600 Tl Bütçeye Bass Gitar Ve Amfi Önerisi

'Bas Gitar ve Ekipmanları' forumunda jacobend tarafından 17 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. Evet arkadaşlar bir arkadaşım için soruyorum. Hani bütçeden de belli olabileceği gibi bu işe yeni başlıyor. O yüzden 2. el önerisi yapılmazsa sevinirim. Adam heveslendi sıfır almak istiyor.
   
 2. O bütçeye şu andaki döviz durumu ile gitar+amfi bulabilmek gerçekten çok zor. Mecburen ikinci ele yönelmek durumunda kalabilir.
   
 3. herhangi bir mağazada sepete en ucuz bas ve bas amplisi eklediğimizde zaten 700 tl tutuyor.
  2. el de istemiyorsa, kürek-çamaşır ipi kombinasyonundan başka birşey gelmiyor aklıma :)
   
  Son düzenleme: 18 Mart 2016
  Mustafa İLKER ve gkaykaya97 bunu beğendi.
 4. eğer bir entrümana başlamak istiyorsa 1000 tl yi gözden çıkarması gerektiğini arkadaşına söyle bence :D
   
 5. Bu vesileyle ben de sorayım, şöyle ucuz yollu, suntadan olmayan, idare edilir hangi bas gitar alır öğrenmelik :D 300-400 lirayı geçmeyecek şekilde, ikinci el sıfır her türlü olur :)
   
 6. Bizde sizin gibi arkadaşa bass gitar baktık yaklaşık 3 ay kadar en son eleye eleye ibanez sr300 aldık. 400 tl yede marshall ın 30w amfisini aldık. 600 tl ye gitar+amfi pek bi zor
   
  jacobend bunu beğendi.
 7. arkadaşlar haklısınız dalga geçmekte. ama dolar olmuş 3 lira yani 600 lira az paraymış gibi konuşuyorsunuz. bilmiyorum biz çok zengin insanlar değiliz. caramon teşekkürler dostum.
   
 8. Yanlış anlaşılma var, kisme kimseyi bütçesi kısıtlı diye aşağılamıyor ya da dalga geçmiyor, ama hani elinizde kalmayacak ya da sizi müzikten soğutmayacak ekipman alabilmeniz için belli bir alt sınır var doğal olarak. Onu söylemek istiyor insanlar yoksa gidin 10 bin liralık bas gitar 5 bin liralık da amfi alın demedi kimse. Malesef tam da dolar 3 lira olduğundan 600 tl az para, çünkü 4-5 sene kadar önce 400 dolar kadar ederken şimdi 200 dolar civarı para ediyor ve biz dolar/euro üzerinden ithal edilen enstrümanlar hakkında konuşuyoruz.
   
  novadore ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
 9. ben dalga geçtim :) ama tabi ki bütçesi olmadığı için değil.


  evet 600 tl az para değil ama sonuçta kimse "ben yeni 1500 tl lik gitar ve amfi sipariş ettim ama kullanmadan sana 600 tl'ye bırakırım" demeyecek.
  bütçe artırmak, en az birinde ikinci ele yönelmek ve vazgeçmek dışında bir seçenek yok. nasıl bir tavsiye gelmesini umuyorsun merak ettim açıkçası.
   
 10. @jacobend rica ederim. Siz biraz daha para biriktirin bence
   
 11. 300-400 liraya mecbur sunta olur ya :D
   
 12. 300 tlye gidip sıfır starsun bass gitar almak 300 tl yi direk çöpe atmakla eşdeğer. 300 TL yi çöpe atabiliyorsanız bence hayli zenginsiniz demektir... Ben SXin alder bass gitarını denedim gayet güzeldi sıfırı 540 TL gözüküyor ama bence nakit alımda biraz pazarlık yapılırsa 500'e verirler. Daha aşağısı bence kurtarmaz...
   
  santamarias bunu beğendi.
 13. Mümkünse bütçeyi artırın, veya ikinci el alın. Yukarıdaki yorumlar maalesef doğru. Bu paraya sizi müzikten soğutmayacak bir enstruman almanız zor. Ben gene de fikriniz değişmezse diye bi öneri listesi yaptım. Gidip tt sisters bas'a 300-400 lira vermeyin paranıza yazık.
  Gitar olarak 3 tane seçenek çıkarttım. LTD'yi ve SX'in american alder olanını (pickguarddaki bayraktan ayırt edebilirsiniz.) öncelikle tercih edin derim. 700'e geliyor ama gerçekten bir süre götürecek bir ekipmanınız olur.
  Son çare para gerçekten çıkışmaz ise o zaman SX'in en düşük modelini alın. Zira fiyat/performans olarak daha iyisi yok. O fiyat aralığında her gitar suntadır, sıkıştırılmış talaştır vb. SX'ler öyle değil bildiğim kadarıyla.
  Amfi için tek seçenek var maalesef bütçe kısıtlı olduğu için ama çok iyidir fiyatına göre ampluglar.
  LTD B-55 BLK Bas Gitar . LTD B-55BLK (ltd'yi pera müzik getirirken 1000 liraydı. bakınız fiyatı: mydukkan.com :: LTD B-55 :: Bas Gitar )
  SX SJB ALDER 3TS Bass Gitar Bas Gitarlar SX
  SX SJB62 VWH Bass Gitar Bas Gitarlar SX
  mydukkan.com :: Vox amPlug 2 Bass Headphone Amp :: Kulaklık Amfisi
   
  jacobend bunu beğendi.
 14. Ben ikinci el sx ya da cort, ashton, washburn falan düşündüm onlar da sunta olmaz herhalde :)
   
  jacobend bunu beğendi.
 15. SX alın hocam sx. Şu dünyada kaliteli gitarı ucuza Rondo Music'den daha iyi mal eden görmedim. Seçerek alın. Sx alın :)
   
  jacobend bunu beğendi.
 16. Hiç ikinci el düşünmedim orda işler karışır ama cort'un da ikinci elini alma bence ya,bence direk cort alma :D :D
   
 17. Cort'lar aslında ön yargının aksine fiyatlarına göre çok güzel ve sağlam gitarlar. Özellikle Kore'de üretilenleri cidden çok iyi çıkabiliyorlar.
   
  jacobend bunu beğendi.
 18. Normalde basçıyım,cortun elektrosunu bilirim gerçekten elektro gitar olmaktan uzaklar fikrimce :D gitarı çalarken gitar elinde kalıcakmış hissi veriyor
   
 19. Cort,schecter,sx,swing ikinci el bu fiyata alabileceginiz gitarlar amfi isini sonraya birakin duzgun akordu tutan calan adami gitardan sogutacak gitarlardan uzak durun.600tl hem bas gitar hem de amfi icin dusuk butce garage band yada amplitube gibi programlardan amfi isini cozun bence
   
 20. Dolar şu haldeyken 600'e akort ve entonasyonu tutmayan sunta gitar bile almak mümkün değil, özellikle bas ise. Ama 400'e güzel bir Sx, 200'e güzel bir amfi alınabilir, ikinci el. Arkadaşınız bir zahmet hevesini bir kenara bıraksın. İkinci elde sıfır temizliğinde ürünler bulmak mümkün. Ha parasını çöpe atmak istiyorsa, buyursun sıfır alsın. Ama o parayla amfi alamaz gitar alabilse dahi.
   

Bu Sayfayı Paylaş