Spotifye Nasıl Şarkı Yükleyebiliriz ?

'Müzik - Genel' forumunda bağzışeyler tarafından 6 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar. Biz grubumuzun 3 şarkısını spotifye koymak istiyoruz. Bir kaç araştırma yaptım önce bi plak şirketiyle anlaşıyormuşsunuz sonra oraya yükleyip 3 şarkı için 26 dolar ödüyoruz. Onlarda 2-3 hafta içerisinde yüklüyormuş. Daha detaylı bilenler varsa yardım ederlerse seviniriz
   
 2. Iki yol var, biri herhangi bir kayit sirketiyle anlaşma yapmak, onlar zaten sizden gerekli ucreti talep edip (uzerine de kârlarini koyup tabi ki) gerekli islemleri yaparlar. Ikincisi ise bagimsiz olarak internet uzerindeki Spotify'ın anlasmali oldugu e-arşiv sitelerine uye olup (bu sitelerin hangileri oldugu ile ilgili bilgi spotify web sitesinde var) gerekli bilgileri verip, odemeleri yapip yayinlanmasini bekleyebilirsiniz. Bildiklerim bu kadar, daha ayrıntılı bilen buyuklerim vardir elbet. Saygilar.
   
  flyravenfly bunu beğendi.
 3. Evet aslında bu kısma kadar biliyorum. Teşekkür ederim. Daha detaylı bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim.
   
 4. Routenote.com ile şarkını spotify'da ücretsiz yayınlayabilirsin.
   
 5. Çok teşekkür ederim. Siz cevabı yazmadan önce youtubeden şöyle bir araştırma yaptım how do you add song to spotify bir video çıktı karşıma 11 dk'lık orada dediğiniz sitede nasıl ücretsiz koyulacağı hakkında herşeyi göstermiş. Bende yaptım koydum şuanda süreçte bekliyor. Premium alınırsa ne gibi yararları olur bir fikriniz var mı ? Birde premium yıllık mı ?
   
 6. Premium alırsan sattığın şarkıların tüm geliri senin oluyor. Ücretsiz olarak dağıttığı şarkılarda gelirin %85'i senin oluyor, %15 komisyon alıyor routenote. Premium da bildiğim kadarıyla yıllık değil şarkı/albüm başına ödeniyor.
   
 7. Tunecore.com belki fiyatları biraz daha tuzku görünebilir ancak tüm hakları ve satış gelirleri tek yerde toplanıyor. İlk albümümüzün geliri ile aynı albümün yıllık yenilemesi ve 2. albümümüzün ilk sene ücretine tek kuruş para ödemedik.
   
 8. Şarkıları koymak konusunda biraz yardımcı olabilir misiniz acaba ? Facebook 'tan mesaj atabilirseniz ve bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Serhat Otağ | Facebook
   
  blackfriday666 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş