İlk kez sahneye çıkacak olan birisine tavsiyeleriniz

bi konserde de bizim gitaristin şarkıya başlarken 2 defa jackı düştü 3. seferde askısı koptu 4.de müthiş bir alkış almıştık çalmaya "devam edebilince" :D ayıptır söylemesi ben de ilk şenlik vs dışı ciddi konserime çıkacağım yakında ve 3.5 atıyorum.. 3 senedir çaldığım parçaları karıştırıyorum vs..
sahne korkusu sahneye çıkana kadardır ama :D

Royal_Flush demiş ki:
bi konserde de bizim gitaristin şarkıya başlarken 2 defa jackı düştü 3. seferde askısı koptu 4.de müthiş bir alkış almıştık çalmaya "devam edebilince" :D ayıptır söylemesi ben de ilk şenlik vs dışı ciddi konserime çıkacağım yakında ve 3.5 atıyorum.. 3 senedir çaldığım parçaları karıştırıyorum vs..
:D jak nası çıkıp düşer abi ya :LOL:

oonur808 demiş ki:
Royal_Flush demiş ki:
:D jak nası çıkıp düşer abi ya :LOL:

jacktan önce zenciye temans etmiş yuva galiba.. :LOL:

bugün iğrenç bir konser verdik :D çıkan 3 gruptan en berbatıydık, solist sözleri unuttu, gitarist şarkının trafiğini karıştırdı, bacağıma kramp girdi vs ama olayı geyiğe çevirince herkes eğlendi.. ağlayarak sahneden kaçmamız gereken durumlarda birbirimize bakıp sırıttık ve konser sonlara doğru çok şenlendi :D hem açıklarımızı kapatacak moralimiz oldu hem seyirciyi güldürdük..
başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin sözleriyle bitiriyorum..

Daha bombası geçen bar programımıza maalesef yedek davulcumuzun bizi satması nedeniyle davulsuz çıktık. Klavyecimiz davulları çaldı, ben hem klavyeleri gitardan hem de gitarları çaldım. Sonuç rezaletti elbette, ancak mümkün olduğu kadar olayı espiriye vurarak sonuçta ordan biz de seyirci de memnun ayrıldık. Hatta bi ara bi davulcu bile bulduk sahneye, şansa bak ki o bizim klavyecinin davul çalmasından daha kötü davul çalıyordu! :D

İyi çalışmalar...

damienforcer demiş ki:
Daha bombası geçen bar programımıza maalesef yedek davulcumuzun bizi satması nedeniyle davulsuz çıktık. Klavyecimiz davulları çaldı, ben hem klavyeleri gitardan hem de gitarları çaldım. Sonuç rezaletti elbette, ancak mümkün olduğu kadar olayı espiriye vurarak sonuçta ordan biz de seyirci de memnun ayrıldık. Hatta bi ara bi davulcu bile bulduk sahneye, şansa bak ki o bizim klavyecinin davul çalmasından daha kötü davul çalıyordu! :D

İyi çalışmalar...
insanda bi de şans olması gerekiyo demek ki :roll: :p :D

Arkadaşlar büyük salonlarda konserlerde kaliteli amfiler kullanmama rağmen, örneğin 16 kanallı bir servo, mikrofon sesini sonuna kadar açmama rağmen sesimi yeterince güçlü duyamıyorum.bunda biraz pesden söylememin faktörü var ama bir preamp bu işi çözmeye yeterlimi acaba, yani bir anfiye preamp ile mikrofon bağlamak sorunu halleder mi?profesyonel arkadaşlardan bu konuda fikir istiyorum.Ve eğer çözer diyosanız bir marka ve model önerirseniz sevinirim.M-Audio adudiobuddy nasıl sizce?
teşekkür ederim

ben vokal olarak derim ki hiç kasma zaten b.k atan çok olucaktır yok kötüsün yok şöylesin insanlar konuşur özelliklede bizim halkımız bir keresinde bahar şenliklerinde bizim gitarist parçaya yanlış tondan girdi ne yapıcağımı şaşırdım ama hiç bozmadan devam ettim o daha sonra bir şekilde devam etti ama hata yapınca durma kesinlikle birde yok şöyle kötüsünüz böyle kötüsününz diyenlerede hiç takma kedi ulaşamadığı çiğere b.k atarmış muhabbeti birde repertuvar çok önemli dinleyici kitlesi ne tarz seviyorsa hafiften onlara yönelik şarkılarda çalın yoksa hepten kötü olur biz ilk konserimizde 5 tane heavy metal çaldık dumur dumur baktılar yani insanın morali bozuluyor ama ç kendini eğlendirmek veya tatmin etmek olsada dinleyicilerdende bir hoplayıp zıplamalarını bekliyorsun o yüzden repertuvarı iyi seçin kolay gelsin.

Geri