Gelin Andrig'i Birlikte Gelistirelim

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Jeff_Loomis tarafından 17 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Eski bir muziktek moderatoru olarak yillar sonra tekrar Turkrock'ta baslik acmak cok guzel.

Oncelikle size birsey satmaya veya reklamini yapmaya calismiyorum. Andrig, android telefonlari gitar prosesorune donusturen bir uygulamadir ve ben de bu uygulamayi gelistiren ekipteyim. Bu baslik altinda da Andrig'in yeni surumlerinde olmasini istediginiz ozellikleri ekibimle paylasmanizi temenni ediyorum.

Anrdig olarak, buyuk yenilikler arefesindeyiz. Yepyeni bir arayuz ve gitaristlere ozel evrensel bir ses karti tasarliyoruz. Bu tasarim surecini, potansiyel kullanicilardan izole edilmis bir bicimde yapmak istemiyoruz. Bu yuzden biz, size bu baslik altindan gelismeleri bildirmek ve sizin geri bildirimlerinizi dinlemek istiyoruz.

Cok yakinda apple pazarina da girecegiz, bu yuzden apple kullanicilarinin fikirleri de herkesinki kadar degerlidir.

Cem Saydam

2. Midi kontroller fonksiyonlarını mümkün olduğu kadar geniş ve yaratıcı tutun çünkü mevcut popüler uygulamalarda istediğim özelliklere midi atayıp kotrol edmiyorum. mesela bias FX de line selector yok. Aynı anda iki ya da daha fazla pedalı açıp kapayamıyorsunuz.

3. Midi kesinlikle onumuzdeki 10-20 yili domine edecek bir alan. Bunun farkindayiz. Midi standartlarina uyumlu, CC, SysEx ve Program Change mesajlarini alip verebilen bir uygulama bizim de onceligimiz. Hayali senaryomuzda, tamamen sessiz dijital bir sahnede, tum cihazlarin birbiriyle senkronize oldugu ve tum preset gecislerinin midi ile yapildigi bir deneyime ulasmak var. Midi haritasini da Cubase veya ProTools ihtiyaci olmadan bu uygulama icinde kurgulama imkani tanimak istiyoruz.

4. Taşınabilir aygıtlar için ses kartı tasarlayacaksanız bence 2 ya da 3 butonlu pedalboarda koyulacak bir ürün tasarlayın. 1 ya da 2m kablo ile telefona(ios yada android ve hatta yapabilirseniz PC çok şahane olur) bağlanacak ürün çok şahane olur. Destek verebilmek için herkesin bu tarz bir şeye para ayırabileceğini düşünüyorum. Hele düzgün bir ürün ve yerli yapım olursa...

Program olarak yapılmış başarılı birden fazla ürün piyasada var. Onlarda olmayıp keşke olsaydı dediğim bir özellik aklıma gelmiyor. Ama programa online sound database tarzı bir arayüz yapmanızı şiddetle öneririm. Kullanılabilirliği en fazla arttıran özelliklerden biri bence.

Projeniz konusunda iyi çalışmalar dilerim. :)

HmzGkgz bunu beğendi.
  5. 3.parti kabin impulse response'ları yüklenebilen bir program olsa çok iyi olurdu. Bence bu tip mobil programların en zayıf noktası içindeki stock kabin simulatörleri...

inhumanform ve sizofren85 bunu beğendi.
  6. Aklimizdaki senaryolardan birisi de su. Gitaristin kendi lambali amfisi vardir. Ama kabini yoktur (veya varsa da ev ortaminda kullanamamaktadir). Gitari amfiye, amfinin fx-send'inden de Andrig'e girer (Power on, Stand by off iken kabin baglamak zorunlu degildir, amfinin pre-amp kismi calisir ve fx-send'de pre-amp'tan gecmis sinyal vardir). Andrig'de sadece 3.parti cab IR koymak istiyordur. Burda diledigi kabini koyar, Andrig'den cikar ve ister bilgisayarina, isterse de sahneden tonmaystere tek bir kablo ile gitar tonunu iletmis olur.

Bu senaryonun kullanicilar tarafindan cok kullanilacagi hipotezimizi dogrulamamiz gerekiyor.

7. Diezel, Orange, Engl, Hughes & Kettner, Soldano, Evh, Mesa, Jet City, Peavey, Fender, Randall, Blackstar, Bogner, Bugera, Marshall

Kısacası alayı olsun :) Modellemeler çooook önemli :)

8. En çok da Rectifier olaun. :)

Bu Sayfayı Paylaş