Edge 3 Yerine Ofr Veya Schaller Floyd Rose Takmak?

Ibanez XPT700 Rcm gitarımın Edge III floyd köprüsünü verimli kullanamadığım akort kayması yaptığı için orjinal floyd rose veya schaller floyd rose ile değiştirmek istiyorum. Fakat ölçüleri nasıl olur herhangi bir OFR satın alsam uyumlu olur mu bilgim yok, size danışmak istedim. Thomann'dan veya mydukkan'dan satın alacağım. Uygundur dediğiniz Fr'ın linkini de atabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.
20160121_123619_Richtone(HDR).jpg

bunun için floyd roseyi tutan vidalar arası mesafe ve saddle boyu ve genişliğini bilmeniz lazım. kumpas yardımıyla ölçebilirsiniz.

İnternette ölçüleri zaten mevcut. Biraz araştırırsanız ulaşırsınız. Ona göre de karar verirsiniz. Ayrıca edge3 yerine ofr takmayı düşünen dünya insan vardır, onların yorumuna da direkt bakabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternette ölçüleri zaten mevcut. Biraz araştırırsanız ulaşırsınız. Ona göre de karar verirsiniz. Ayrıca edge3 yerine ofr takmayı düşünen dünya insan vardır, onların yorumuna da direkt bakabilirsiniz.
Buraya yazmadan önce araştırmamı yaptım ama bulduğum kaynaklarda(yabancı forumlar) çoğu kişi ayrı yorumlar yapmış bu yüzden yanlış bir şey satın alıp birde onunla uğraşmayayım diye sizlere de sorayım dedim. Örnek olarak OFR'ın Studlar daha büyük delikleri biraz büyütmek yeterli olacaktır demiş, bir diğeri OFR'ın bloğu biraz büyüktür arka kapağa sürtebilir demiş. Kesin olmayan bilgiler bunlar, belki bu işlemi daha önce yapmış bir arkadaş çıkar yol gösterir dedim. Dediğim gibi emin olmak için açtığım bir konu burada paylaşılacak olan çözümlerin bana ve başka kullanıcılara faydalı olmayacağını düşünüyorsanız rapor edin silinsin.

Gotoh Floyd Rose düşünebilirsiniz. İlkinde denedikten sonra iki gitarıma da taktım. Kalite olarak ofr'den farkı yok, ama çok daha ucuz, çok daha şık duruyor.

Ibanez XPT700 Rcm gitarımın Edge III floyd köprüsünü verimli kullanamadığım akort kayması yaptığı için orjinal floyd rose veya schaller floyd rose ile değiştirmek istiyorum. Fakat ölçüleri nasıl olur herhangi bir OFR satın alsam uyumlu olur mu bilgim yok, size danışmak istedim. Thomann'dan veya mydukkan'dan satın alacağım. Uygundur dediğiniz Fr'ın linkini de atabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.
74386 eklentisini görüntüle
Merhabalar, ben Edge III değil ama Cort X-Custom gitarımdaki lisanslı floyd rose tipi tremolo yerine Schaller Lockmeister tremolo taktım. Tremoloyu almaya karar vermeden önce Schaller'in sitesinde ölçülerini aldım ve Lockmeister'ın gitarıma uygun olduğunu görünce sipariş ettim. Takarken hiçbir sorun yaşamadım. Bence sen de alacağın tremolo sisteminin ölçülerini o markanın sitesinden bul, kendi tremolo vida arası mesafeyi ve tremolo haznesinin ölçülerini çıkar ve karşılaştır. Uyumlu olacaksa ve kenarlarda - arkada dayanma falan yapmayacaksa muhtemelen sorun yaşamazsın.

Geri