyük oranda pazarlık yapıyorlar.
   
 13. Thomann bildğimiz zuhal müzik tarzı birşey yani
   
 14. Ben bu yaz çalışığ paramı kazanıp güzel bir Dean ML almak için Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Gidememe riskim de var yar yarıya. Olur da gidemezsem iyicene araştıracağım bu tür siteleri ve yurt dışı alışverişi. Bir de soru sormak istiyorum; Kutu gigbag almazsam yanında gitarın, herhangi bir hasar olur mu sizce ?
   
 15. Genelde gitarlar kutu içinde yollanır. Şunun gibi Thmann'dan gelen ürünlerin paket açma demolarını inceleyebilirsin:  Güvenlik maksadı ile mesajlaşıp gitarı bir hard case içine koydurman sözkonusu olabilir. Gigbag yeterince güvenli olur mu bilemiyorum.
   
 16. @hackeiommi Teşekkür ederim hocam. Sanırım size daha sonra danışacağım bu konuyla ilgili.
   
 17. Daha önce gitar getirmedim hiç dışarıdan ama. Bildiğim kadarını teorik olarak söyleyebilirim ancak. Sonra suç bulma bana :)
   
 18. Estafurullah :)
   

Bu Sayfayı Paylaş